5 פעילויות מושלמות שיעבירו לילדים שלכם את הקיץ בכיף בבית

You are currently viewing 5 פעילויות מושלמות שיעבירו לילדים שלכם את הקיץ בכיף בבית
ילדים משחקים עם מים.

הקיץ כבר ממש כאן, ובקרוב הילדים יצאו לחופשה ארוכה וישהו בבית מבוקר ועד ערב. כדי לאפשר להם ליהנות מפעילויות ביתיות, וכמובן כדי שלא ישבו חסרי מעש – ריכזנו לכם 5 פעילויות מושלמות בעבורם!

לקפוץ! לקפוץ!

אם תרצו לשלב בין פעילות מים ובין פעילות גופנית, טוב לדעת שיש מתנפחים למכירה שמיועדים גם לשימוש עם מים. המתנפחים הללו בטיחותיים במיוחד, והם מתאימים לשימוש בחצר הבית, כשמדובר בהוראות הפעלה פשוטות מאוד (ניפוח המתקן באמצעות מפוח). הילדים יוכלו להעביר את הקיץ וליהנות מחוויה אטרקטיבית במיוחד, ואולי אף להכיר חברים חדשים בשכונה, כי עם מתקן מתנפח בחצר, סביר להניח שכולם ירצו להתחבר אל הילדים שלכם.

סדנת בישול ביתית

אין דבר יותר מהנה מאשר לבשל עם הילדים בבית, ללמד אותם על מזונות שונים, להטמיע בהם את אהבת המטבח ולאפשר להם להכין מאכלים שונים וייחודיים. עשו לכם מידי שבוע סדנת בישול ביתית, כשתצטיידו במתכונים לילדים מבעוד מועד וכמובן בכל חומרי הגלם. יחד תוכלו לנפות קמח, לשבור ביצים, לאפות עוגות, לבשל תבשילים ולהכין ארוחה משותפת. לא רק שמדובר בפעילות חווייתית אלא שזה זמן איכות מצוין.

מלאכת יד

פעילות מהנה ומאתגרת במיוחד קשורה לעבודות יד ולמלאכת היצירה, כשניתן לרכוש מבעוד מועד חומרי יצירה שונים במרקמים מגוונים (פלסטלינה, ניירות צבעוניים, מקלות ארטיק וכו'), ולאפשר לילדים ליצור שלל יצירות לכל אורך חופשת הקיץ. ברשת יש מגוון בלוגים ואתרים בהם תוכלו למצוא הדרכות פרקטיות ומפורטות, כך שהילדים יוכלו לשבת וליצור שעות על גבי שעות.

רוצים רעיונות? שלט לדלת, קופסת תכשיטים, כרטיסי ברכה, אלבומים מעוצבים, סימניות והאפשרויות רבות ומגוונות.

משחקי קופסה

משחקים אינם משמשים רק להנאה, אלא שיש משחקים שתורמים באופן ניכר לשיפור מיומנויות קוגניטיביות, ואלה הם משחקי הקופסה. כיום ניתן למצוא ברשתות השונות משחקי קופסה נהדרים, כאלה שתורמים לשיפור הזיכרון, מסייעים להבנת המרחב ומאפשרים לפתח חוש אסטרטגי. משחקי הקופסה מתאימים לילדים בגילים שונים, כך שמוטב לרכוש משחקים שמתאימים לרמה של הילדים, ואף ניתן לבחור בכאלה שמעט יאתגרו אותם.

פעילות שיכולה בקלות להפוך לתחביב עם מעט השקעה היא פעילות איור וציור. כיום ניתן למצוא ברחבי הרשת מגוון רחב של הסברים שמלמדים כיצד לצייר באופן נכון, לרבות טכניקות ציור שונות. עם קצת סבלנות והרבה דמיון גם הילדים שלכם יכולים ללמוד לצייר, ואפילו די בקלות!

 

אז לפני שהחופשה הגדולה תתחיל, הצטיידו בכל החומרים הנחוצים לכם (בין אם אלה חומרי גלם לבישול, חומרי יצירה, מתנפחים או משחקי קופסה), ובנו לוח זמנים עשיר בפעילויות ביתיות מהנות! לא חייבים לצאת מהבית כדי להעניק לילדים חופשה חווייתית, כך שבהחלט ניתן לחוות את החופש במלוא הדרו גם מבלי להירשם לקייטנה. שתהיה חופשה נעימה!