פעילויות לאביב

You are currently viewing פעילויות לאביב

ארבע עונות יש בשנה, אבל עם כל הכבוד לסתיו, לחורף ולקיץ, העונה האהובה ביותר היא האביב. האביב מביא עמו פריחה, צמיחה, לבלוב וכמובן גם את חג הפסח, לכבודו אנחנו דואגים לנקות את הבית ולהכניס לתוכו אווירה של התחדשות. לרגל בואו של האביב, הכנו בעבורכם רשימת פעילויות מצוינות לכל המשפחה.

עבודות יצירה אביביות

היצירה היא פעילות נהדרת, הן בעבור ילדים והן בעבור מבוגרים. לא רק שהיא מסייעת להעביר מסרים לימודיים, אלא שהיא תורמת לפיתוח הדמיון והחשיבה היצירתית ואף מקנה מיומנויות מוטוריות ברמות שנות. אם אתם מחפשים יצירה לאביב, כזו שמשקפת את הלך הרוח של העונה הפרחונית ביותר בשנה, מוטב שתצטיידו בחומרי יצירה צבעוניים, כי יש לנו כמה רעיונות בעבורכם:

  • מסגרת פרחונית לתמונה – רכשו ניירות צבעוניים או דפי סול צבעוני, מהם תוכלו לגזור שלל פרחים בגדלים שונים. הפרחים הללו יסייעו לכם לעטר את המסגרת. את הבסיס בו תמוקם התמונה ניתן ליצור באופן עצמאי (מקרטונים, מקלות ארטיק וכו'), או לקנות מסגרת פשוטה בחנויות השונות ולעצב אותה.
  • זר פרחים מנייר – כדי להכין זר פרחים מנייר, יש לרכוש ניירות קרפ בשלל צבעים ושיפודי עץ. מרצועות נייר שתחתכו מראש, ניתן להכין פרחים צבעוניים, ואת השיפודים עטפו בנייר ירוק והדביקו בהתאם (הם יהיו הגבעולים). הפרחים שתכינו יוכלו לשמש כקישוטי שולחן בחג או בארוחת השבת.
  • כרטיסי ברכה – מדבקות עגולות יסייעו לכם ליצור פרחים, כשניתן אף להיעזר בחומרי יצירה נוספים. את בסיס הכרטיס תוכלו להכין מבריסטול צבעוני או דף של בלוק ציור.

משחקי אביב

ניתן לקבל את בוא האביב לצד משחקים מהנים ומיוחדים. אין ברשותכם משחקים מתאימים? אין בעיה – הנה כמה משחקים שתוכלו להכין בעצמכם:

  • משחק הזיכרון – אספו ברחבי הרשת תמונות של פרחים, והדפיסו כל תמונה פעמיים. שימו לב שאתם מדפיסים את התמונות באותם גדלים. את התמונות המודפסות הדביקו על כרטיסיות (ניתן להכין מבריסטולים), והנה לכם משחק זיכרון אביבי ומהנה!
  • טריוויה – איזה פרח מוגן גדל בישראל? כמה עלים יש לחמנייה? כמה צבעים יש לחרצית? אספו שאלות טריוויה הקשורות לפרחים, והכינו מספר שאלות וחידונים ברמות שונות. תוכלו לערוך טורנירים משפחתיים בסופי השבוע, ולבלות בחיק המשפחה.

פעילויות לאביב

טיולי טבע בעקבות הפריחה

הדרך הטובה ביותר לקבל את פניה של העונה הפרחונית היא באמצעות טיולי טבע ברחבי הארץ. באזור הדרום יש לא מעט מוקדים בהם ניתן לחזות בפריחת הכלניות, בייחוד ליד אור הנר וקיבוץ בארי. מלבד זאת, ניתן לבקר בשמורת אירוס הארגמן בנתניה, שמורת פורה, שביל הרקפות במגדל העמק, שמורת אלוני יצחק ושמורת הטבע חורבת קרתא. כמו כן, תוכלו להירשם לקטיף מסודר במושב או לטייל באתרים שונים ולהכיר מקרוב את זני הפרחים הייחודיים. תוכלו לקרוא על כך עוד בכתבה מיוחדת שהכנו על פסטיבל דרום אדום.

 

אל תשבו בחיבוק ידיים, כי ניתן לקבל את האביב בשלל דרכים, בין אם תבחרו ליצור יצירות אביביות, לשחק במשחקים שמתאימים לעונה או לצאת לטיולי טבע ולבקר במוקדי פריחה שונים. האביב הגיע, וזו ללא ספק העונה האידיאלית ביותר לפעילויות משפחתיות מהנות!