כמה עולה להקים אתר?

You are currently viewing כמה עולה להקים אתר?

הקמת אתר הוא תהליך מורכב שכולל בתוכו רכיבי עלות מגוונים ורבים. כמובן, מידת המורכבות וסדר גודל העלויות תלויים בגורמים רבים, דוגמת מורכבות האתר ומטרותיו. עם זאת, אלה כמה גורמים שיעזרו לכם להבין טוב יותר, את העלות הצפויה של הקמת האתר:

אופן האחסון

אופן אחסון האתר, הוא אחד הגורמים שמשפיעים במיוחד על עלות הקמת האתר. לדוגמה: אם משתמשים בשרת וירטואלי העלות תהיה יקרה באופן יחסי, בהשוואה לאחסון שיתופי. עם זאת, שתי האופציות הללו הן כמובן אלטרנטיבה זולה, ביחס לשימוש בשרת שרוכשים ומתפעלים לבד.

פלטפורמת ההקמה

ככל שמשתמשים ברכיבי תשתית יוצאי דופן, כך יש פחות מומחים שעוסקים בהם ועלות מומחים אלה גדלה. אם עוסקים לעומת זאת בבניית אתר בפלטפורמה נפוצה במיוחד כמו וורדפרס, ישנם שפע של מומחים זמינים וקשת מחירים רחבה.

כמה עולה - להקים אתר

מטרות מיוחדות

בהתאם למטרות העסקיות של מקימי האתר, הוא עשוי לדרוש עוד ועוד רכיבים ושירותים משלימים, שיהפכו את עלותו ליקרה יותר. כמובן, ייתכן שכל זה משתלם בהחלט ושהמחיר הגבוה יחזיר את עצמו. אבל חשוב להיות מודע לנקודות אלה. הקמת חנות באתר, היא דוגמה בולטת לרכיב, שדורש לא מעט השקעה כספית מיוחדת. החנות עצמה היא רכיב טכני לא פשוט. מנגנון קבלת התשלום וענייני סליקה וכדומה, הוא עניין טכני מורכב בפני עצמו. כל זאת, מחייב גם אבטחה ברמה גבוהה ובסך הכול, עלויות העבודה סביב חנות כזו מצטברות ולא זניחות. כמו כן, מעבר להקמת חנות בסיסית, אפשר להוסיף עוד המון יכולות. כדוגמה, נזכיר את אתר אמאזון, שהוא למעשה חנות מקוונת מושקעת ומתוחכמת במיוחד.

עיצובים מיוחדים

ישנם כיום אינספור תבניות ותוספים, שמאפשרים להתחיל במהירות עם רכיבים סטנדרטיים ומוכנים מראש. עם זאת, אנשים מעוניינים פעמים רבות בכל מיני התאמות אישיות מיוחדות, לעיצוב, לתפקוד העמודים השונים באתר ועוד. כל זאת מתבטא בזמן ובכסף, לתכנון, לביצוע, לבדיקות וכן הלאה.

השקעה בקידום

ככל שנדרשת השקעה בקידום האתר, כך עולות גם העלויות סביב נושא זה. לשם השלמת התמונה, חשוב לציין שהשקעה בקידום בתוך האתר ("קידום אורגני"), נחשבת כהשקעה משתלמת במיוחד, שעשויה להניב פירות רבים לאורך זמן.

תמיכה וזמינות

התמיכה שמציעים הגורמים השונים שמעורבים בהקמת האתר, היא עוד הוצאה כספית שוטפת. זה יכול להיות הגורם שמאחסן את האתר, עם שרות ניטור מצב האתר. זה יכול להיות מפתח האתר, שזמין לרשותכם לביצוע שינויים מהירים ושדרוגים. הכול תלוי בדרישות העסקיות שהגדרתם ומתבטא לבסוף בכסף – מה שמוציאים ומה (במקרה הטוב) שמתבטא ברווחים.

לסיכום

יש גורמים רבים מאוד למעשה, שמשפיעים על העלות הסופית של הקמת אתר ועל העלות של הפעלתו השוטפת. החשוב הוא – להיות מודעים לגורמים אלה מראש ותכנן כספית היטב. כך, לא תקבלו "הלם חשבונית", לא תחרגו מהתקציב וגם תוכלו להרוויח מהאתר.