הטבות מס ומגוון אפשרויות משיכה: הכול על קופת גמל לעצמאיים

You are currently viewing הטבות מס ומגוון אפשרויות משיכה: הכול על קופת גמל לעצמאיים

אם גם אתם מתפרנסים בתור עצמאים, אתם בטח מודעים לכך שבניגוד לשכירים, אף אחד לא דואג לכם לחיסכון ואתם אלו שצריכים לדאוג לו לעצמכם. הפרשה לקרן הפנסיה היא דבר חשוב ביותר, אבל מעבר לכך מומלץ בחום לנצל עוד כמה וכמה אפיקי חיסכון יעילים וקופת גמל זאת אפשרות מצוינת. אם עדיין לא שמעתם על אפיק החיסכון הנהדר הזה, אנחנו רוצים לספר לכם כל מה שצריך לדעת עליו. אז מהי קופת הגמל ולמה מדובר באחת מאפשרויות החיסכון הכי טובות שקיימות היום? הנה כל מה שאתם צריכים לדעת.

 

מהי קופת גמל לעצמאים?

קופת גמל להשקעה היא בעצם מכשיר חיסכון אטרקטיבי במיוחד לעצמאים. זהו בעצם חיסכון שמאפשר לנו לפזר את הביצים בין כמה וכמה סלים ולא רק בקרן הפנסיה שממנה נוכל למשוך את הכסף אך ורק בגיל פרישה. יתרון נוסף של מכשיר החיסכון הזה הוא הטבות המס ועצמאים זכאים להטבה באם הפקידו כסף בקופת גמל.

 

רשת הביטחון שכל עצמאי צריך

כאמור, במובן של ביטחון כלכלי, עצמאים חווים הרבה יותר חוסר וודאות בהשוואה לשכירים. ישנם זמנים פחות אידיאליים עם פחות עבודה שוטפת, מה שאומר שכל עצמאי חייב לדאוג לעצמו לבטחונות וערבונות ליום סגריר. קופת גמל מאפשרת בדיוק את הדבר הזה, מפני שהיא מאפשרת לנו למשוך ממנה כספים עוד לפני כגיל הפרישה. כאשר תזרים המזומנים הוא גבוה ויש הרבה עבודה, אפשר להגדיל את גובה ההפקדות ואפילו להפקיד סכום חד פעמי גבוה במיוחד של קצת יותר מ-75,000 שקלים. כאשר יש קצת פחות עבודה, אפשר להוריד את סכום ההפקדה או אפילו לעצור אותה עד להודעה חדשה – בלי עמלות, בלי קנסות ובלי כאבי ראש מיותרים. במקרים בהם עצמאים נקלעים לצרות וזקוקים לסכום כסף באופן מידי, ניתן למשוך את הכסף ללא עמלות ורק בתשלום מס רווחי הון של 25 אחוז על הרווחים בלבד.

ומה אם רוצים למשוך את הכסף בגיל מבוגר?

את הכסף ניתן למשוך עם הטבות מס כבר בגיל 60 ואז אפשר ליהנות מהטבות מס ייחודיות. לא משלמים מס רווחי הון ואם בוחרים לקבל את הכסף בתור קצבה אז היא מוגדרת כקצבה מוכרת ככה שלא צריך לשלם עליה מס הכנסה.

 

הדרך שלכם להגדיל את העסק

כיום עצמאים רבים משתמשים בקופת גמל בתור כלי להגדלת העסק. עם החיסכון הזה אפשר לעשות מגוון של צעדים כדי להגדיל את העסק  – לקנות ציוד חדש, לשפץ את המקום של העסק, להשקיע בפיתוח עסקי, לקנות רכב, להביא עובדים חדשים ועוד. עם תכנון פיננסי נכון והסתייעות בקופת הגמל, ניתן להגיע בתוך זמן קצר לסכומים יפים שבאמצעותם יהיה ניתן להגדיל ולפתח את העסק.

 

קופת גמל מגיעה עם הטבות מס

המדינה למעשה מעודדת חיסכון ובפרט מעודדת השקעה בקופת גמל. כדי לעשות את זה היא בעצם מציעה הטבות מס לכל מי שמשקיע. כלומר, בסוף השנה בדו״ח השנתי, סוכמים את סכומי הכסף שהושקעו ומורידים אחוז מסוים מהסכום מההכנסה השנתית החייבת במס. באופן הזה בעצם יוצא שעצמאים צריכים לשלם פחות מס הכנסה וכל זה בזכות ההפקדה של כספים לקופת הגמל.

 

בשורה התחתונה –

קופת גמל היא מכשיר חיסכון מעולה לעצמאים. ניתן להפקיד סכומים די גבוהים מדי שנה וניתן למשוך את הכסף מתי שרוצים בתנאים נוחים. בנוסף היא מאפשרת הטבות מס ובסופו של דבר יש כאן אפיק חיסכון מומלץ ביותר לכל עצמאי באשר הוא.