5 דברים שלא ידעתם על דיקור סיני

You are currently viewing 5 דברים שלא ידעתם על דיקור סיני

כבר יותר משלושה עשורים שהעולם המערבי הפך חשוף יותר לטיפולים ברפואה המשלימה. טיפולים כמו שיאצו, טווינה, איורוודה, טיפול בצמחי מרפא ועוד, הפכו חלק מחייהם של אנשים שרוצים לטפל במחלות שונות ובכאבים כרוניים. דיקור סיני הידוע גם בשם 'אקופונקטורה' הוא מבין הטיפולים הפופולאריים והנפוצים ביותר ברפואה המשלימה. טיפול בדיקור החל את דרכו לפני יותר מ2500 שנה והוא מבוסס על תיעול זרימת אנרגיות בגוף לשם ריפוי. הטיפול נעשה באמצעות אבחון ולאחר מכן דיקור הגוף בנקודות שונות באמצעות מחטים דקות מאד ועדינות שמזרימות את האנרגיה בגוף ובכך מאזנות אותו. מה שמוביל לשחרור הגוף ולזרימת הצ'י המפורסמת שיכולה להקל על הגוף. אבל מה עוד צריך לדעת על דיקור סיני? הנה 5 דברים חשובים:

דיקור סיני בשילוב טיפולים אחרים

אחת השיטות לשפר את היעילות של הדיקור היא שילוב השיטה עם טיפולים אחרים. טיפול טבעי מומלץ הוא חדרי מלח. טיפול בחדרי מלח היא שיטת טיפול טבעית שהחלה את דרכה באוקרינה שם מצויים קירות מלח מיוחדים בתוך  מכרות מלח בעומק של 300 מטרים. כיום יש חדרי מלח בישראל שמקנים טיפול בחדרים עם קירות מצופים במלח הפולט תרסיס דק של נתרן שחודר ומרפא את דרכי הנשימה. דיקור סיני מומלץ לטיפול בבעיות עור בשילוב עם טיפול בחדרי מלח.

דיקור סיני מספק יתרונות שטיפול ברפואה הקונבנציונאלית לא תמיד מספק

בזמן שהרפואה הקונבנציונלית מציעה למטופלים כדורים שמכילים חומרים כימיים ממכרים לשיכוך כאבים כמו כאבי ברכיים ואחרים, אקופונקטורה מציע פתרון טבעי שאינו כולל שימוש בתרופות. הדיקור מספק  תהליך טבעי של העברת רעלים מהגוף החוצה והוא נועד לטפל במגוון מחלות וכאבים.

דיקור סיני

שימוש רב תחומי

בשיטת אקופונקטורה משתמשים לטיפול במגוון מצבים החל ממיגרנות עד לבעיות במערכת העיכול, טיפול במחלות זיהומיות, איזון הגוף, ומיגור דלקות. הטיפול יעזור להקל על כאבי ראש, יקל על חולי סוכרת, יסייע לטפל במגוון מחלות פנימיות כמו בעיות בדרכי הנשימה, תוך סיוע בבעיות פריון, לב ושרירים. בין היתר הוא ידוע ככזה שמרגיע כאבים, מאזן את הנפש, מסייע להפחית קמטים, מטפל בכאבים כרוניים ומשפר את איכות החיים.

דיקור סיני בהריון

חשוב לדעת שאקופונקטורה לא תמיד ניתן לבצע בזמן הריון. לכן חשוב להתייעץ עם הרופא המטפל לפני ששוקלים לגשת לטיפול כזה בזמן הריון.

מחקרים

למרות שיש את מי שסקפטי לגבי היעילות של שיטת האקופונקטורה, מחקרים של משרד הבריאות האמריקני אישרו כי ישנה יעילות בטיפול כזה וכי נרשמו עד כה אלפי מקרים של מטופלים שסבלו מכאבים ומחלות כרוניות או זמניות שהרגישו הקלה ושחרור לאחר יישום שיטת אקופונקטורה.

לסיכום, אקופונקטורה הפכה לחלק מהשגרה של מי שמחפש מזור לנפש ולגוף. לכן רבים בוחרים בשיטה זאת כאופציה ראשונה לטיפול במגוון בעיות רפואיות.