משתלם להכיר: מהו הר ביטוח וכיצד הוא יכול למנוע מכם הוצאות מיותרות?

You are currently viewing משתלם להכיר: מהו הר ביטוח וכיצד הוא יכול למנוע מכם הוצאות מיותרות?

בשנים האחרונות ניתן להבחין במגמה שבמסגרתה יותר ויותר ישראלים מתחילים להתעניין ברצינות בתחום הביטוח, וזאת בשל העובדה כי מדובר בנושא כאוב מבחינה פיננסית. לא פעם אתם מגלים כי אתם משלמים סכומי כסף גבוהים בעבור ביטוחים כמו למשל ביטוח בריאות או ביטוח חיים, כאשר גילוי של כפל ביטוחי הוא בעל משמעות מבחינת היכולת למנוע הוצאות מיותרות. במדריך זה נסביר מהו כפל ביטוח וכיצד תוכלו לנצל את הר הביטוח לטובת יצירה של מענה אשר במסגרתו תוכלו להיות בטוחים כי אתם מנהלים את תיק הביטוח שלכם ושל בני המשפחה, ללא חיובים מיותרים.

כפל ביטוח – מהו?

כפל ביטוח הוא מונח אשר הפך למוכר מאוד בשנים האחרונות, וזאת בשל ההבנה כי רבבות ישראלים כי הם משלמים מאות וגם לעיתים אלפי שקלים, בשל רכישה של פוליסת ביטוח כפולה. למעשה, מדובר בעלויות שנאמדות במיליארדים ואשר פוגעת במשקי הבית, בעקבות הוצאות ביטוח מיותרות. לאור ההבנה כי מדובר בבעיה אשר פוגעת בציבור הרחב, החליטו במשרד האוצר לצאת ביוזמה חדשנית בשם הר הביטוח. שירות חשוב כמו זה מהווה הזדמנות מצוינת לעשות סדר בתיק הביטוח שלכם, ולבטל את הכפל, כל זאת מתוך מטרה להימנע מהוצאות של כספים בעבור רכישה של פוליסה.

על פי ההערכות, כ-85% מכלל ציבור המבוטחים משלמים ביטוח כפול. מטרתו של משרד האוצר היא להציג לכם באופן נגיש וללא תשלום את כל מגוון הביטוחים שיש ברשותכם באתר הר הביטוח, בו תוכלו לבצע חיפוש לפי שמכם ולמצוא מידע על כל מוצרי הביטוח.

 

 

מדוע הר הביטוח הוקם וכיצד הוא יכול לסייע לכם?

אתר הר הביטוח הוקם על ידי רשות ההון, וזאת  עקב ריבוי תלונות של ציבור המבוטחים אשר דיווחו כי הם משלמים עבור מספר ביטוחים דומים בחברות ביטוח, או אפילו באותה חברה. ציבור המבוטחים הבין מניסיון אישי כי במקרה של תביעה, לא ניתן ליהנות מקבלת תגמול ביטוחי כפול, וזאת למרות שהועבר תשלום על שתי פוליסות זהות או יותר, כמו למשל במקרה של ביטוח סיעודי. על כן, הר הביטוח יכול לסייע לכם כמבוטחים לקבל תמונת מצב מפורטת ומדויקת של כלל פוליסות הביטוח הרשומות על שמכם, כאשר תוכלו לדעת באיזו חברה אתם מבוטחים, מה מספר הפוליסה, מהו סוג הכיסוי המבוטח בפוליסה לצד גובה התשלום בגין כל כיסוי ביטוחי.

כיצד להיעזר באתר הר הביטוח?

בשביל לבצע את התהליך של בדיקת היקף תיק הביטוח, כל מה שצריך לעשות הוא להיכנס לאתר הרשמי, ולאחר שהגעתם לדף הראשי להזין פרטים בדף הכניסה אישיים באמצעות מספר תעודת הזהות, מועד ההנפקה של תעודת הזהות לצד מענה על שאלות בדבר יציאה מהארץ וכן הנפקת דרכון בשלוש השנים האחרונות. לאחר שקיבלתם את הדו"ח, השלב הבא הוא לפנות לחברות הביטוח ולבטל את הכפל, כל זאת מתוך מטרה לעשות סדר ולהימנע מהוצאות כבדות ומיותרות בעקבות רכישה של פוליסה כפולה.

לסיכום

השירות החדשני של הר הביטוח מהווה הזדמנות מצוינת בעבור כל מבוטח לעשות סדר ולקבל תמונה מדויקת של תיק הביטוח. מדובר בשירות אשר זוכה לביקוש גבוה מצד הציבור הרחב, ועל כן מדובר בדרך מעולה בעבורכם לדאוג ליצירה של מענה שבמסגרתו תוכלו להימנע מהוצאות כספיות מיותרות, ולנהל את תיק הביטוח בשקיפות מלאה ועם לא מעט חיסכון כספי.