איך בוחרים גריינדר איכותי?

You are currently viewing איך בוחרים גריינדר איכותי?

בין אם אתם סטלנים שאוהבים את החיים הקלים ובין אם אתם פרפקציוניסטים שגם בתחום העישון מבקשים לבצע כל מהלך על הצד הטוב ביותר, הרי שראוי להכיר את הגריינדר – מכשיר ידני שגורס את התפרחת שמיועדת לעישון, כך שהפעולה מאפשרת לסך האידוי להיות הרבה יותר חלק ואפקטיבי. מדוע? כיוון שההנחיה היא למלא את תא האידוי באופן מקסימאלי, משמע חשוב שהחומר יהיה גרוס כראוי, אם על מנת למנוע מצב של בעירה ואם על מנת למקסם אל מלוא הפוטנציאל שהצמח מעמיד לרשותנו.

שלל עיצובים ושכלולים

רגע לפני שנרחיב אודות רכישת גריינדרים איכותיים, נציין שהגריינדר הסטנדרטי מגיע בצורת גליל בעל שיניים פנימיות, משמע באמצעות פעולת סיבוב החומר נגרס עד דק. בנקודה זו נציין שקיימים אינספור עיצובים ושכלולים. כך למשל תמצאו כאלו שעשויים מפלסטיק פשוט, כאלו שמוסווים בתוך מוצרים אחרים, כאלו שגורסים את החומר למצב מינימאלי וכאלו שמכילים מסנן נוסף על מנת למצות עד כמה שניתן את החומר הפעיל.

התאמה מלאה

עתה לאחר שיישרנו קו, נעצור לבחון כיצד בוחרים את הגריינדר המושלם, כך שההתאמה תענה על שורת צרכים אישיים. ובכן ראשית יש להבין מה חשוב – הן מבחינת ביצועים ונפח והן מבחינת מחיר ועיצוב, ולאחר מכן רצוי להכיר מה קיים בשוק. הכירו את הסוגים השונים: ישנו גריינדר שנראה כמו קלף שטוח בעל פס מחוספס וייעודי לגריסה, ישנו גריינדר פשוט עשוי פלסטיק, ישנו גריינדר שמכיל שכבת סינון (מאפשרת לעשן אך ורק את האבקנים שמגיעים מהתפרחת), ישנו גריינדר ממותג, ישנם גריינדרים שידועים לטובה בשל איכות הגריסה, ישנם גריינדרים בעלי נעילה מגנטית, ישנם גריינדרים שמסוגלים לגרוס בפעם אחת כמות גדולה, ישנם כאלו שעובדים על בטריות וכוללים מנוע קטן ממדים, ישנם שמכילים שכבת סינון נוספת וכדומה.

שיקולים משלימים

לאחר שמבינים מה קיים בתחום, יש להבין את ההשלכות של כל סוג וסוג – מבחינת עלות, בלאי ותפעול. כך למשל מעניין לציין שאת הגריינדר הפשוט קשה לנקות, ועל כן מדי כמה חודשים נוטים להחליפו. כמו כן, ישנם אנשים שיעדיפו שהגריינדר יתפוס מינימום מקום, ישנם אנשים שיעדיפו שהוא יהיה מוסווה, ישנם אנשים שיבקשו להעניק גריינדר כמתנה (ועל כן יבחרו בסוג המרשים ביותר), ישנו קהל יעד שאינו יכול לבצע באופן עצמאי את פעולת הסיבוב ועל כן יעדיף את הסוג שעובד על בטריות וכדומה.

שני שלבים  

לאור הדברים, לפני רכישת גריינדר יש לעשות שני דברים: להבין מה חשוב ולהגיע למקום מקצועי שמכיל היצע מובחר. באופן שכזה מומלץ לציין מה בדיוק מחפשים ולקבל הסבר מעמיק אודות הדגמים השונים – ניתן להבטיח מראש שההחלטה שתתקבל תהיה כמה שיותר מושכלת ומוצלחת.

המלצה

מעולם לא השתמשתם בגריינדר? המלצה שלנו היא לרכוש את הסוג הפשוט ביותר ובהמשך להחליט האם מבקשים להשקיע יותר. שיקולים נוספים שראוי לקחת בחשבון נוגעים לתדירות השימוש, ניקיון, העדפה עיצובית והמיקום בו נוהגים להשתמש בגריינדר.

טיפ נקי במיוחד

לבסוף נסיים עם קינוח – טיפ בתחום הניקיון. אם יש לכם גריינדר פשוט מפלסטיק, הניחו אותו כעשר דקות בתוך מים רותחים ולאחר מכן תנקו עם מברשת קטנה, ואם יש לכם גריינדר ממתכת, ניתן להרתיח אותו כעשר דקות בתוך סיר שמכיל חלב, וזאת כי השומנים שבחלב מסייעים לפרק את שאריות השרף. בכול אופן לקראת שימוש תוודאו שהמיכל יבש לגמרי. עישון נעים, בריא ואפקטיבי.