מה לקחת לטיול הבא שלכם?

You are currently viewing מה לקחת לטיול הבא שלכם?

אין כמו תחילת הקיץ על מנת להתחיל לפנטז על הטיול הגדול הבא, וזאת כי יש משהו באוויר שצועק חופש, ועל כן ממש כפי שחשוב להעלות מגוון יעדים אפשריים עד שמוצאים את היעד האידאלי במיוחד עבורכם, כך גם חשוב להבין מה לוקחים לטיול, אם על מנת למקסם את ההנאה ואם על מנת להתחיל להבין מה צריך להשלים מבחינת ציוד – מבלי להיות דחוקים בזמן ומבלי להתפשר על הסוג הרצוי (או על המחיר).

נעלי הליכה

אומנם איננו יודעים באיזה יעד תבחרו, אך קיימת רשימת ציוד שמתאימה עבור רוב הטיולים, וגם אם ציינו משהו שאינו נחוץ עבורכם, פשוט קפצו לפסקה הבאה. שנתחיל? נתחיל עם הנעלה! מכירים שיוצאים לטיול בשטח ופתאום עומדים מולכם אנשים שנראה שהתבלבלו ביעד, וזאת כי במקום כובע טמבל ונעלי הליכה הם נטולי כובע ונועלים נעלי יציאה? אז בין אם מבקשים להתאים את עצמכם לסביבה ובין אם מבקשים שיהיה נוח, מוטב להחזיק בבית נעלי טיולים, ואם מדובר בטיול קיצי שכולל מסלול מים, הרי שאין מתחרה לסנדלי שורש, ולו כי אותם סנדלים בעלי אחיזה טובה, מותאמים ליבשה ולמים, מתייבשים מהר ומאפשרים התאמה מרבית לרגל.

משקפת

לא פעם בזמן הטיול מבחינים מרחוק בעוף דורס, מבנה מרשים, עדר של יעלים וכדומה, ובאותם רגעים במקום להתרשם עסוקים בלהתבאס ששוב לא הבאתם משקפת. אי לכך הגיע הזמן לעשות לכך סוף – לטיול הבא הביאו עמכם משקפת! פה נציין שיש מגוון סוגים, ועל כן לצד שיקולי מחיר, אופי ההגדלה וקוטר העדשה, גם חשוב לבחון את הגודל הרצוי, ולו על מנת שהמשקפת תיכנס לתרמיל הגב.

תיק טיולים

ציינו תרמיל גב ועל כן נוסיף גם אותו לרשימה. בכול בית חשוב שיהיה תרמיל גב ייעודי, כזה שמכיל מספיק מקום בהתאם לכמות האנשים שעמם נוהגים לטייל. מה עוד יש לוודא שהתיק מכיל? מקום ייעודי לבקבוקי מים, אמצעי סגירה חיצוני (עבר נשיאה של ביגוד רטוב), תא קטן עם רוכסן (עבור שמירה על חפצים חשובים), מערכת גב ארגונומית וכמובן עיצוב רצוי, כי תמיד כיף לצאת לטיול עם ציוד שבין היתר גם נראה טוב.

ציוד לטיולים

מגבת טובה

נגמרו הימים שבהם הייתם יוצאים לים (או למעיין) וזורקים בתיק את המגבת הלחה שבה התנגבתם במשך כל השבוע, אלא הגיע הזמן להשלים פערים ולהכיר בקיומה של מגבת ייעודית לטיולים. מה כבר יכול להיות ייעודי במגבת אתם שואלים? שלושה דברים: אפקטיביות, מינימום נפח ומהירות ייבוש. מכאן שכיום מגבת שכזו עונה לשם "מגבת מיקרופייבר" והיא כבר אינה יקרה כבעבר – חובה בכול בית.

גזייה

אין כמו להגיע לראש פסגה מרשימה אי שם בעולם ולהוציא פק"ל קפה, ולו על מנת לחוש בגאווה שאתה ישראלי, ועל כן בין אם מטיילים בארץ או בחו"ל, תמיד טוב לצאת לדרך עם גזייה, אך על מנת לא להתמרמר על המשקל והמקום שהיא תופסת, מוטב לרכוש את אחד מהדגמים החדשים – מהסוג שיודע להתקפל אל תוך עצמו, חסר משקל וקומפקטי, ועדיין יעיל, נוח לשימוש ובטיחותי.

תכשיר מרחיק יתושים

מדובר במוצר קטן ממדים אך מאוד חשוב, במיוחד אם אתם מסוג האנשים שיתושים יותר אוהבים. מכאן שיש לרכוש אחד ולזכור להשתמש בו בזמן, אחרת תזכו במזכרת מגרדת ולא רצויה במשך שבוע שלם.

ציוד רב חוק אחד!

זוהי רק חלק מהרשימה, אך כל היופי שכל אחד בונה לעצמו רשימה ייעודית משלו, בהתאם להעדפות אישיות, הרגלים, צרכים ופינוקים מועדפים. בכול אופן יש לזכור שהחוק הוא כזה: כל עוד הציוד יושב טוב על הגב ואינו מעיק מבחינת משקל, הוסיפו אותו לרשימה. עם הזמן תלמדו מה להוסיף ומה להחסיר. צאו ותיהנו!