איך תוכלו לבצע בקרת הורים על פעילות ילדכם באינטרנט?

You are currently viewing איך תוכלו לבצע בקרת הורים על פעילות ילדכם באינטרנט?

האינטרנט הוא כלי נפלא, באמצעותו ניתן לעשות דברים רבים כמו להיכנס לשוק התעסוקה, להתפרנס באופן עצמאי, לקבל מידע רב במגוון תחומים ואפילו לעשות קניות ולהזמין דברים מרחבי כל העולם. עם זאת, חשוב לזכור שהאינטרנט יכול גם להיות מקום מסוכן, בדיוק בשל העובדה כי מכיל כמויות אדירות של מידע. הוא יכול לתת כמובן מידע מוטעה, לאפשר לגורמים שאינם ידידותיים גישה לפרטים שלנו ולמידע כללי על החיים שלנו ובשביל הורים – הוא גם בהחלט מקום עם פוטנציאל לפגיעה לא קטנה בילדים. כשזה נוגע לילדים, ההורים מנסים תמיד לעשות את המקסימום ומנוע מהם להיחשף לתכנים לא הולמים כמו חומרים פורנוגרפיים, ליפול קורבן להטרדות של טיפוסים מפוקפקים או להיפגע מבריונות ברשת. אחת הדרכים לעשות את זה היא דרך בקרה על התכנים והפעילות שהילדים מבצעים באינטרנט, עם זאת חשוב לדעת איך לעשות את זה נכון. הנה מדריך מקוצר עם כמה טיפים חשובים לאיך לבצע בקרה כזאת.

בחרו ספק המאפשר בקרת הורים נוחה

הדרך הכי טובה לבקרה היא בחירה בספק שיודע להציע את השירות הזה. חוות דעת על ספק אינטרנט ITC לצורך העניין, מראות כי הורים רבים שבחרו בו נהנו מבקרה נוחה על השימוש בכלל המכשירים בבית. לפני שאתם מתחייבים לנותן שירות כלשהו, חשוב שתשאלו את השאלות הנכונות ותבינו איך בדיוק מתבצעת הבקרה באמצעות ספק האינטרנט. האם יש לכם גישה מרחוק להיסטוריה הגלישה? האם ניתן לקבל התראה כשהילדים נכנסו לאתר חשודים? האם ניתן לקבל את ניתוח על דפוסי וזמני השימוש של הילדים וכן הלאה.

איך תוכלו לבצע בקרת הורים על פעילות ילדכם באינטרנט

היעזרו בתוכנות לבקרת הורים

בנוסף לבחירה בספק שיודע לתת שירותים כאלה כמו ספק אינטרנט ITC, ניתן בהחלט לבחור באחת מהתוכנות הטובות הקיימות בשוק לבקרת הורים על הגלישה באינטרנט של ילדיהם. לכל תוכנה יש כמובן מאפיינים שונים, אבל בגדול כל התוכנות מאפשרות לקבל היסטוריית גלישה במכשירים השונים המחוברים לרשת, מעירות כאשר אחד הילדים נכנס לאתר באינטרנט שהוא לא אמור להיכנס אליו ומאפשרות להורה לקבל המידע הזה גם מרחוק כשאין צורך להתחבר למכשיר הספציפי. שימו לב כי יש תוכנות חינמיות ותוכנות בתשלום ורצוי לבחור את התוכנה שהכי מתאימה לכם, גם זה אומר שצריך להיפרד מכמה שקלים.

דעו תמיד את הסיסמה שלהם לטלפונים, טאבלטים ומחשבים

נכון, אנחנו לא רוצים לתת לילדים תחושה שאנו עוקבים אחריהם או לא סומכים עליהם חלילה, אבל כן כדאי לדעת את הסיסמאות למכשירים למקרה הכי גרוע. ITC וספקיות האינטרנט נותנות לנו כלים טובים לבקרה, אבל אסור להזניח גם את בקרת האופליין. הרבה פעמים מעצם העובדה שהילדים מודעים לכך שאתם יודעים את הסיסמה, הם יתרחקו מראש מאתרים וממקומות ברחבי הרשת שהם לא אמורים להיות בהם.