חצי הכוס המלא: היתרונות שבעבודה מהבית

You are currently viewing חצי הכוס המלא: היתרונות שבעבודה מהבית

משבר הקורונה הביא איתו שינויים רבים בשוק העבודה, ואחד מהם היה המעבר של עסקים רבים לעבודה מהבית. עובדים רבים מצאו עצמם עובדים מהסלון או מחדר העבודה הביתי שלהם במקום לעבוד מהמשרד, ומצאו שיש לכך יתרונות וגם חסרונות.

חיסכון בזמן

כשעובדים מהבית, ניתן לחסוך זמן רב בכל הנוגע להתארגנות והגעה למקום העבודה. אין צורך בהתארגנות בבוקר הכוללת לבוש, איפור וטיפוח אצל נשים או כל פעולה אחרת בבוקר למעט אכילת ארוחת הבוקר. גם אין צורך לנסוע לעבודה, ולכן חוסכים זמן רב בכבישים ואפילו בדלק. החיסכון בזמן יכול להתבטא בסופו של דבר ביותר זמן לפנאי ובילוי עם המשפחה.

אפשר לעבוד בשקט

לעתים עבודה במשרד יכולה להיות מלווה ברעש רב, בהתאם לסביבה ולכמות האנשים שנמצאת במשרד. תוכלו לעבוד בשקט וברוגע, ואפילו להאזין למוזיקה מבלי להפריע לאף אחד מסביבכם. ניתן להאזין רדיו אונליין באתר רדיו הד, וזה אפילו מומלץ כדי להעביר את יום העבודה בנעימים ובאווירה נוחה ומרגיעה.

חצי הכוס המלא היתרונות שבעבודה מהבית

נוחות וניקיון מירבים

כשאתם עובדים מהבית, נמנעים מביקור במקומות ציבוריים כמו שירותים ציבוריים או מטבח ציבורי, וכל ההתנהלות במהלך היום הופכת לנקייה ונעימה יותר. בעיקר בתקופת הקורונה שבה קיימת הקפדה יתרה על היגיינה, שימוש בשירותים ובמטבח בבית תחסוך מכם את השימוש במתקנים הציבוריים וסכנה של הידבקות בנגיפים וחיידקים.

תנאים אופטימליים לעבודה

במקום העבודה לא תמיד יש שליטה על גורמים סביבתיים כמו טמפרטורה, רעש, מיקום הישיבה או הציוד. בבית אף אחד לא יעלה או ינמיך לכם את טמפרטורת המזגן, ותוכלו לבחור בעצמכם את הציוד כמו שולחן העבודה שלכם או הכיסא. אם תרצו, תוכלו אפילו לשבת בגינה או במרפסת עם הקפה של הבוקר בליווי ציוצי ציפורים.

להיות יותר עם המשפחה

אם אתם עובדים מהבית, תוכלו לבלות זמן רב יותר עם המשפחה, כמובן בגבולות האפשר תוך שאתם עומדים ביעדי העבודה שלכם. תוכלו לאפשר לילדים לשהות איתכם בחדר העבודה, בתנאי שיש להם תעסוקה והם לא יפריעו למהלך העבודה התקין. תוכלו לאכול איתם את ארוחת הצהריים ולבלות איתם בהפסקות, וכמובן יש לכם אקסטרה זמן לפני ואחרי העבודה, בו הייתם מבלים בהתארגנות ובנסיעה למקום העבודה.

גמישות בשעות

כשעובדים מהבית, אפשר להתגמש מעט על שעות העבודה במקומות עבודה מסוימים, בתיאום עם המנהלים או האחראים עליכם. הגמישות מאפשרת ניהול זמנים בהתאמה לאורח החיים שלכם, ולמעשה מאפשרת לכם לעשות דברים שאולי לא יכולתם קודם, כמו פעילות גופנית לפני העבודה, סידורים בבקרים או ליווי הילד למסגרת.

סיכום

לעבודה מהבית יש יתרונות רבים, לצד החסרונות. אין ספק שיש יתרונות רבים בעבודה בפיג'מה, ולכן אם אתם עובדים מהבית כדאי לראות את חצי הכוס המלא. כמובן שחלה עליכם חובת המשמעת והעמידה ביעדים, עמידה בזמנים וניהולם, וכל זאת תוך תיאום מלא עם מקום העבודה ודרגי הניהול.