לוקחים חלק בשינוי פני החברה הישראלית: הכירו את עמותת עם אחד

You are currently viewing לוקחים חלק בשינוי פני החברה הישראלית: הכירו את עמותת עם אחד

עמותת עם אחד – כשמה כן היא! עמותה המיועדת לסייע לכל אדם באשר הוא: אישה וגבר, דתי וחילוני, קיבוצניק ועירוני, חולה או בריא. העמותה מסייעת לאנשים הנמצאים במצוקה, וזקוקים לגוף שירים אותם ויסייע להם לעמוד שוב על הרגליים, אם זה באמצעות חלוקת מזון וביגוד, ואם זה באמצעות שילובם בהכשרות מקצועיות שיעניקו להם מקצוע לחיים. אז מה חשוב לדעת על עמותת "עם אחד"? למי היא מסייעת? כל הפרטים במאמר הבא.

הדרכת בני נוער בסיכון

עמותת "עם אחד" מאמינה כי הנוער שלנו הוא עתיד החברה, לכן חשוב מאוד להשקיע בו! לכן העמותה מדריכה ומסייעת לנוער בסיכון. העמותה מקדמת פעילויות חינוכיות לנוער בסיכון, ולמעשה מדובר במרכז העשייה של העמותה. הצוות והמתנדבים במרכז מתמקדים בתוכניות למניעת אלימות, והתנהגויות מסוכנות – תוך הצגה של התנהגויות לגיטימיות המוסכמות מבחינה חברתית. המטרה של עמותת עם אחד בכל מה שקשור לבני נוער היא לחזק את החוסן האישי והחברתי בהתמודדות עם מצבי לחץ, ולמנוע תגובות והתנהגויות המעמידות אותם בסיכון. ולצד לצאת הענקת ייעוץ, תמיכה והפנייה לטיפול.

סלי מזון והענקת תלושי מזון

עמותת עם אחד מסייעת למשפחות המתמודדות עם עוני, וחוסר יכולת כלכלית – וזאת באמצעות מתן של סלי מזון המלאים בכל טוב, ותלושי מזון לרכישת אוכל. העמותה מסייעת לכל אדם הזקוק לעזרה כלכלית, המתקשה לרכוש את המוצרים הבסיסים כדי להתקיים.

בנוסף, העמותה מעניקה למשפחות מזון תינוקות. מזון תינוקות נחשב ליקר מאוד, והרבה משפחות מתקשות לרכוש אותו בשל כך. ומנגד, תינוקות חייבים לאכול – לכן העמותה מסייעת ברכישת מזון תינוקות.

 

 

קשישים במצוקה

אחד הנושאים הכואבים ביותר בחברה הישראלית, הוא קשישים הנמצאים בבדידות תהומית. במרכז לטיפול בקשיש של עמותת עם אחד זוכים המטופלים למסגרת חברתית תומכת וטיפולית – במסגרתה הם מתעמלים, מטפלים בבעלי חיים, עושים פעילויות גינון, מנגנים, יוצרים אומנות ורוקדים. ובנוסף, הם מקבלים טיפול פרטני באמצעות מחשב, ריפוי בדיבור.

העמותה דואגת לקשישים המטופלים במרכז לטיפול בקשיש לסדר יום מלא ועשיר, הכולל מגוון פעילויות המותאמות אליהם באופן פרסונלי. בנוסף, העמותה מעניקה להם ארוחות בוקר וצוהריים, ודואגת להם להסעות מהמרכז לביתם וחזרה. לצד כל אלה, העמותה מעניקה למשפחותיהם שירות של ייעוץ והכוונה למטופלים עצמם, ולמשפחותיהם – במגוון נושאים, למשל: דרכי טיפול, כלים להתמודדות עם אלצהיימר, מניעת אלימות נגד קשישים ועוד.

אימוץ חיילים בודדים

יש חיילים בודדים רבים ברחבי הארץ אשר מוצאים את עצמם לבד כאשר הם יוצאים מהצבא – ללא כסף בכיס, ובלי יכולת לקנות לעצמם משהו לאכול. במצבים כאלה, עמותת "עם אחד" נכנסת לתמונה. היא מאמצת חיילים בודדים ומסייעת להם למצוא משפחה תומכת שתאמץ אותם כאשר הם יוצאים הבייתה לאחר השהייה בצבא. העמותה עוזרת לחיילים במגוון רחב של תחומים.

בשורה התחתונה,

עם אחד היא עמותה מדהימה העוזרת לכל אדם באשר הוא – כל עוד הוא נמצא במצוקה, העמותה מתייצבת שם בשבילו, וזה לא משנה מיהו ומהיכן הוא מגיע. כל עוד הוא הוא מבקש עזרה, העמותה תסייע לו. מתוך אמונה שיש להרים אנשים שנמצאים במצבים ירודים בחיים, ושכל מה שצריך זה להושיט להם יד ולהרים אותם למעלה. כאמור, העמותה מסייעת במספר רחב של דרכים: עוזרת באמצעות מזון, מזון תינוקות, לבוש, ביגוד ותלושי מזון, והיא גם מסייעת לאנשים באמצעות הכשרות מקצועיות, מפני שהם לא יכולים להרשות לעצמם ללכת ללמוד. על בסיס הכשרות אלו הם יוכלו לרכוש מקצוע וללכת לעבוד במקצוע מתגמל – באופן הזה הם יוכלו לפרנס את המשפחה שלהם בכבוד.