משמחים ילדים חולים בדרכם להחלמה: הכירו את פועלה המרגש של עמותת לתת תקווה

You are currently viewing משמחים ילדים חולים בדרכם להחלמה: הכירו את פועלה המרגש של עמותת לתת תקווה

בשנת 2002 הוקמה עמותת לתת תקווה, שהיא גוף התנדבותי המסייע לילדים חולים במחלות קשות ובני משפחותיהם בהתמודדות עם המצב. הם פועלים במגוון מישורים – סיוע נפשי וכלכלי, ימי כיף ונופשי הבראה, הגשמת משאלות, מסיבות במחלקות בבתי חולים ועוד. בואו לקרוא עוד מידע על הפעילות המרגשת של העמותה.

סיוע לילדים חולים ולמשפחותיהם

החזון של עמותת לתת תקווה הוא לתמוך בילדים חולים ובמשפחותיהם בכל דרך אפשרית. העמותה פועלת באמצעות תרומות שהיא מקבלת מאנשים פרטיים ומארגונים גדולים, לצד התנדבויות רבות מכל מיני מקומות וארגונים כמו צה"ל, חברות גדולות כמו בזק או תנובה וגם אנשים פרטיים.

הסיוע של העמותה מופיע בשלל צורות ודרכים:

  • סיוע כספי – העמותה נותנת באופן ישיר תרומה כספית למשפחות, כדי שיוכלו להתקיים בכבוד גם בזמנים הקשים.
  • סיוע בלימודים – העמותה מקיימת כיתות לימוד בבתי החולים, כדי לספק לילדים החולים ולאחיהם את ההשכלה המגיעה להם, ולדמות ככל האפשר את החוויה של ילד נורמטיבי בבית הספר. כמו כן, עמותת לתת תקווה מספקת גם מחשבים, ציוד לימודים ושיעורים פרטיים במידת הצורך.
  • סיוע בעבודה – כדי שההורים יוכלו לעבוד ולפרנס את המשפחה, וגם להיות עם הילדים בכל רגע פנוי בלי דאגות, העמותה מסייעת להם למצוא עבודות גמישות המתאימות להם בשעות ובתנאים.
  • תמיכה מקצועית – המשפחה יכולה לקבל שירותי פסיכולוגים, עובדים סוציאליים ואנשי חינוך דרך העמותה, כדי לקבל כלים להתמודדות עם המצב ועם המשך הדרך.
  • חלוקת סלי מזון – המתנדבים של העמותה מחלקים בכל חג סלי מזון עמוסים בכל טוב למאות הילדים והמשפחות המקושרות לעמותה, כדי לשפר את מצב הרוח שלהם ולהפיח בהם תקווה להמשך.

 

פעילויות חווייתיות לילדים ולמשפחה

נוסף לסיוע המיידי, העמותה מפעילה באופן שגרתי פעילויות מיוחדות לכל הילדים וגם למשפחותיהם:

  • מחנות הבראה ונופש – העמותה מקיימת מגוון מחנות וחופשות נופש לילדים ולמשפחות. מדי שנה יוצאים הילדים למחנה קיץ ייעודי שבו הם זוכים ליהנות מחופשת קיץ מהנה ומרעננת, כמובן בליווי ובהשגחה של צוות רפואה מומחה. העמותה מפעילה גם נופש ייעודי למושתלי כליה וחופשות לכל המשפחה במגוון המלונות המצוינים בארץ. הנופש הוא הזדמנות נהדרת לנשום עמוק, והילדים רואים שהם לא לבד בתהליך ושיש מי שיעזור להם להתגבר על הקשיים.
  • ביקורים בבתי חולים – אשפוז בבית חולים יכול להיות חוויה מלחיצה לילדים, ולכן המתנדבים של העמותה דואגים לבקר לעיתים קרובות את מחלקות הילדים והמחלקות האונקולוגיות כדי לשמח אותם. בין המתנדבים אפשר למצוא גם הרבה חיילים וסטודנטים המשתפים פעולה עם העמותה ודואגים להפוך את הביקור של הילדים בבית החולים לחוויה חיובית ונעימה.
  • הגשמת משאלות – לפעמים כל מה שילד צריך הוא משאלה שמתגשמת כדי להרגיש טוב ולקבל תקווה להמשך. לשם כך הקימה עמותת לתת תקווה צוות משאלות מיוחד, הפועל בשיתוף פעולה עם ההורים ועם גורמים חיצוניים כדי להגשים לילדים חלומות – בין אם הם רוצים לראות שקיעה יפה

עוזרים גם לצוותי הרפואה

צוותי הרפואה בבתי החולים בארץ עלולים לסבול משחיקה רגשית, בגלל המקרים הקשים שהם עלולים להיתקל בהם במהלך עבודתם, ולכן עמותת לתת תקווה מארגנת במיוחד בשבילם הרצאות העשרה, ערבי הצדעה, ימי כיף ועוד כל מיני פעילויות שמטרתן להודות לצוות הרפואה ולספק להם הפוגה נחוצה מהשגרה הקשה והמתישה של מתן טיפול רפואי.

לסיכום

עמותת לתת תקווה פועלת מעל 20 שנים לרווחתם של ילדים חולים ומשפחותיהם. העמותה מסייעת להם כלכלית באמצעות תרומות כספיות, או מספקת להם מגוון שירותים מקצועיים כמו פסיכולוגים, עובדים סוציאליים וכיתות לימוד מיוחדות המותאמות למצב. בעמותה מתנדבים אנשים מכל מיני ארגונים ומקומות, ויחד הם שמים לעצמם מטרה להפיח תקווה באלו המתמודדים עם מחלה קשה.