פסטיבל דרום אדום

You are currently viewing פסטיבל דרום אדום

פסטיבל 'דרום אדום' הוא כל מה שמדברים עליו שוחרי הטיולים ואוהבי הארץ הטובה והיפה, בעוד שפסטיבל זה, המתקיים החל משנת 2007  – הפך לסוג של מסורת בתרבות הישראלית.

הפסטיבל מציע מגוון פעילויות עבור אוהבי הטבע ומסלולי הטיולים, כמו גם עבור משפחות, זוגות, בני נוער וכל מי שמעוניין לבלות ולטייל באטרקציה חורפית כיפית במיוחד! פסטיבל 'דרום אדום' אשר מתרחש בחודש פברואר בדרך כלל, מקנה למטיילים ימים טיול נהדרים בין שבילי כלניות מלאים בפריחה, תוך טיול באזור הנגב המערבי בו שלל מסלולי טיול, הופעות, אטרקציות לכל המשפחה ונוף עוצר נשימה.

איפה מתקיים פסטיבל דרום אדום?

כפי שהזכרנו, הפסטיבל מתקיים באזור הנגב במערבי, תוך ששלל המסלולים, האטרקציות התצפיות והאזורים בהן פריחות הכלנית: אינם תחומים, אלא שהם מפוזרים בכל האזור.

את מגוון המסלולים והפעילויות ניתן למצוא בכל מושב בדרום ובדרך ליעדים שונים שמציע הפסטיבל, תוך שבעלי העסקים באזור פועלים במרץ באזור על מנת לספק מגוון שירותים והפעלות לאורחים המגיעים לדרום מכל רחבי הארץ!

האדום האדום זה..

פסטיבל 'דרום אדום' קיבל את שמו בעיקר בשל פרחי הכלניות האדומים כדם, הנפרסים בעונה הקרה בעשרות מוקדים שונים באזור הדרום. הפריחה אותה ניתן לראות מכל מקום, בכל מסלול ומכל תצפית: הינה המוקד העיקרי למשיכה, תוך שמוזיקה טובה, אוכל מגוון, פעילויות לכל המשפחה, ירידים ייחודיים, שווקי איכרים, טיולים מודרכים ללא עלות ועוד – כולם משמשים אטרקציות הנלוות לאירוע.

מה מצפה לנו בפסטיבל דרום אדום בשנת 2019?

מלבד מרבדי הכלניות הנפרסות לאורך כלל המסלולים ואתרי הטבע באזור הדרום, אל החגיגה יתווספו גם הופעות של אמנים כמו ריטה, שלומי שבן, אסף אמדורסקי, שולי רנד ושאר אמנים אשר יופיעו מול קהל החוגגים במוקדים שונים באזור.

אחת הפעילויות שכולם מדברים עליהן היא 'צעדת הכלניות' שתכלול גם מרוץ וצעדה בין השבילים והמסלולים שבנגב, כמו גם מרוץ במגוון מקצים בין המרבדים האדומים בשבילי הגליל המערבי. עוד בפסטיבל תוכלו ליהנות ממגוון הופעות בחינם וסיורים באתרים מעניינים ללא תשלום. בפסטיבל דרום אדום בשנת 2019 יתמלא המקום בדוכנים, ירידים, הפעלות לילדים, קטיף תותים, ושאר פעילויות כיפיות במיוחד!

הפסטיבל המציע מגוון רחב של פעילויות ללא עלות, יאפשר כניסה אל אתרים המיועדים עבור פיקניק ומנגל (כי הרי אין פסטיבל בלי פיקניק טוב), תוך שבמקום יהיו חניונים מסודרים לקיום ברביקיו או כל מפגש קולינארי אחר.

 

לסיכום, פסטיבל 'דרום אדום' המסורתי מעניק שלל פעילויות! עם הופעות ללא עלות, מוזיקה טובה, פעילויות לכל הגילאים ושדות של כלניות וצמחייה ייחודית – כל זה הופך הפסטיבל לאירוע החורף החשוב ביותר עבור מטיילים, זוגות, תיירים, משפחות ואנשים שאוהבים את הארץ.