אבקת חלבון טבעונית: יש דבר כזה, וכל ספורטאי יכול ליהנות ממנה

You are currently viewing אבקת חלבון טבעונית: יש דבר כזה, וכל ספורטאי יכול ליהנות ממנה

בשנים האחרונות הפכו אבקות החלבון לספורטאים לאחד המוצרים המבוקשים ביותר בעולם הכושר הגופני. אבקות החלבון הן דרך נפלאה להחזיר לגוף את החלבונים להם הוא כל כך זקוק לאחר האובדן שלהם במהלך הפעילות וזה גם משהו שהוא בגדר חובה עבור מי שרוצה לבנות את הגוף ולספק לשרירים את "חומרי הבניין" שיעזרו להם להתפתח. ועל אף שמדובר במוצר מצוין שכבר מזמן הפך לנחלת הרבים, עד לא מזמן הייתה בעיה אחת גדולה עם המוצרים הללו, וזאת העובדה שכמעט כולם היו עשויים ממוצרים מן החי כמו בקר, עוף ודגים או ביצים וחלב, מה שהפריע לטבעונים שרוצים להנות מהיתרונות שלהם. למרבה המזל, היום כבר יש פתרון מצוין וניתן לרכוש אבקות חלבון טבעוניות מעולות שכלל לא נופלות באיכות שלהן משאר הסוגים. אם עדיין לא שמעתם על אבקות החלבון הטבעוניות אנו רוצים להסביר עליהן ולתת מידע על כמה סוגים מומלצים שאולי אפילו יתאימו לכם.

ממה מכינים אבקת חלבון טבעונית?

אז אמרנו כבר שמרבית אבקות החלבון עשויות ממוצרי מזון כמו ביצים או בשר, שבהם כידוע יש כמות גדולה ביותר של חלבון. אם כך, מה האלטרנטיבה מציעה בעצם? ובכן, יש כמה אפשרויות למי שמעוניין במוצר כזה שכן יש לא מעט מוצרים מן הטבע המכילים לא מעט חלבון. כך למשל יש אבקות חלבון על בסיס עדשים, על בסיס חלבון סויה, על בסיס חלבון אורז, אבקות חלבון מאפונה ועוד.

נשאלת השאלה, מדוע לא לצרוך את מוצרי הגלם אם ככה? ובכן, על מנת להגיע לכמות החלבון הנדרשת דרך צריכת עדשים למשל, אדם בוגר צריך לאכול כמות בלתי נתפסת של 4 צלחות עדשים פחות או יותר וזה בהחלט לא ריאלי. אבקות החלבון הן למעשה אבקות מרוכזות, וכך כף אחת או שתיים מהוות את כמות הצריכה המומלצת.

אבקת חלבון טבעונית: יש דבר כזה, וכל ספורטאי יכול ליהנות ממנה

אבקות חלבון טבעוניות – סוגים מומלצים

אז יש כאמור לא מעט מותגים וסוגים של אבקות חלבון טבעוניות, ואנחנו רוצים להתמד כרגע בשלושה מוצרים איכותיים שבהחלט שווה לכם להכיר:

אבקת חלבון אלפא Vegan

נחשבת כיום לאחת מאבקות החלבון הטבעוניות הטובות ביותר. היא עשויה משילוב של חלבוני אצת הספירולינה, אפונה וסויה והיא ללא תוספת סוכר. כמו כן היא מעניקה תחושת שובע ממושכת וזהו בהחלט יתרון.

אבקת חלבון טבעונית של סאן ווריור

מותג ותיק בתחום אבקות החלבון שיודע להתאים את הסוגים השונים אל קהלי היעד שלהם. מדובר באבקה שהיא למעשה תערובת סופר פוד הכוללת בין היתר אורז חום, זרעי צ'יה ואמרנט אורגנית. מעבר לחלבון האיכותי, האבקה עשירה בברזל, מגנזיום ועוד שלל ויטמינים חשובים וחיוניים.

אבקת חלבון סויה של סופר אפקט

כאן למעשה מדובר על אבקת חלבון המתבססת באופן כמעט בלעדי על חלבון הסויה האיכותי שהוא מקור טבעוני מצוין לחלבון ועל הדרך גם נטול סוכרים כמעט.

מה ההבדל בין הסוגים השונים?

בגדול, מבחינת החלבון אין הבדל של ממש ואם זה השיקול היחיד כדאי לבחור לפי הטעם. יחד עם זאת כפי שראיתם לאבקות שונות יש יתרונות נוספים שונים כמו תוספת של מינרלים וויטמינים וזה גם משהו שצריך לקחת בחשבון.

לא רק לספורטאים

מדי שנה מתווספים עוד ועוד טבעונים חדשים ועבור הציבור הזה זה לפעמים מאתגר להשיג את כל הרכיבים החיוניים שהגוף צריך. אבקות החלבון מהוות מקור איכותי ומצוין לחלבון וזה משהו שחשוב לכל אדם טבעוני ולא בהכרח למתאמנים. בשורה התחתונה, לגמרי שווה לנסות!