מרכז גרנות מציגים: ערבות הדדית בחברה הישראלית

You are currently viewing מרכז גרנות מציגים: ערבות הדדית בחברה הישראלית

ארגון "מרכז גרנות" מאמין כי ערבות הדדית היא הדרך הנכונה לשיפור מצב החברה הישראלית, התקשורת שבין אזרחיה ובין האוכלוסיות השונות ששוכנות בה. במאמר זה נסביר מהי ערבות הדדית, איך היא קיימת בחברה הישראלית וכיצד היא תוביל את ארצנו הקטנה לשיפור איכות החיים של אזרחיה. לבסוף, נציג את העמדה של מרכז גרנות בנוגע לערבות הדדית בקרב אזרחי מדינת ישראל.

הקדמה על מרכז גרנות

ארגון מרכז גרנות פועל, בראש ובראשונה, במטרה ליצור שיח קבוע ונכון בין אזרחי מדינת ישראל השונים. המטרה הזו אמורה, בסופו של דבר, להוביל לערבות הדדית בקרב האוכלוסיות השונות שחיות במדינת ישראל ובין אזרחיה. ערבות הדדית זו תוביל, לפי תפיסתו של הארגן, מתן עזרה ותמיכה לאוכלוסיות השונות בארץ תוביל לשיפור מצבם הנפשי, הפיזי והרוחני, ובכך יאפשר להם להפנות את האנרגיות שלהם לטובת יצירת ערבות הדדית ושיפור איכות החיים של אזרחי המדינה והאוכלוסיות השונות. מרכז גרנות הוא מבין הארגונים הגדולים בארץ הפועלים במטרה לשפר את החברה הישראלית ואת חיי תושביה.

מהי ערבות הדדית?

ערבות הדדית הינה האחריות הבסיסית של קהילה כלפי אזרחיה. המונח מתייחס לדרישה מכל אדם החי בקהילה להיות ערב לאלו שהוא חולק איתם את הקהילה הזו. ערבות הדדית מתבססת על מוסר גבוה ודורשת מכל אדם להשקיע מאמצים בכדי לדאוג לזולת ולאנשים שמקיפים אותו בחברה בו הוא חי. מרכז גרנות מאמין כי ערבות הדדית היא המצרך העיקרי במתכון שיוביל לשיפור איכות החיים וחיזוק החברה הישראלית.

 

 

מרכז גרנות למען ערבות הדדית בישראל

מרכז גרנות מאמין כי ערבות הדדית תוביל אותנו לשיפור החברה הישראלית והאזרחים שבה. לפי תפיסת הארגון, החברה הישראלית שוררת במצב מסובך ומאתגר, בו האוכלוסיות השונות מנהלות שיח אלים ואגרסיבי, הקהילה חיה במצב מנוכר, הקרע בחרה הישראלית הולך ומתרחב, המצב ברור לעין – החברה הישראלית זקוקה לשינוי.

כיצד יוצרים ערבות הדדית על פי מרכז גרנות

לפי התפיסה של עמותת מרכז גרנות, יצירת ערבות הדדית מתחילה, בראש ובראשונה, בשיפור איכות החיים של האוכלוסיות השונות בישראל ובחיזוק מעמדם של כלל אזרחי המדינה. בכדי לצלוח במטרה זו, הארגון מבצע פעולות רבות: קיום סדנאות, ימי עיון, פרסום מאמרים בכתבי עת, הפצת מידע בנושאי יחסים ותקשורת בחברה, שיפור השיח החברתי, נתינת עצות וקווים כללים בעזרתם ניתן לפתח באופן הדרגתי שיח קשוב יותר, מכיל יותר, סובלני יותר ובעיקר פתוח יותר.

תרומת מרכז גרנות עבור יצירת ערבות הדדית

בכדי לעמוד ברף המטרות הגבוה שהציב לעצמו מרכז גרנות, הארגון מוציא לפועל מגוון רחב של פעילויות בשאיפה להוביל את החברה לעבר איחוד, יצירת ערבות הדדית ואף שיפור משמעותי באיכות החיים של תושבי ישראל. הארגון מתפעל מחלקות שונות בעלות חשיבות משמעותית – החל מהכשרת מטפלים, דרך גיוס כספים ומתנדבים, ועד ליזימת, תכנון ויישום אירועים שונים. המטרה העיקרית של מרכז גרנות הינה ליצור ערבות הדדית בקרב החברה הישראלית.

לסיכום

המטרה האצילית של מרכז גרנות הינה לייצר ערבות הדדית במדינת ישראל. בכדי לצלוח במטרה זו, עוסק הארגון בפעילויות רבות בכדי להוביל למצב של ערבות הדדית בקרב הקהילה הישראלית. צליחה במטרה זו תוביל, לפי תפיסת הארגון, לשיפור איכות החיים במדינה, לתיקון הקרע שהולך וגדל בחברה הישראלי, ליצירת תקשורת הדוקה, מעמיקה ונעימה ובסופו של דבר – לשיפור החברה הישראלי הכללית.