מעוניינים ללמוד חשבות שכר? כל מה שצריך לדעת במקום אחד

You are currently viewing מעוניינים ללמוד חשבות שכר? כל מה שצריך לדעת במקום אחד

אם חשבתם איי פעם ללמוד חשבות שכר ולא היה לכם את כל המידע שאתם צריכים, הגעתם למקום הנכון. מה זה חשבות שכר ומה חשוב לדעת לפני שלוקחים קורס? כל התשובות.

מה זה חשבות שכר?

חשב שכר הוא אדם שמשתייך ברוב המקרים למחלקת הנהלת החשבונות בחברה ויש לו תפקיד מכריע. חשב השכר מעניק לעובדי החברה את כל השירותים שהם זקוקים להם הקשורים לתשלומים של העובדים השכירים בחברה. הוא זה שאחראי להטמיע את זכויות העובדים בארגון בכל הקשור להשפעה על השכר, ימי המחלה, החופשה, דרישות המיסוי ועוד. כאן תוכלו לקביל עוד מידע על לימודי חשבות שכר, אך אנחנו מניחים שאתם ודאי מבינים שמדובר בתפקיד מורכב שמשפיע בצורה ישירה ומשמעותית על חיי העובד בחברה ועל המשכורת שהוא יקבל בסוף החודש.

למי המקצוע הזה מתאים?

אין ספק שלימודי חשבות שכר מתאימים למי מכם שמתחבר לתחומים הראליים, להתעסקות עם מספרים, דוחות אקסל ונתונים. לימודי חשבות שכר מתאימים לכם במיוחד אם אתם רוצים ושואפים להיות בורג מרכזי במערכת שבה אתם תעבדו. כפי שציינו, הולכת להיות לכם לא מעט אחריות בידיים ולפני שאתם נכנסים לתחום הזה אתם צריכים להבין את זה.

איך מתקבלים ללימודי חשבות זכר?

ברוב המקומות התנאי המרכזי לקבלה ללימודים הוא 12 שנות לימוד. עם זאת, יש בהחלט מקומות שיגדילו לעשות ויבחנו את הידע שלכם בנושאים ראליים ומתמטיים. בסופו של דבר, במהלך העבודה שלכם תידרשו לבצע חישובים מורכבים ואתם צריכים להראות שאתם שולטים בזה. עם זאת חשוב לציין שתנאי הקבלה בהחלט משתנים ממוסד למוסד ואתם צריכים לבדוק את זה מראש.

 

 

מה לומדים בקורס חשבות שכר?

מטרתו של הקורס היא למעשה להעניק לכם את כל הכלים על מנת להצליח בחברה שתיכנסו אליה, ואנחנו מדברים על לא מעט כלים. בין השאר תלמדו תחומים כמו נותני שירותים עצמאיים, הוצאות מוכרות ועודפות, הוראות ניכוי במקור, מדרגות מס בחישוב מצטבר ובחישוב חודשי, מס שכר ומס מעסיק ועוד.

בנוסף, קיימים כמובן קורסי העשרה מתקדמים לאנשים שכבר עובדים בתחום ויש להם ניסיון. למסלולים האלה מתקבלים כבר אנשים שיש להם ידע נרחב בתחום הנהלת החשבונות. במסלולים האלה המועמדים יצטרכו לעבור ברוב המקרים ראיון קבלה או מבחן מעשי.

מה משך הלימודים בתחום?

אם תיקחו קורס חשבות שכר, היתרון שלו יבוא לידי ביטוי בכך שתוך זמן קצר יחסית תוכלו לקבל את התעודה. ברוב המקרים אנחנו מדברים על קורס של ארבעה חודשים עד שמקבלים תעודה. בדרך כלל הקורס מצריך שני מפגשים בשבוע למשך מספר שעות. כפי שאתם רואים, אין צורך לעשות תואר ארוך על מנת לקבל את התעודה ותוך זמן קצר אתם תקבלו את כל הכלים שאתם צריכים על מנת להצליח.

מה השכר של חשבי שכר?

ממש כמו בכל תחום, השכר של חשב השכר בארגון משתנה בהתאם לוותק שלו. חשב שכר מתקדם יכול להרוויח כ-30% יותר ביחס לחשב שכר מתחיל וזה כמובן משמעותי. עם זאת, מכיוון שאנחנו מדברים פה על תפקיד עם אחריות גדולה מאד, קחו בחשבון שתנאי הפתיחה שלכם יכולים להיות מעולים. מה שאומר שאתם בהחלט יכולים להרוויח משכורת עם 3 אפסים ממש על ההתחלה, אך זה כמובן תלוי בארגון שאליו אתם נכנסים.

לסיכום

אין ספק שתחום חשבות השכר הוא תחום חשוב מאד שגם ידרוש מכם לא מעט אחריות על הכתפיים. במאמר זה למדנו קצת על התחום, למדנו מה כוללים הלימודים, איך מתקבלים אליהם ומה השכר הנפוץ של חשבי שכר בישראל.