4 טיפים לשמירה על עור הפנים ללא קמטים לאורך זמן

You are currently viewing 4 טיפים לשמירה על עור הפנים ללא קמטים לאורך זמן

יום אחד בגיל העשרים אנו מביטות במראה וקולטות קמט שלפני שנה כלל לא היה. יש כאלו שחיות עם זה בשלום ויש כאלו ששמחות על כך שמדובר בקמט שנובע מצחוק מרובה, אך האמת היא שקמט אחד מעיד על רבים נוספים שיבואו בעקבותיו, ואם גם לך חשוב לשמור על עור פנים צעיר ומתוח, את מוזמנת להכיר 4 טיפים שאולי לא ישנו את עולמך, אך שכן ישפיעו על הופעתך, ולו בפני עצמך.

  1. היעזרו בתוספי קולגן!

קולגן הנו חלבון טבעי שמהווה שליש מכמות החלבונים שיש בגוף. ביחד עם חלבון נוסף העונה לשם אלסטין הקולגן בונה את השיניים, הרקמות וכלי הדם, כאשר הקולגן עצמו הוא זה שאחראי על גמישות הרקמה, ועל כן כל עוד יש מספיק קולגן באופן טבעי, נהנים מעור מתוח וחיוני. עם זאת, מגיל 20 והילך הגוף מאט את קצב הייצור ועל כן טוב להכיר שישנם תוספי קולגן. אי לכך באמצעות אבקת קולגן לעור הפנים זוכים לשוב וליהנות ממראה חיוני, אך פה נחדד שרצוי לרכוש סוג איכותי, וזאת ניתן לוודא באמצעות הטיפים הבאים: מוודאים שהאבקה טהורה ולא מעורבבת (צריכה להכיל יותר מ90% חלבון), וחשוב שהאבקה תעבור "הידרוליזה", משמע שתקבל אנזימים שמפרקים את הקולגן לחלקיקים שמסוגלים להיספג כראוי בגוף.

  1. תמרחו קרם הגנה לפנים

כידוע, השמש מאוד חיונית ובריאה, אך מצד שני חשיפה ממושכת של עור הפנים לשמש מובילה לקמטים. מכאן שגם אם נוהגים ברכב, מוטב למרוח קרם הגנה, וזאת כי קרינת UV חודרת שמשות ופעילה גם בחודשי החורף.

עור פנים ללא קמטים תמרחו קרם הגנה לפנים

  1. תשקו את הגוף

ממש כשם שלא שוכחים להשקות את העציצים, כך אל תשכחו להשקות את עור הפנים. העור שלנו הנו האיבר האחרון שמקבל בגוף מים, ועל כן רצוי להקפיד על שתייה של 7 עד 10 כוסות מים ביום, ובטח שגם בחורף כשהאוויר נוטה להיות יבש. שתייה מרובה תוביל לכך שעור הפנים יקבל לחות חשובה, כך שהוא יישאר גמיש ויראה חיוני. עוד נציין בהקשר למים שאין להתקלח במים רותחים, לפחות לא אם מבקשים לשמור על נראות עור הפנים. מהו הקשר? המים החמים ממיסים את שכבת השומן הטבעית – מובילים לתהליך ייבוש מוגבר.

  1. תדאגו ללחות

עור הפנים זקוק ללחות ועל כן חשוב למרוח קרם לחות לאחר המקלחת (עדיף קרמים כמה שיותר מזינים). במקביל, רצוי להתחשב בלחות שיש באוויר. למה הכוונה? אין להגזים עם החימום ואף מוטב לפתוח מדי פעם חלון. כמו כן, מומלץ להעמיד בחדר המחומם קערה עם מים, וזאת בכדי לייצר לחות מוגברת.

להתקדם ולהיראות נפלא

מרגישות יותר מוכנות לקראת העשור השלישי, הרביעי והחמישי בחייכן? תמיד כיף להתקדם ובו זמנית לשמור על האיכויות שמאפיינות את הגילאים היותר צעירים – קצת מודעות ואתן שם!