עדיין לא מחזיקים בארנק דיגיטלי? כך תיכנסו לעולם המטבעות הקריפטוגרפיים

You are currently viewing עדיין לא מחזיקים בארנק דיגיטלי? כך תיכנסו לעולם המטבעות הקריפטוגרפיים

מהם מטבעות קריפטוגרפיים וכיצד להשתמש בהם? מטבעות קריפטוגרפיים צוברים פופולריות כחלופה למטבעות רגילים, ואנשים רבים מתחילים לנצל את השימושים הפוטנציאליים שלהם. במאמר זה, תכירו את המטבעות הקריפטוגרפיים ואת הארנקים הדיגיטליים, ואף כמה טיפים כיצד להשתמש בהם בבטחה וביעילות. בין אם אתם מעוניינים לקנות סחורות ושירותים, לסחור או להשקיע במטבעות קריפטוגרפיים, המאמר הזה למתחילים ייתן לכם את הידע הדרוש לכם כדי להתחיל. אז בואו ללמוד על מטבעות קריפטוגרפיים!

מהם מטבעות קריפטוגרפיים?

מטבעות קריפטוגרפיים, או פשוט קריפטו, הם נכסים דיגיטליים או וירטואליים המשתמשים בקריפטוגרפיה כדי לאבטח ולאמת עסקאות וכן לשלוט ביצירת יחידות חדשות. מטבעות קריפטו פועלים ללא תלות בבנק מרכזי והם מבוזרים, כלומר הם משתמשים בטכנולוגיית ספר חשבונות מבוזרת, כמו בלוקצ'יין, כדי לשמור על רישום ציבורי של כל העסקאות.

מטבע הקריפטו המוכר ביותר הוא מטבע הביטקוין שנוצר בשנת 2009. מאז נוצרו אלפי מטבעות קריפטוגרפיים נוספים. מטבעות הקריפטו צברו פופולריות בשל הפוטנציאל שלהם לספק דרך בטוחה ושקופה להעברת ערך גלובלית, ולשבש מערכות פיננסיות מסורתיות. עם זאת, הם גם טומנים בחובם סיכונים, כגון תנודתיות מחירים ואי ודאות רגולטורית.

כיצד להשתמש במטבעות קריפטוגרפיים?

ישנן מספר דרכים להשתמש במטבעות קריפטוגרפיים, והן:

 • קניית סחורות ושירותים: סוחרים רבים מקבלים כיום מטבעות קריפטוגרפיים כאמצעי תשלום. אתם יכולים להשתמש בארנק הקריפטו שלכם כדי לשלם עבור סחורות ושירותים בדיוק כמו שהייתם עושה בשיטת תשלום מסורתית.
 • מסחר: ניתן לקנות ולמכור מטבעות קריפטוגרפיים בבורסות, בדיוק כמו מניות או השקעות אחרות. אם אתם מעוניינים לסחור במטבעות קריפטוגרפיים, תצטרכו למצוא בורסה מכובדת וליצור חשבון.
 • השקעה: יש אנשים שבוחרים להשקיע במטבעות קריפטוגרפיים כאסטרטגיה ארוכת טווח. אם אתם שוקלים גישה זו, חשוב לברר ולהבין את הסיכונים הכרוכים בכך.

מהו ארנק דיגיטלי למטבעות קריפטוגרפיים?

ארנק דיגיטלי הוא יישום תוכנה המאפשר לכם לאחסן את המטבעות הקריפטוגרפיים, לשלוח אותם ולקבל. בדיוק כמו ארנק פיזי, ארנק דיגיטלי שומר על הכסף שלכם בטוח ומאורגן.

ישנם ארנקים חמים וארנקים קרים. ארנקים חמים מחוברים לאינטרנט, כך שהם נוחים יותר לשימוש, אך גם פגיעים יותר לפריצה. ארנקים קרים, לעומת זאת, אינם מחוברים לאינטרנט,  ולכן הם מאובטחים יותר, אך פחות נוחים לשימוש קבוע.

 

 

הגדרת ארנק דיגיטלי למטבעות קריפטוגרפיים

הגדרת ארנק דיגיטלי למטבעות קריפטוגרפיים היא קלה ובדרך כלל ניתן לעשות זאת תוך דקות ספורות. כך תעשו זאת:

 • בחרו ארנק: ישנם ארנקים רבים ושונים זמינים, כל אחד עם תכונות ויתרונות משלו.
 • צרו חשבון: לאחר שבחרתם ארנק, תצטרכו ליצור חשבון. ביצירת החשבון תצטרכו לתת את שמכם, המייל והסיסמה שלכם.
 • אמתו את זהותכם: בהתאם לארנק שתבחרו, ייתכן שיהיה עליכם לאמת את זהותכם לפני שתוכלו להתחיל להשתמש בו. האימות מתבצע בדרך כלל במתן תעודה מזהה שהונפקה על ידי הממשלה ותמונה.
 • הוסיפו כספים: כדי להתחיל להשתמש בארנק שלכם, תצטרכו להוסיף כספים. לרוב, באמצעות חיבור חשבון בנק או כרטיס אשראי.

לאחר שתגדירו את הארנק הדיגיטלי שלכם, תוכלו להתחיל להשתמש בו כך:

 • חפשו את כתובת הארנק שלכם: כתובת הארנק שלכם היא מחרוזת תווים ייחודית המזהה את הארנק שלכם. אתם יכולים למצוא את הכתובת שלכם באמצעות כניסה לארנק שלכם וחיפוש האפשרות "קבל" או "הפקדה".
 • שלחו כספים: כדי לשלוח כספים, יהיה עליכם להזין את כתובת הארנק של הנמען ואת הסכום שברצונכם לשלוח. בהתאם לארנק שבו אתם משתמשים, ייתכן שתצטרכו לשלם עמלת עסקה.
 • קבלו כספים: כדי לקבל כספים, יהיה עליכם לספק את כתובת הארנק שלכם לשולח. לאחר שליחת הכספים, הם יופיעו בארנק שלכם.

טיפים לשימוש בארנק דיגיטלי למטבעות קריפטוגרפיים

הינה כמה טיפים שכדאי לזכור בעת שימוש בארנק דיגיטלי למטבעות קריפטוגרפיים:

 • שמרו על הארנק שלכם מאובטח: בדיוק כמו עם ארנק פיזי, חשוב לשמור על הארנק הדיגיטלי שלכם מאובטח. משמעות הדבר היא שימוש בסיסמה חזקה, הפעלת אימות דו שלבי ולעולם לא לשתף את הסיסמאות הפרטיות שלכם.
 • היזהרו עם עסקאות: בעת שליחה או קבלה של כספים, הקפידו לבדוק שוב את כתובת הארנק כדי להימנע משליחת כספים לאדם הלא נכון.
 • עקבו אחר העסקאות שלכם: חשוב לעקוב אחר עסקאות הקריפטו שלכם בארנק הדיגיטלי שלכם. כך תפקחו על האיזון שלכם ותוודאו שאתם לא מוציאים יותר מדי.
 • בדקו את הארנק שתבחרו: לפני שאתם בוחרים ארנק דיגיטלי למטבעות קריפטוגרפיים, חשוב לבדוק אותו ולוודא שהוא מכובד ואמין. חפשו ביקורות ממשתמשים אחרים ובדקו את תכונות האבטחה של הארנק.
 • שקלו להשתמש בארנק קר לאחסון לטווח ארוך: אם אתם מתכננים להחזיק את המטבעות הקריפטוגרפיים שלכם למשך זמן רב, ייתכן שכדאי לשקול ארנק קר לאבטחה נוספת. ארנקים קרים אינם מחוברים לאינטרנט, ולכן הם פחות פגיעים לפריצה.

לסיכום

מטבעות קריפטוגרפיים הופכים לדרך פופולרית יותר ויותר לקנות סחורות ושירותים, לסחור ולהשקיע. כדי להשתמש במטבעות קריפטוגרפיים, תזדקקו לארנק דיגיטלי למטבעות קריפטוגרפיים שיאפשר לכם לאחסן, לשלוח ולקבל מטבעות קריפטוגרפיים. בעת הגדרת ארנק דיגיטלי, חשוב לבחור ספק בעל מוניטין, לאמת את זהותכם ולשמור על הארנק שלכם מאובטח. באמצעות טיפים אלה, תוכלו להתחיל להשתמש במטבעות קריפטוגרפיים בצורה בטוחה ומאובטחת עוד היום.