כאבי ברכיים – איך מטפלים בזה

You are currently viewing כאבי ברכיים – איך מטפלים בזה

מרגע שמתרחשת צליעה בלתי צפויה, או לחילופין קשה להתיישב, מסתמן כי כאב הברכיים חזר ואז, כשאותם כאבי ברכיים הולכים וגוברים, כל מה שצריך זה לטפל בבעיה בהתאם. מעבר לביקור אצל האורתופד, צילומים כאלה ואחרים יכולים אף להעיד כי נדרש טיפול שמרני יותר ולעיתים קיים צורך בניתוח. לצד ההמלצה הרפואית, יש שיטענו לבדוק גם במקורות אחרים וכאן, חשוב לדבר על דרכים קצת שונות – דרכים שמטרתן לתת מענה לכאב הבלתי פוסק.

כך תתמודדו עם כאבי ברכיים – למה זה קורה?

כפי שהבנתם, יש לא מעט דרכים בהם ניתן לטפל במצב של כאבי ברכיים, כן, זה לא אומר שצריך ישר לרוץ לניתוח לא כשיש קדמה וטכנולוגיה מהטובים ביותר. אז הדבר הראשון אשר יידרש כאן הוא לאבחן את המצב החדש – כאמור, להבין את המצב התנועתי נכון לעכשיו. את האבחון עושים באמצעות כמה וכמה אפשרויות והמטרה היא לקבל תמונה כוללת של המצב הפונקציונאלי של הברכיים. בבדיקה הזו, ייבדקו כל הממצעים שבפועל משפיעים על התנועה וכך גם על המפרק עצמו- מה שאף עלול להחמיר את הפציעה בעתיד. חשוב לציין, מחקרים ברורים מעידים כי אם יש לו לאדם פציעה מהעבר והיא לא טופלה, היא אף תחמיר בעתיד ולא תעבור מעצמה. כמו כן, כאשר יש פציעה קשה בקרסול או שהייתה פציעה כזו, ייתכן מאוד כי היא הגורמת בסופו של דבר להחמרה ומשם גם לכאבי הברכיים שצצו להם פתאום.

כיצד מטפלים בכאבי ברכיים?

טיפול בסיטואציה של כאבי ברכיים יכול להיות מורכב אבל גם פשוט. יש אנשים "שלא אוהבים" לבקר בקופות החולים ולרוב "יידחו" את הכאב באמצעות כדור מנע, מאידך, יש שיטפלו ואף ישיגו את התוצאה הטובה ביותר. אם כן, מה קורה לאחר שההשפעה של התרופה עוברת? שהרי לא עשיתם דבר ולכן, חשוב ביותר לדבר על טיפול בכאב העלול להפוך אף בעייתי יותר בעתיד. מבין כל הפתרונות, ההצעה הטובה ביותר הינה לשפר את התנועה ואף לחזק את המפרק הכואב. באמצעות תרגילים מסוימים, אין ספק כי מורידים עומס מהברכיים ובו זמנית ממזערים בעיה העלולה להפוך גדולה נוכח שחיקה שרצוי למנוע מראש.

כיצד מטפלים בכאבי ברכיים

איך טיפול פיזיותראפי יכול להועיל?

לצד התרגילים הפיזיותרפיסטים אשר מטרתם לשפר כאבי ברכיים, חשוב לחייך ואף לתת לזה לקרות בהנאה גלויה. למה כל כך חשוב להתחבר לתרגילים? היות וההנאה עצמה יודעת לשחרר לא מעט הורמוני הרגעה וכך בין היתר להפחית את הכאב לאלתר.  בסיכום דבר, כל דבר שנעשה בהנאה, תורם לא רק לתחושה אלא גם לריפוי עצמו. כאמור, כל דבר שנעשה באהבה והנאה יגרום להתמדה – מה שבסופו של דבר יהפוך לטיפול שמרני שבסופו של דבר יצליח למזער את הכאב ואף ימנע את החמרת המצב.