הכירו את אורומדיק, מרפאה לטיפול חדשני במחלות דרכי השתן

You are currently viewing הכירו את אורומדיק, מרפאה לטיפול חדשני במחלות דרכי השתן

בתחום האורולוגיה יש לא מעט שיבושים רפואיים ומחלות, אך במקביל, מדובר בנושא רפואי וותיק ועתיר פתרונות. היכן מוצאים אותם?

אורומדיק

אורומדיק היא מרכז רפואי אשר מתמחה באורולוגיה, מנוהל ומאויש בידי מומחים מנוסים בתחום זה. היא מציעה שירותי אבחון באורולוגיה וטיפולים מסוגים שונים, כולל ביצוע ניתוחים. במסגרת מרכז רפואי אורולוגי זה, עובדים ביחד מומחים לתתי התחום השונים של עולם האורולוגיה. זמינות קשת המומחים, מאפשרת לקבל מענה ברמה גבוהה למצבים ספציפיים, כמו גם מבט רחב ומשלים על המצב. בראש המרכז עומד פרופסור יעקב (ג'ק) בניאל, שהוא פרופ' בחוג לכירורגיה באוניברסיטת ת"א וכן מנהל מערך האורולוגיה במרכז הרפואי רבין.

תזכורת – המערכות והאיברים

אורולוגיה היא תחום העוסק במערכת השתן, אך גם במערכת הרבייה של גברים, לאור החפיפה בין שתי המערכות.

לכן, היא רלוונטית כאשר מדובר בשורה ארוכה של איברים, בהם שלפוחית השתן, השופכה, השופכנים ובלוטות יותרת הכליה (אדרנל). מבחינת מערכת הרבייה, מדובר על האשכים, צינורות הזרע, הפין, הערמונית וכדומה. גם הכליות נכללות בתחום אחריותו של האורולוג, אם כי אין לבלבל זאת עם נפרולוגיה (שמתמקדת בכליות בלבד).

תחומי הטיפול

כאמור, המרכז הרפואי אורומדיק מסייע בתחומי האורולוגיה השונים. בין השאר, תמצאו כאן מענה לטיפול בזיהומים בדרכי השתן, למצב של אבנים בדרכי השתן, הפרעות במתן שתן או ערמונית מוגדלת. כל זאת, באמצעות מגוון הגישות הזמינות, בין אם אלה תרופות, ניתוחים מסוגים שונים או אמצעים אחרים.

אונקולוגיה אורולוגית, הוא התחום שעוסק במצבים ממאירים במערכת השתן והמין. זה יכול להיות סרטן כליה, סרטן מערכת השתן, סרטן ערמונית ועוד.

התערבות ניתוחית היא נושא משוכלל במיוחד באורולוגיה. היא מיושמת במצבים רבים, דוגמת הצורך לטפל באבני כליה, לתקן מומים מולדים בדרכי השתן או להסיר גידולים. הטכניקות בהן משתמשים בניתוחים, כוללות אנדו-אורולוגיה, הדמיה בזמן אמת ואף רובוטיקה.

אורולוגיה בהקשר תפקוד מיני

כאחת מהתמחויות המשנה הבולטות שלה, האורולוגיה עוסקת גם בטיפול בנושא המין. זאת, בין אם מדובר בהיבט הפוריות או בהיבט כמו אין אונות. חשוב לציין, כי אין אונות מתרחשת פעמים רבות על רקע סיבוכים גופניים שונים – לא רק על רקע סיבות נפשיות. למשל, עקב תקלות במערכת הדם או במערכת העצבים. כך שאורולוג יכול לכל הפחות, לסייע באבחון והבנת מקור הבעיה. נושא הפוריות, גם הוא מתחיל מאבחון על ידי אורולוג ובדיקת מדדים כמו ספירת זרע או תנועתיות זרע. חשוב לדעת שמדובר ברופאים מומחים, וחשוב לקבוע תור אליהם מראש.

אורולוגיית נשים

אורוגינקולוגיה (אורולוגיית נשים) מתמקדת ספציפית במערכת השתן של נשים ובסיבוכים והמחלות הייחודיות לה.

זה עשוי להיות למשל צניחת איברי האגן, דליפת שתן או צניחת רחם. סיבוכים בתחום מומחיות האורוגניקולוגיה מתרבים עם הגיל. מצד שני, יש עבורם פתרונות יעילים מאוד.

אורולוגיית ילדים

עוסקת בטיפול במערכת השתן של ילדים. אלה עשויים להיות למשל מצבים של מומים מולדים במערכת זו, אשר ניתן לתקן בניתוח. לעתים מדובר על מצבים מיוחדים אך לא נדירים כמו אשכים טמירים או רפלוקס (חזרה של השתן לכליות). לעתים ישנן חסימות בדרכי השתן, הרחבת וורידי אשכים (ווריקוצל), היצרות בפיית השופכה – האפשרויות רבות. כמו כן, גם בילדים עשויים להתפתח מצבים לא תקינים, שרואים בדרכי השתן של מבוגרים. למשל, אבנים בדרכי השתן.

לסיכום

כפי שראיתם, אורולוגיה היא נושא רחב ויש בה גם לא מעט התמחויות משנה. בנושאים בריאותיים חשובים כאלה, איכות וניסיון משמעותיים במיוחד. במקרה הצורך, כדאי לקחת בחשבון את מרפאת אורומדיק.