נפלאות הרפואה הסינית: כל היתרונות בשיטת הרפואה העתיקה – שנשארה רלוונטית עד היום

You are currently viewing נפלאות הרפואה הסינית: כל היתרונות בשיטת הרפואה העתיקה – שנשארה רלוונטית עד היום

הרפואה הסינית אומנם נחשבת לרפואה עתיקה מאוד שמתבססת על מסורת ארוכת שנים, אך היא ללא ספק רלוונטית גם בימינו אנו. על אף שהרפואה המערבית משוכללת מאוד ומתפתחת באופן מדהים עם השנים, לעתים אין בכוחה להעניק מענה הולם ומיטבי לכל הבעיות הרפואיות באשר הן, ובמקרים כאלו ניתן להיעזר גם בשיטות הטיפול של הרפואה הסינית. מהי רפואה סינית, אילו שיטות טיפול היא מציעה והיכן תוכלו למצוא מטפלים מצוינים שמתבססים על שיטה זו? כל הפרטים במאמר שלפניכם.

מומחים ברפואה סינית

הרפואה הסינית כבר מזמן הגיעה גם לישראל, וניתן כיום למצוא אינספור מטפלים ישראלים שלמדו את הרפואה הסינית על בוריה. כאלה הם גם גל ואדיר רפואה סינית ושיאצו, שמסייעים מדי יום לאנשים בעלי בעיות בריאותיות שונות בקליניקה הפרטית שלהם בירושלים. גל ואדיר הם בוגרי מכללת רידמן שהפכו למטפלים מהשורה הראשונה, ותוכלו לקבל אצלם טיפול בצמחי מרפא, דיקור סיני, ייעוץ תזונתי שמתבסס על עקרונות הרפואה הסינית וכמובן, טיפולי שיאצו – טיפול שמשלב מגע, אנרגיה ונפש. גם אדיר וגם גל הגיעו אל הרפואה הסינית לאחר שהתקשו למצוא מרפא לבעיותיהם הרפואיות ברפואה המערבית, ולאחר שנעזרו ברפואה הסינית החליטו ללמוד את המסורת הרפואית העתיקה לעומקה כדי לסייע לאנשים נוספים.

אודות הרפואה הסינית

הרפואה הסינית למעשה משתייכת לתחום הרפואה האלטרנטיבית, והיא נתמכת על פרקטיקות שנעשה בהן שימוש בסין במשך למעלה מ-2,000 שנה. מדובר במסורת עתיקה מאוד שהתפתחה במזרח ושחלחלה, עם השנים, גם לתחומי הרפואה המערבית במסגרת מה שקרוי כיום "רפואה משלימה". אנשים רבים המתמודדים עם מצבים גופניים, מצבים נפשיים ורפואיים, פונים אל הרפואה המשלימה לאחר שמיצו את כלל אפשרויות הטיפול שמוצעות ברפואה המערבית ומסתייעים בה לפתרון בעיותיהם באמצעות שיטת הטיפול הייחודית והמותאמת אישית שהיא מציעה.

 

 

אילו טיפולים מוצעים במסגרת הרפואה הסינית?

קיימות מספר שיטות טיפול במסגרת הרפואה הסינית, כאשר כל אחת מהן עומדת בפני עצמה, כמו דיקור סיני, שיאצו, תזונה סינית וטיפול באמצעות רקיחת תכשירים ופורמולות מצמחי מרפא. אולם, מטפלים רבים יבחרו לעתים קרובות לכתוב תוכנית טיפול המשלבת כמה משיטות טיפול אלו, וזאת כדי למקסם את סיכויי ההצלחה של כל טיפול. ההחלטה על תוכנית הטיפול מתבצעת על ידי אבחון מקיף של המטופל, המתבצע בין היתר על ידי אבחנת לשון, אבחנת דופק, העניין הרפואי שבגינו הגיע המטופל לטיפול וההיסטוריה הרפואית של המטופל.

רפואה סינית – למי זה מתאים?

נדגיש שוב – רפואה סינית היא רפואה טבעית. ככזאת, היא עשויה להתאים למגוון רחב של אנשים מכל קשת הגילאים, מתינוקות ועד קשישים, הסובלים מבעיות רפואיות כאלה ואחרות. לדוגמה, ייעוץ תזונתי המתבסס על עקרונות הרפואה הסינית יכול לסייע לאנשים המתמודדים עם בעיות במערכת העיכול, כמו חולי קוליטיס וקרוהן. נשים המתמודדות עם בעיות הקשורות במחזור החודשי שלהן יכולות להסתייע בדיקור סיני, כמו גם אנשים הסובלים ממחלות אוטואימוניות. צמחי המרפא הם צמחים שניתן לרקוח מהם פורמולות שונות שמטרתן להביא לשיפור במצבים רפואיים שונים, קלים ומורכבים כאחד, מצינון ועד מחלות פנימיות כמו סוכרת.

סיכום

לסיכום, אין ספק שהרפואה הסינית היא מסורת רפואית עתיקה ביותר שעשויה לסייע בפתרון בעיות ומצבים רפואיים שונים. אם גם אתם שוקלים לפנות לטיפול במסגרת הרפואה הסינית, אנחנו ממליצים לכם לפנות אך ורק למטפלים מומלצים מהשורה הראשונה. תהיו בריאים!

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.