וולטה סולאר: אנרגיה סולארית חסכונית – וירוקה

You are currently viewing וולטה סולאר: אנרגיה סולארית חסכונית – וירוקה

בימים עברו, ייצור אנרגיה היה בעיקר מדורה שהודלקה באמצעות כמה עצים יבשים. בעידן המודרני לעומת זאת, הצורך בהפקת אנרגיה יזומה גדול לאין שיעור מבעבר ולכן, הדרכים השונות להשיג זאת הן נושא רחב ודינאמי, אשר מתפתח כל הזמן. כפי שאתם יודעים, אנרגיה מפאנלים סולאריים היא בין הדרכים המבטיחות שזמינות כיום למטרה זו. זו היא גם מה שמכונה "אנרגיה ירוקה". אך כיצד מיישמים זאת בפועל? הכירו את חברת וולטה סולאר – התשובה המומלצת בדיוק לשאלה זו.

מתחנות כוח לפאנלים סולאריים

אופן ייצור החשמל הרגיל, היה ועודנו באמצעות תחנות כוח גדולות, מהן החשמל מועבר בזרם חילופין לרחבי הארץ. זה מה שעושה חברת החשמל וכמעט כל אדם במדינה הוא לקוח שלה. זה אמנם נוח, אך זו היא גם תלות משמעותית. יש גם את ההשלכות הסביבתיות, עליהן נרחיב מעט בהמשך. במקביל, ישנה האפשרות של אנרגיה סולארית, אשר מהווה נושא רחב ומורכב. אם תתעניינו ביישום מעשי לכך עבורכם, תגלו שגם בהיבט זה יש לא מעט מה לדעת. חלק מכך נציג במאמר הזה. אך לשם היכרות מעמיקה, כדאי לעבור על מרכז המידע של וולטה סולאר, באתר החברה. Volta Solar מציעה שירותים לאנשים פרטיים, לעסקים ולגופים ציבוריים, בשלושה מודלי מימון. ניתן לרכוש ממנה ציוד. אפשרות שנייה היא ליסינג שהחברה עושה לשטח גג שבבעלותכם ואפשרות שלישית היא של שותפות – מסלול מימון במסגרתו וולטה סולאר ואתם משתתפים ברווחים מאנרגיה שמופקת ממערכת סולארית.

 רוצים לבדוק במהירות?

דרך מהירה לקבל התרשמות ישירה מנושא זה, בכל הנוגע לכם אישית, היא להשתמש במחשבון שמציעה וולטה סולאר. באתר החברה ישנו מחשבון, שבו תוכלו להזין פרטים שונים על גג שעומד לרשותכם עבור מערכת כזו. עם נתונים אלה, המחשבון יספק לכם הערכות לגבי הפרטים הטכניים של המערכת הסולארית שניתן להתקין שם. לא פחות חשוב ובוודאי מעניין מאוד, שהוא גם יספק לכם הערכות לגבי ההשלכות הכספיות, כולל התשואה הצפויה מהמערכת. למחשבון יש שתי גרסאות, האחת עבור עסקים והשנייה עבור לקוחות פרטיים.

 

 

כיצד זה עובד?

בכדי להבין טוב יותר את המערכות שוולטה סולאר מציעה, זה הוא תיאור כללי של אופן פעולתן:

  • השמש עולה והמערכת מתחילה לייצר – בבוקר תגלו שהמערכת שלכם מתחילה בייצור חשמל.
  • צורכים חשמל מהפאנלים – לאורך שעות האור, החשמל שמיוצר בצורה כזו יוזרם לממיר מיוחד (שבין השאר מעביר ממתח ישר למתח חילופין) וממנו לארון החשמל. מארון החשמל האנרגיה מגיעה לצרכני החשמל השונים בביתכם ואתם נהנים מ"חשמל חינם"!
  • מוכרים עודפים – אם המערכת תייצר יותר חשמל מכפי שאתם צורכים בפועל, אנרגיה זו תעבור לחברת החשמל ותקבלו תמורתה 48 אגורות לכל קוט"ש.
  • משתמשים גם בחשמל ה"רגיל" – בשעות הלילה או בכל מצב אחר שבו המערכת הסולארית לא עובדת, צורכים חשמל באופן הרגיל.

ההתחשבנות בנושא זה מול חברת החשמל, תתבצע באופן אוטומטי.

ההשלכות הסביבתיות

למערכות הסולאריות עשויה להיות השפעה חיובית על הסביבה וליתר דיוק – פחות השפעה שלילית, ביחס לדרכי ייצור אנרגיה שכרוכות בשרפת דלקים. תחנות כוח רגילות להפקת חשמל, מבוססות למשל על שרפת פחם או גז טבעי. לתהליכי שרפה אלה יש השלכות על סביבת הייצור, בשונה מפאנלים סולאריים אשר נחשפים לשמש ומגיבים בהפקת חשמל. זהו הליך ישיר יותר ופחות מזהם.

לסיכום

כדאי לבדוק את ההשלכות של יישום מערכת סולארית גם אצלכם. בכדי לעשות זאת, תוכלו להיעזר במחשבון שהזכרנו וכמובן, לפנות היישר לחברת וולטה סולאר.