למען הבריאות הנפשית של ילדים ישראלים בעלי צרכים מיוחדים: הכירו את פועלה המרגש של עמותת לב ונפש

You are currently viewing למען הבריאות הנפשית של ילדים ישראלים בעלי צרכים מיוחדים: הכירו את פועלה המרגש של עמותת לב ונפש

עמותת לב ונפש פועלת מזה כשנים רבות מען הבריאות הנפשית של ילדים אשר מאובחנים עם צרכים מיוחדים, וזאת על רקע הפרעות נפשיות. ההתמודדות המורכבת של הילדים ובני המשפחות גם בהיבט הרפואי וגם בהיבט החברתי הובילו את המתנדבים של העמותה לפעול באופן ישיר אל מול מחלקות הפסיכיאטריה בבתי החולים, כאשר שימת הדגש של העמותה הוא לתרום לטובת רווחתם הנפשית, הן באמצעות תרומות והן באמצעות פעילויות. מה חשוב לדעת אודות פועלה המרגש של עמותת לב ונפש? כל הפרטים בכתבה הבאה.

מחזקים ילדים ומשפחות – במסגרת עשייה התנדבותית

ארגון לב ונפש הוקם מתוך מטרה לסייע לאנשים הסובלים ממחלות נפש בישראל, בדגש על ילדים ובני נוער. הסיבה לכך נובעת בעקבות ההבנה של המתנדבים כי ההתמודדות של בני המשפחה היא מורכבת מאוד ומושפעת ממצבו הרגיש של הילד, כאשר הילדים מאושפזים במחלקות ייעודיות ברחבי הארץ. על כן, לב ונפש פועל מול מרבית בית החולים לבריאות הנפש והמחלקות הפסיכיאטריות בישראל, ומסייע במגוון דרכים. כך למשל, הארגון מפעיל מגוון רחב של סדנאות יצירה בכל המסגרות בהן הוא פועל. את הסדנאות מלווים אנשי מקצוע, והן המותאמות למצב הרגיש של הילדים המשתתפים.

הפעילות הזו היא בעלת השפעה חיובית על מצבם הרגשי, הן בשל התמיכה והסיוע שאותו הם מקבלים מצד המתנדבים אבל גם בשל היכולת לנצל את המעטפת המקצועית לטובת קבלת עזרה, בייחוד בקרב בני משפחות המתמודדים עם מציאות מורכבת ולא פשוטה, בוודאי כאשר מדובר במחלת נפש אשר משפיעה על כל המרקם המשפחתי. ב

סיוע גם בתחום המחקר

כעמותה אשר רואה בפעילות כחלק בלתי נפרד משיפור רווחתם הנפשית של ילדים ובני נוער המאובחנים עם הפרעות נפשיות, החליטו המתנדבים לנצל את הידע הרב לטובת סיוע גם לטובת צוותי הטיפול.  לב ונפש שותף לקידום של מגוון שיטות טיפול מסורתיות ואלטרנטיביות המבוססות בין היתר על שימוש בצמחי מרפא, טכניקות טיפול מתקדמות וכן יכולת לקדם את מצבם הנפשי של הילדים באופן המשרת את הצרכים הנדרשים. לטובת קידום הפעילות בתחום המחקר והטיפול, עמותת לב ונפש פועלת בשיתוף פעולה מלא עם הצוותים הרפואיים במחלקות הפסיכיאטריות, ואף מצוי בקשר עם מגוון מטפלים מוסמכים במגוון טכניקות ודרכים במטרה לסייע ולהקל על התמודדות עם מגוון הפרעות נפשיות. פעילות כמו זו היא רק דוגמה לעשייה החברתית הענפה המתבצעת על רקע של ניסיון ארוך שנים בתחום, וכן הבנה כי באמצעות הכלים וטכניקות הטיפול, ניתן לא רק לשפר את מצבם של הילדים, אלא גם לתת מענה למצבם הרגיש של בני המשפחה שנדרשים לקבל החלטות טיפוליות, לטובת שיפור המצב והשתלבות בחברה.

 

 

חלוקה של תווי מזון

בפעילות השוטפת של הארגון המתנדבים נתקלים לא פעם במשפחות במצב כלכלי קשה, אשר מכביד מאוד על המצב מעבר לבעיות הנפשיות של אחד מבני המשפחה. בשל כך, המתנדבים מעבירים מאות חבילות מזון ותווי סיוע, במטרה להקל ולו במעט על הסבל, וזאת לצד מוקד טלפוני זמין.

לסיכום

הפעילות של עמותת לב ונפש היא פעילות מרגשת אשר מתרחשת בכל רחבי הארץ, ותוך שימת דגש על התמקדות בבתי החולים לבריאות הנפש בעבור ילדים ובני נוער. באתר הרשמי של העמותה תוכלו לקרוא מידע מורחב אודות הפעילות שנמשכת בימים אלו ממש, ונתמכת על ידי תורמים פרטיים וכן קרנות אשר רואות בפעילות של העמותה כחלק בלתי נפרד מדאגה לדור העתיד.