איך להעביר את הסופ"ש בכיף?

You are currently viewing איך להעביר את הסופ"ש בכיף?

סוף השבוע לו אנו ממתינים בכיליון עיניים, מגיע למזלנו בכל שבוע, ומקנה לנו מנוחה מוחלטת ורגיעה מחיי היום יום הקדחתניים.

עם זאת ועד כמה שאנו מצפים לסוף השבוע, אנו מוצאים עצמנו לעיתים קרובות מבלים מול הטלוויזיה במשך שעות ארוכות, או משתעממים במשך הסוף שבוע, תוך שאנו מרגישים כי אנו מחמיצים את כל הסופ"ש ולא ממצים אותו כלל וכלל. אז כיצד אפשר להעביר את סוף השבע בכיף? הנה כמה המלצות טובות:

קריאת ספרים

העבירו את סוף השבוע ברוגע עם ספר טוב. ישנם מגוון ספרים מומלצים שניתן לבחור בספרייה או המקומית או במרכזים חברתיים המציעים החלפת ספרים. מי שיבחר להשקיע כמה שקלים, יוכל לגשת ביום שיש אל חנות ספרים ולבחור ספר לשביעות רצונו. אחד הספרים שכדאי לנסות הוא הספר 'כלה' של המחברת אורה אחימאיר. הספר מתאר את סיפורה של אישה שיצאה למסע בעקבות סודות משפחתיים. מסעה גילה לה יותר על אמה המסתורית, על ירושלים וצפת והרחובות הכמוסים שבערים אלה, כמו גם על אביה שמשמש דמות מרתקת, מלאת חמלה ורוך שגידל את ילדיו בשיטות מתקדמות ואוהבות.

ספר נוסף מומלץ הוא "בזעיר אינפין" של הסופר: ירמי פינקוס. הספר מגולל את קורותיה המשעשעים ואף הטרגיים של משפחה ישראלית ממוצעת בשלהי שנות ה 80 העוסקת בתחום הקמעונאות.

עוד תוכלו לקרוא את "החברה הגאונה", ספר איטלקי מצוין! שנכתב על ידי סופרת (בשם בדוי) ששמה אלנה פרטנה. המחברת מגוללת סיפור על שתי חברות באיטליה של תחילת המאה הקודמת, כאשר בסיפור שתי חברות ילדות המתחרות, אוהבות ועוברות את החיים בנאפולי הקשה הכאוטית והצבעונית.

טיולים מעניינים ברחבי הארץ

מי שירצה לחלץ עצמות ולהתאוורר, יוכל לצאת אל מגוון מסלולי טיול מעניינים ואל תצפיות מהריבות שנמצאות בכל רחבי הארץ. צאו אל שביל אופניים סובב כינרת, אל מסע רגלי בהרי ירושלים הכוללים את יער ירושלים ושאר יעדים מרהיבים, כמו גם שתוכלו להגיע אל נחלים באזור הצפון כמו היהודייה, נחל אכזיב ומגוון רחב של נחלים שוצפים הזורמים בעונת החורף הגשומה.

פסטיבלים וירידים

בסופי השבוע מתקיימים בכל רחבי הארץ מגוון ירידים צבעוניים מלאי חיים. פסטיבל דרום אדום למשל, המתקיים באזורי הנגב המערבי, מזמין בפברואר הקרוב, את הקהל הרחב ליהנות ממרבדים גדולים בהם פורחים פרחי כלניות אדומים הפזורים בכל אזור הדרום! את הפסטיבל מלווים הופעות של אמנים מוכרים, דוכנים, אוכל רחוב טעים, ושאר פעילויות לכל המשפחה.

בזיכרון יעקב בשדרות המרכזיות תוכלו לפקוד דוכני אמנים, כמו גם שבערי המרכז בסופי השבוע מתקיימים שלל ירידים בנמל תל אביב, ביפו ובימי שישי וברחוב נחלת בנימין שם מגוון דוכני אומנות צבעונים.

לסיכום, בסוף השבוע ישנן מגוון פעילויות שתוכלו לצאת אליהם כדי להתאוורר, ליהנות ואף להירגע. לכן זה הזמן לבחור בכל סופ"ש פעילות אחרת, ובכך למלא את ימי המנוחה ברוגע וכיף.