רשימת שמות המשפחה הזכאים לדרכון פורטוגלי: האם אתם זכאים?

You are currently viewing רשימת שמות המשפחה הזכאים לדרכון פורטוגלי: האם אתם זכאים?

500 שנים חלפו מאז גירוש ספרד ופורטוגל, אך לפני מספר שנים, הרשויות הביעו צער על הגירוש, ופורסם כי צאצאיהם של המגורשים יוכלו לקבל אזרחות פורטוגלית. מה הבעיה? שלא קל למצוא את צאצאי המגורשים, ולא פשוט לדעת מי באמת נצר לקהילה היהודית בפורטוגל. איך תדעו אם אתם זכאים לדרכון אירופאי? וכיצד ניתן למצוא את שם משפחתכם ברשימה? כל הפרטים לפניכם:

צאצאים למגורשי ספרד ופורטוגל

כפי שצוין, לא קל לדעת מיהם צאצאיהם של מגורשי ספרד ופורטוגל, ולו כי מרבית המסמכים מאותה תקופה לא בהכרח קיימים או עברו בין בני המשפחה, ועל כן, הרשויות בפורטוגל פרסמו רשימה, ובה ניתן למצוא שמות משפחה לדרכון פורטוגלי. שנרחיב? ישנה רשימה, די ארוכה יש לציין, בה מופיעים כל שמות המשפחה להם יש קשר למגורשי ספרד ופורטוגל, כך שכל מי שמעוניין להוציא דרכון פורטוגלי, צריך לבדוק אם שם המשפחה שלו מופיע ברשימה הנ"ל. עם זאת נסייג ונציין שגם אם שם משפחתכם אינו מופיע, זה לא אומר שאתם לא זכאים. הסיבה לכך פשוטה: חלפו 500 שנה, ומאז שמות השתנו, השתדרגו ועוברתו.

הרשימה ארוכה במיוחד, לכן זה מאוד מאתגר לחפש את שם המשפחה באופן עצמאי, אך בהחלט ניתן לפנות לעורך דין שעוסק בתחום שיסייע לכם ויבצע בעבורכם את בדיקת הזכאות. אם תימצאו זכאים, תוכלו להמשיך בתהליך ולדאוג לכל המסמכים שמעידים על הקשר המשפחתי ביניכם לבין הקהילה היהודית בפורטוגל, לרבות מחקרים גנאלוגיים.

רשימת שמות המשפחה הזכאים לדרכון פורטוגלי האם אתם זכאים -

אילו שמות משפחה נפוצים מופיעים ברשימה?

לא נסקור פה את הרשימה כולה, ולו כי מדובר ברשימה ארוכה במיוחד. מה שכן, נציין מספר שמות משפחה נפוצים שמופיעים ברשימת הזכאים: אביסרור, אביטבול, אפריאט, אלפסי, אלגזי, אנקרי, עמר, עמרם, ברוך, בן, בז'ה, בן עזרא, ביטון, דנון, דוד, דדיה, אליעזר, גבאי, גרנר, גרסון, גדעון, גואטה, חיון, חזן, חלף, מזרחי, נדלר, נגר, פז, שאלתיאל, ששון, יהודה ועוד.

למה כדאי להוציא דרכון פורטוגלי?

ובכן, הדרכון הפורטוגלי מקנה שלל יתרונות, וביניהם הוא מאפשר לעבור בין מדינות האיחוד באופן חופשי, להירשם ללימודים אקדמאיים באירופה, לעבוד באופן חוקי בכל אחת ממדינות האיחוד, להקים עסק ואף לרכוש נכסי נדל"ן באירופה. נוסף לכך, באמצעות אזרחות פורטוגלית, ניתן להיכנס לארצות הברית מבלי להוציא וויזה (יש צורך באישור מעבר בלבד).

שנסכם?

רשימת שמות המשפחה שזכאים לדרכון הפורטוגלי זמינה ברחבי הרשת, כך שבהחלט ניתן לאתר את הרשימה, ולחפש את שם משפחתכם. אתם זכאים ומעוניינים לקבל את הדרכון המיוחל? פנו לעורך דין שעוסק בתחום, על מנת שיסייע לכם בתהליך.

בהצלחה.