תמיכה רפואית וסיוע לחולי סרטן: הכול על עמותת עזר מציון

You are currently viewing תמיכה רפואית וסיוע לחולי סרטן: הכול על עמותת עזר מציון

קבלת אבחון של מחלת הסרטן זו בשורה לא פשוטה, שמשנה את חייהם של חולים ובני משפחותיהם. בזמנים מאתגרים כאלה, עמותות כמו עזר מציון ממלאות תפקיד חיוני במתן תמיכה רפואית מקיפה וסיוע לחולי סרטן, לצורך המשך תפקוד תקין ועזרה במאבק במחלה. רוצים לשמוע עוד על העמותה ותרומתה לאנשים הנאבקים בסרטן? קראו את המאמר שלפניכם.

המשימה של עזר מציון

עזר מציון היא עמותה ותיקה וגדולה שמחויבת למתן תמיכה רפואית עבור חולי סרטן במגוון תחומים שיכולים לסייע להם. העמותה שחרטה על דגלה חמלה, אמפתיה ועזרה לזולת, שואפת להקל על העומס והקשיים איתם מתמודדים אנשים ומשפחות שנפגעו ממחלת הסרטן. באמצעות מגוון השירותים והתוכניות השונות של העמותה, עזר מציון עובדת קשה כדי לשפר את איכות החיים של המטופלים ולהציע להם תמיכה מעשית ורגשית לאורך כל שלבי הדרך.

 

 

התמיכה הרפואית של עמותת עזר מציון

עזר מציון עובדת קשה באמצעות מאות מתנדבים כדי להבטיח את זה שלחולי סרטן תהיה גישה לתמיכה הרפואית לה הם זקוקים לאורך מסע הטיפולים שהם עוברים. העמותה משתפת פעולה עם מרכזי בריאות וארגונים רפואיים כדי לעזור למטופלים להבין טוב יותר את מצבם הרפואי ואת הטיפולים ביניהם הם יכולים לבחור, לקבל תרופות שהם צריכים וציוד רפואי ולעזור להם להגיע אל הטיפולים. העמותה גם מסייעת בקבלת תרומות שיער, בהבאת מתנדבים למחלקות הילדים, בליווי של חולים במחלקות השונות בבתי החולים ועוד.

בנוסף לכך, העמותה מציעה ייעוץ משפטי בכל הנוגע למיצוי הזכויות של חולי סרטן מול גופים כמו ביטוח לאומי. כך החולים יכולים לחסוך כסף ולדעת מה מגיע להם מהמדינה בגלל מצבם. העמותה גם עוזרת בארגון בירוקרטיות שונות ובתיאומים בין גורמים שונים לצורך קבלת המענה הרפואי הטוב והנוח ביותר. לפעמים זה קל ללכת לאיבוד בין כל הטפסים ומספרי הטלפון, ומתנדבים ועובדים סוציאליים בעלי ניסיון בתחום יוכלו לסייע לכולם לקבל את המענה שהם זקוקים לו.

על ידי ביצוע כל אלה יורד חלק מהנטל שיש על כתפיהם של חולי סרטן והמשפחות שלהם, מה שמאפשר למטופלים להתמקד בטיפול ובהחלמה שלהם ללא לחץ מיותר. המעטפת החמה והאוהבת הזו יכולה להציל חיים.

הפעלת ״בית אורנית״

כחלק ממערך התמיכה הרפואית של עמותת עזר מציון הוקם בית אורנית. הבית נועד כדי לסייע ולתמוך במשפחות בדרכים שונות, ביניהן אירוח נעים כולל ארוחות, תמיכה מקצועית ופעילויות פנאי שוברות שגרה. בבית אורנית פועל צוות מקצועי בו עובדים סוציאליים, חונכים לילדים, וזאת כדי להעניק תמיכה רחבה ככל הניתן לאלה הנזקקים לכך. ניתן דרך בית אורנית לקבל גם סיוע בהסעות לטיפולים שונים וגם לפעילויות מיוחדות לחולי סרטן ומשפחותיהם. ילדים יכולים לקבל בבית אורנית שיעורים פרטיים ועזרה בלימודים שלהם- שלעיתים נפגעים בעקבות הטיפולים השונים. בבית אורנית כל מטופל יכול לזכות לתמיכה מותאמת אישית לצרכים השונים שלו וזאת על ידי מתנדבים עם לב רחב.

לסיכום – גם אתם יכולים להצטרף לעמותת עזר מציון

עמותת עזר מציון עזרה לאנשים רבים לאורך השנים וסייעה לחולי סרטן בתקופה המורכבת והקשה שעברה עליהם. באמצעות התמיכה והסיוע הרפואי המקיף הם יכלו להציע הקלה מסוימת בחייהם של המטופלים ולעזור להם להקדיש את מירב המאמצים שלהם להחלמה, שיקום ומאבק במחלה. אם אתם רוצים לשמוע עוד על העמותה ולקחת חלק בפעילויות שלה מוזמנים להיכנס אל האתר שלהם ולקרוא על הפעילויות השונות. מוזמנים גם להתנדב או לתרום כסף כדי לעזור להם להמשיך בפעילויות החשובות שהם מבצעים ברחבי הארץ.