צועדים קדימה: הכירו את רשות החדשנות

You are currently viewing צועדים קדימה: הכירו את רשות החדשנות

אם עוד לא שמעתם על רשות החדשנות התוכן הבא הוא בדיוק בשבילכם. עם התפתחות הטכנולוגיה וכניסתה להיות אחד השחקנים הכי חזקים כיום בעולם כולו כך שיש לה יד בכול ויכולת לקדם ולפתח כול דבר, נדמה כי רשות החדשנות הופכת רלוונטית וחזקה עוד הרבה יותר מבעבר. אפשרויות צמיחה ושינויים נמצאים בכול פינה ואין מתאים יותר מרשות החדשנות לחזק ולהוביל תהליכים מרכזיים בתחומים רבים.

הכירו את רשות החדשנות

רשות החדשנות היא רשות עצמאית אשר מטרתה העיקרית היא לקדם את החדשנות בישראל על מנת לקדם ולמנף את הכלכלה ואת הצמיחה של ישראל כולה. מטרות הרשות הן לדאוג שכול הזמן מדינת ישראל תהיה בצמיחה ובחדשנות ללא דריכה במקום מתוך אמונה והבנה כי חדשנות היא מפתח לצמיחה ולשגשוג בשונה מקיבעון שיכול לאפיין בקלות את המדינה ואת ההליכים שקורים בה.

מהו פועלה של רשות החדשנות?

לשאלה מה אנחנו עושים ברשות החדשנות? קצת מורכב לענות, אך ניתן לומר באופן כללי ורחב כי העשייה של הרשות סובבת סביב הטכנולוגיה והיוזמה במדינה שלנו תוך רצון להגדיל את התוצר, היצוא ובאופן כללי מה שהמשק מניב בארץ. כול זאת, תוך שמירה על חדשנות בכול תחום והיבט על ידי מדיניות של חדשנות ומיקוד ההליכים בחידושים ויוזמה. ישנן כמה משימות עיקריות שהרשות מבצעת, נפרט מעט:

הובלה טכנולוגית

לא פעם נאמר על ישראל שהיא סטארט – אפ ניישן, וזאת באמת אחת המטרות ובעצם העשייה של הרשות. שמירה על ישראל בקדמתה טכנולוגיה הבינלאומית אשר מחזיקה ומשפיעה על ההווה, ולא פחות חשוב מכך, הטכנולוגיות אשר ישחקו תפקיד משמעותי בעתיד של העולם כולו.

סיוע כלכלי

פרויקטים והליכים רבים אשר מתבססים על חדשנות ושינויים, בהם הרשות רואה כהליכי מפתח לצורך השגת המטרות שלה, לעיתים דורשים מימון נוסף או סיוע, רשות החדשנות מסייעת גם בהיבט הזה מבחינת מימון כול מיני שלבים הליכים כדי להגיע לחדשנות שתקדם את המדינה כולה.

פתרונות וכוח אדם

לעיתים, דווקא מחסור בכוח אדם, או במשאבים אחרים, הוא מה שמביא חכך שחברות והליכים עומדים במקום. על כן, גם בהיבט הזה רשות החדשנות משתלבת ומציעה פתרונות לבעיות מרכזיות כולל מחסור של כוח אדם בכול מיני שלבי פיתוח בחברות.

 

 

קהלי יעד של רשות החדשנות

המטרה של רשות החדשנות לקדם את הצמיחה והשגשוג בישראל כולה על ידי מתן יחס וסיוע לכול מיני קבוצות ואוכלוסיות שונות אשר היא רואה לנכון. חברות ויזמים אשר יש להם פוטנציאל לצמיחה ולקידום הצמיחה הכלכלית בארץ שלנו הן בדיוק מה שהרשות מחפשת לתמוך בו ולקדם אותו. ישנם כמה קהלי יעד כלליים אשר אליהם הרשות מכוונת ומסייעת.

חברות בשלב הזנק – סיוע ומתן יחס לחברות וליזמים אשר נמצאים עוד בשלב ההזנק הראשוני. הפיכת רעיון למציאות אשר תקדם את הכלכלה בישראל תוך חדשנות ויזמות.

חברות בשלב צמיחה – סיוע ומתן יחס לחברות אשר עברו את שלב ההזנק אל שלב הצמיחה. חברות אשר מבוססות וזקוקות לסיוע על מנת לבצע הליכים המקדמים חדשנות ויזמות.

חברות שייצאו לחו"ל – תמיכה גם בפתיחה של השוק לייצוא ולשוק הבינלאומי מתוך כוונה לקדם את החברות ואת ישראל כולה. סיוע לחברות שמפתחות לשוק הבינלאומי.

קידום השמות להייטק – פתרון מחסור העובדים על ידי קידום וסיוע לחברות השמה והכשרה להייטק.

חברות המפתחות טכנולוגיה חדשה – סיוע לחברותא אשר מטרתן והליכיהן פיתוח של טכנולוגיות חדשניות.