השלבים העיקריים בקביעת מזוזה בבית

You are currently viewing השלבים העיקריים בקביעת מזוזה בבית

עוברים לבית חדש או מעוניינים להחליף את המזוזה הקיימת? בכדי לקבוע מזוזה בבית, יש לבצע תהליך מסודר. מהם השלבים העיקריים בקביעת המזוזה? להלן הפרטים.

קביעת מזוזה: מהם השלבים בדרך?

בשעה טובה עברתם לבית או למשרד חדש, והגיע הזמן לקבוע את המזוזה החדשה. אין ספק כי מדובר במעמד מרגש מאוד, בשל החשיבות הרוחנית של המזוזה בהגנה על הבית ושמירה מעין רעה. חשוב לזכור כי השלב הראשון והחשוב ביותר בתהליך של קביעת מזוזה נוגע לבדיקה שלה, וזאת בכדי לוודא שהיא שלמה וללא פגמים, כולל בדיקה של הקלף. בכדי שתוכלו להיות בטוחים כי המזוזה שלכם נבדקה כהלכה, מומלץ להזמין דרך חברה אשר מתמחה בתחום של קלפי מזוזה במחירים משתלמים. מדובר הן בחיסכון כספי אדיר מבחינת העלות והן מבחינת הזמן והמאמץ, ולכן מדובר בשלב הראשון והחשוב ביותר. מידע בנושא תמצאו באתר https://mezuza.co.il/.

שלב שני: קביעת המזוזה וקריאת תפילה

השלב הבא הוא להזמין רב אשר הוא זה שייקבע את המזוזה. עם זאת, כל אחד יכול לקבע את המזוזה גם לבד, בתנאי כי מבצעים את התהליך בהתאם לכללי ההלכה. את המזוזה קובעים בצד הימני של הדלת, מכיוון הכניסה. חשוב לוודא כי המזוזה ישרה, וכי האות ש נמצאת למעלה. ניתן לקבע את המזוזה באמצעות דבק דו צדדי או מסמרים, וחשוב לוודא כי המזוזה איננה זזה לאחר הקיבוע. לאחר מכן יש לומר את התפילה: "ברוך אתה ה` אלוקינו מלך העולם אשר קדשנו במצותיו וציונו לקבע מזוזה". חשוב להקפיד כי כל הגברים יחבשו כיפה, בעת המעמד. בנוסף, ניתן להוסיף במעמד גם את ברכת שהחיינו: "ברוך אתה ה` אלוקינו מלך העולם שהחינו וקימנו והגיענו לזמן הזה" ולאחר מכן לבקש מהנוכחים לומר אמן. את המזוזה ניתן לקבע הן באופן ישר או באלכסון, אולם כאמור חשוב מאוד לוודא כי היא מקובעת היטב ולא נופלת. בסיום קביעת המזוזה תוכלו לארח את בני המשפחה והנוכחים, לצורך סעודה חגיגית לאחר קביעת המזוזה.

השלבים העיקריים בקביעת מזוזה בבית2

מדוע חשוב לקבוע מזוזה בבית?

בכל בית יהודי בישראל יש לקבע מזוזה, וזאת בשל העובדה כי המזוזה מהווה את סימן ההיכר של העם היהודי, במשך אלפי שנים. המזוזה שומרת על יושבי הבית גם ביום וגם בלילה. בתוך המזוזה נמצא קלף אמיתי מעור, אותו כותב סופר סת"ם אשר כותב פסוקים מהתורה באמצעות נוצה ודיו מיוחד. למזוזה חשיבות עצומה מבחינת השמירה מפני עין הרע, מחלות ומריבות. את המזוזה יש לקבע בכל חדר בבית, החל מדלת הכניסה ועד החדרים השונים. לפיכך, מדובר באלמנט רוחני מהמעלה הראשונה אשר מאפשר לכם לשהות בביטחון בבית ולהרגיש כי אתם נמצאים במקום בטוח – וכל זאת בזכות ההגנה של המזוזה אשר לה כאמור זכויות רוחניות מהמעלה הראשונה, מזה אלפי שקלים.