מה ההבדל בין נוטריון לעורך דין?

You are currently viewing מה ההבדל בין נוטריון לעורך דין?

אופי העבודה של נוטריון הוא שונה מאשר אופי עבודתו של עורך דין. במה זה מתבטא? אנחנו כאן עם הפרטים.

במה שונה עבודתו של נוטריון מעורך דין ומתי נזדקק לו?

אחת השאלות הנפוצות ביותר היא מה ההבדל בין נוטריון לעורך דין. למעשה, מדובר בהבדל משמעותי אשר מתבטא באופי העבודה, כמו גם ההכשרה. נוטריון הוא עורך דין אשר עבר הסמכה בתחום, והוא מחזיק ברישיון מטעם משרד המשפטים לעסוק בתחום. מדובר בהכשרה מקיפה אשר כוללת שורה של מבחנים, ורק לאחר קבלת הרישיון הוא מוסמך לבצע פעולות שעורך דין איננו רשאי להן: אימות וחתימה על מסמכים, אישור אמיתות על חתימות, אישור מסמכים אשר עברו תרגום (כמו לדוגמה הוצאת דרכון זר) וכן כתיבה של חוזים ומסמכים עליהם חתומים שני הצדדים. נוסף לכך, בסמכותו של נוטריון לאשר צוואות ולכן חתימתו היא הכרחית בעבור שורה ארוכה של מקרים, כמו לדוגמה מצב שבו צד ג' בחתימה על הסכם מבקש לבחון את אמיתות המסמכים ובשל כך נדרש את אישורו של הנוטריון וחתימתו. בשנים האחרונות ניתן לראות כיצד יותר ויותר אנשים פונים לשירות של נוטריון, וזאת בשל החשיבות המהותית שלו במגוון רחב של מקרים.

מה ההבדל בין נוטריון לעורך דין

עורך דין – ייצוג וליווי משפטי

בשונה מנוטריון, תפקידו של עורך הדין הוא לייצג אתכם מול בתי המשפט כמו גם להעניק לכם ליווי משפטי בעבור מגוון רחב של נושאים. לעורך דין אין סמכות לחתום על מסמכים כמו אישור צוואה, אולם הוא יכול לסייע בעבור עריכת ההסכם וכן ייצוג משפטי במידה ונדרש, כאמור במגוון רחב של תחומים כמו מקרקעין, פלילי, משפחה ועוד. תפקידו של עורך הדין הוא לייצג את האינטרסים שלכם בצורה הטובה והמקצועית ביותר, אולם הוא אינו גורם בר סמכות כמו הנוטריון ולכן חשוב להבין את ההבדל בין סוג העבודה של כל אחד. המכנה המשותף של נוטריון ושל עורך דין מבוסס על כך כי שניהם הם בעלי מקצוע אשר עברו את תהליך ההסמכה כעורכי דין, אולם נוטריון צריך לעבור הסמכה מטעם משרד המשפטים בכדי לעסוק בתחום, כמו גם לקבל מינוי מטעם המדינה לצורך עבודה כנוטריון.

זקוקים לשירות של נוטריון? כעת תוכלו לעשות זאת מבלי לצאת מהבית

אם אתם זקוקים לשירותי נוטריון, תוכלו לעשות זאת באופן קל ופשוט. למעשה, אם בעבר נדרש להעביר את המסמכים באופן פיזי, כיום ניתן להעלות מסמכים לאתר הרשמי של הנוטריון ובכך לחסוך לעצמכם לא מעט זמן ומאמץ. אולם, שימו לב כי אתם יוצרים קשר עם נוטריון אשר מציג בפניכם את התעודות הרלוונטיות, וזאת בכדי שתוכלו להיות בטוחים כי אתם מקבלים את השירות המהימן ביותר – שלא דרך עורך דין אשר איננו מוסמך לבצע את הפעולות אותן ציינו.