מחפשים עבודה: 6 טיפים שיעזרו לכם בתהליך

You are currently viewing מחפשים עבודה: 6 טיפים שיעזרו לכם בתהליך

תהליך חיפוש עבודה יכול להיות מאתגר מכל מיני סיבות. הדוחק הכלכלי לצד הרצון להחזיר את הקריירה למסלול, יכולים לגרום לכם לפעול מלחץ. כדי להבטיח שתוכלו להתמודד באופן מושכל עם חיפוש העבודה הבאה שלכם, רצוי לפעול לפי מספר כללי יסוד בעולם ההשמה אשר הוכיחו את עצמם כיעילים בתהליך.

כללי הזהב בתהליך חיפוש עבודה

כדי להצליח לעבור תהליך גיוס על הצד הטוב ביותר אפשר להיעזר בכמה טכניקות וטקטיקות עבודה שונות:

  1. חברת השמה – העזרו בחברת השמה, ותנו למומחי חברת ההשמה למצוא לכם את מקום העבודה הבא. לחברות קשרים רבים והם יכולות למצוא לכם את התפקיד הכי מתאים לכישורים שלכם. צוות היועצים בחברות ההשמה מחזיק במספר רב של משרות מתחומי עיסוק שונים והם עושים כמיטב יכולתם כדי להביא אותכם לראיונות עבודה. כמו כן, ישנן חברות השמה ייחודיות העוסקות בתחומי הייטק בלבד, מה שעשוי להיות לכם לעזר רב.
  2. בנו מסמך קורות חיים מסודר – קורות החיים הם תעודת הזהות המקצועית שלכם. מסמך קו"ח מקצועי הוא רושם ראשוני מקצועי. השקיעו את כל המאמצים כדי לשלוח קו"ח מסודר וברור לקורא. מגייסים אשר מקבלים קו"ח, משקיעים בממוצע 7 שניות לבחינת הקובץ לפני שהם מקבלים החלטה, לכן אתם חייבים להיות ברורים ותמציתיים.
  3. היו ממוקדים – אל תשלחו קורות חיים לתפקיד מסוים, מבלי להיות בטוחים שאתם רוצים להתמיין לתפקיד. מועמדים אשר נוטים לשלוח קורות חיים לכל משרה מייצרים רושם ראשוני לא מקצועי והחברות מעדיפות לוותר על מועמדים אלו.
  4. דברו ברהיטות – גם בשיחת הטלפון וגם במהלך ראיון העבודה נסו עד כמה שניתן לדבר ברהיטות ובביטחון, ללא גמגומים או היסוסים. כמובן שאם אתם לחוצים עדיף להיות כנים עם המראיין ולהסביר לו שהלחץ משפיע על השיחה שלכם.
  5. הגיעו בלבוש ייצוגי – הלבוש הוא הרושם הראשוני בראיון העבודה והוא מראה על רמת הרצינות שלכם והציפיה שלכם ממקום העבודה העתידי. הקפידו להגיע בלבוש מוקפד ורשמי, הימנעו ממכנסי ג'ינס וכפכפים, והתאימו את הלבוש לתפקיד אליו אתם מתמיינים.
  6. היו בטוחים ביכולות שלכם – במהלך הריאיון הקפידו לשדר ביטחון בניסיון ובכישורים שלכם. גם אם חלילה אתם לא בטוחים, שווה לכם לענות בביטחון ולא לגמגם.

 עבודה חלומית

חיפוש עבודה לא חייב להיות תהליך קשה

כאשר אתם מחפשים עבודה בצורה בטוחה, תוך שאתם מכירים ביכולות המקצועיות שלכם, מבינים את דרישות התפקיד אליו את מתמיינים ואת החברה בה אתם נמצאים, אתם בשליטה. שליטה היא מאוד משמעותית בחיפוש העבודה, כי היא מאפשרת לכם להגיע לראיון עם ביטחון וידע. החיפוש המקצועי מושתת כולו על יכולות שצברתם לאורך הדרך, ולפעמים גם בראיון העבודה מועמדים לא מצליחים להביא לידי ביטוי את היכולות שלכם. כדי  להימנע ממצב זה נסו לערוך סימולציות ולהתמודד עם שאלות מקצועיות, הן באופן אישי והן בסיוע יועץ השמה מקצועי. הכנה נכונה לתהליך חיפוש עבודה היא מפתח עיקרי להצלחת תהליך החיפוש שלכם.