להשקיע באנרגיה ירוקה בבית שלכם? כדאי יותר משחשבתם

You are currently viewing להשקיע באנרגיה ירוקה בבית שלכם? כדאי יותר משחשבתם

השקעה באנרגיה ירוקה בעבור המגזר הפרטי הפכה לפשוטה וקלה יותר מאי פעם, והיא מגלמת בחובה שורה של יתרונות. מהם? להלן סקירה שיכולה להיות שווה לכם לא מעט כסף, ולעולם – הרבה יותר.

ייצור אנרגיה ירוקה בבית: כבר לא חלום רחוק

אם בעבר הלא רחוק הקמה של תשתית לייצור חשמל המבוססת על קרני שמש הייתה בגדר חלום, כיום מדובר במציאות שאותה ניתן לראות כבר בשטח עם מאות לוחות סולאריים אשר מותקנים על גגות בתים פרטיים. למעשה, מדובר בענף שהפתח בצורה משמעותית בייחוד לאור תמיכה ממשלתית מסיבית כמו גם כניסה של חברות המציעות התקנה של לוח סולארי על גבי גגות בעלות כספית אטרקטיבית, מתוך מטרה להפחית את השימוש בפחמים מזהמים ולעבור לאנרגיה ירוקה המבוססת על אנרגיה המופקת מהטבע. ייצור חשמל המתבצע דרך שימוש בלוחות סולאריים מהווה השקעה מצוינת בעבורכם, הן בשל העובדה כי ניתן להפחית את תשלומי החשמל בעקבות ייצור עצמאי והן בשל העובדה כי ייצור חשמל עצמאי מפחית באופן ממשי את רמות זיהום. כיום ניתן לקבל תנאי מימון נוחים ומשתלמים לצורך הקמה, כאשר ניתן להחזיר את ההשקעה תוך שנים ספורות. בשל כך, היכולת שלכם להפוך את ייצור החשמל לירוק הוא ממשי – וכדאי בהחלט..

החלפה של הנורות בבית לנורות לד

דרך מצוינת להשקיע באנרגיה ירוקה בבית היא דרך רכישה של נורות לד שנחשבות לנורות חסכוניות ועמידות במיוחד. מדובר בעלות כספית של עשרות שקלים בודדים שיכולה לחסוך לכם לא מעט כסף בחשבון החשמל, בשל צריכת החשמל הנמוכה. דווקא הדברים הקטנים הם אלו שעושים את ההבדל ועל כן החלפה של נורות לנורות לד מהווה דרך מצוינת להפוך את הבית לירוק, ובהתאם לכך לתרום לאיכות הסביבה.

להשקיע באנרגיה ירוקה בבית שלכם כדאי יותר משחשבתם

רכב חשמלי

מעבר לרכב חשמלי היה נדמה עד לפני מספר שנים כפנטזיה, אולם היום מדובר במציאות של ממש. רכישה של רכב חשמלי גם חוסכת כסף בחשבון הדלק אך גם תורמת להפחתה ברמות זיהום האוויר בעקבות שילוב בין מנוע חשמלי לבין מנוע בנזין. למרות שמדובר ברכב יקר, ניתן בהחלט לומר כי מדובר בהשקעה משתלמת לטווח הרחוק. ע"פ הערכות, עד לשנת 2030 רוב הרכבים שיהיו על הכביש יהיו רכבים חשמליים, כחלק ממגמה עולמית. עם זאת, יש לקחת בחשבון כי העלות של רכב חשמלי היא גבוהה יותר מאשר רכב מבוסס בנזין ועל כן בחינת תנאי המימון בהתאם לתקציב שלכם היא הכרחית לצורך ביצוע עסקה כדאית ומשתלמת הן בעבורכם והן בעבור העולם.

מערכת בית חכם

מערכת של בית חכם היא מערכת חדשנית הכוללת יכולת שליטה מלאה על צריכת החשמל והמים בבית, מתוך מטרה להוביל לחיסכון בעלויות. למעשה, המטרה של מערכת זו היא ליצור בית אקולוגי ושימוש במשאבי טבע מתכלים, כך שניתן לבחון בכל רגע את מדדי צריכת האנרגיה לצורך שליטה ובקרה. החיסרון של המערכת נוגע לכך כי היא יקרה מאוד וגם עלולה להיות מסובכת לתפעול, אולם בטווח הרחוק היא בהחלט יכולה לסייע לכם להתנהל בסביבה אקולוגית וחסכונית.

לסיכום, ישנם מגוון של דרכים להפוך את הבית שלכם לבית אקולוגי. יש לקחת בחשבון כמובן את נושא העלויות הכספיות כמו גם את העובדה כי נדרשת תשתית לצורך ביצוע המעבר, בייחוד אם אתם מתכננים לבצע התקנה של לוחות סולאריים. על כן, חשוב לבצע השוואת מחירים בכדי לקבל הצעת מחיר נוחה אך גם אחריות מלאה בגין ההתקנה וליווי מקצועי אשר יוביל בסופו של דבר להפיכת הבית שלכם לבית אקולוגי עם דגש על חסכוני, כפי שניתן לראות כחלק ממגמה שהולכת וצוברת תאוצה כאן בישראל כמו גם בעולם.