האם צריך עורך דין כדי לתבוע את המוסד לביטוח הלאומי?

You are currently viewing האם צריך עורך דין כדי לתבוע את המוסד לביטוח הלאומי?

כידוע, ביטוח לאומי הוא גוף מבורך שנועד להעניק תמיכה כלכלית, כזו שמסייעת להשיג רמת חיים ראויה, כזו שקדמה למאורע. יחד עם זאת, כדי לממש זכויות שביטוח לאומי מציע, נדרשים לעמוד במגוון תנאים. נדרשים לעבור וועדות, לעמוד בדרישות מוגדרות ולספק מסמכים. מכאן כפי שניתן לצפות, ביטוח לאומי אומנם מבקש לסייע, אך לא ממהר לחלק הטבות. מכאן שאם מבקשים להשיג את המרב, או אם חושבים שביטוח לאומי שפט באופן מוטעה את המקרה הפרטי שלכם, בהחלט יש טעם להגיש תביעה. רוצים להפיק מהתביעה את המרב? רצוי להתנהל באופן אידאלי, ועל כן ליווי של עורך דין מקצועי אינו פחות מהכרחי.

מפיקים את המרב – פועלים באופן מקצועי

תביעת ביטוח לאומי יכולה להיגרם בשל קבלת קצבה נמוכה מזו שמאמינים שמגיעה, בשל הרצון להגיש ערער בצורה מקצועית וכדומה. כמו כן, ראוי להבין שעורך דין עשוי לא רק להטיב את ההחלטה של ביטוח לאומי, אלא גם עשוי להטיב את הסיכויים כבר מהפנייה הראשונית. כך למשל אם מבקשים להשיג אחוזי נכות גבוהים, אם רוצים לקבל סיוע בגין תאונת עבודה, או אם מבקשים להשיג מימון בתחום הסבת מקצוע, בהחלט ראוי לדעת שיש אנשי מקצוע המתמחים בתחום, כאלו שמראש עשויים לשפר עבורכם את נקודת הפתיחה. מתחברים לדברים, גם אתם מבקשים לקבל את הסיוע המרבי מטעם ביטוח לאומי? טוב לדעת שקיימים עורכי דין שמתמחים באופן ממוקד בענייני ביטוח לאומי!

 

האם צריך עורך דין כדי לתבוע את המוסד לביטוח הלאומי?

מציאת סיוע ממוקד צורך

כאמור עורכי דין שמתמחים בתביעות מול ביטוח לאומי מאוד מסייעים. עשויים להוביל לתוספת של מאות שקלים מדי חודש, להשגת דיור מתאים, לסיוע בטיפולים רפואיים וכדומה, כך שההוצאה עבור ליווי של עורך דין בהחלט כדאית. אם כן כיצד ניתן לחבור אל עו"ד אידאלי? במאגר של אתר ilaw מחכה לכם רשימה ארוכה של מומחים בתחום, כאשר כל אחד נבחר בקפידה. מעבר לכך, השימוש באתר מסייע להשלים פנייה ולמקד את הבחירה, וזאת בהתאם למיקום מועדף ותחומי עיסוק ממוקדים. כמו כן, טוב לדעת שדרך האתר ניתן לא רק לבחור עורך דין שבקיא בהתנהלות מול ביטוח לאומי, אלא גם ניתן לבחור עורך דין שבקיא בנזקי גוף, בתאונות דרכים, בתאונות עבודה וכדומה, כלומר זוכים למצוא עורכי דין שבקיאים בנושאים שרלוונטיים לגביכם. כך תוכלו לממש את הזכויות הרפואיות שלכם במקרה הצורך בליווי איש המקצוע הדרוש לכם.

ניסיון בקיאות וזמינות

כאשר עומדים לבחור עורך דין, יש כמה דגשים שעשויים להגדיל את הסיכויים שתצאו מרוצים. כאן אנחנו מדברים על ניסיון, בקיאות וזמינות. באשר לזמינות, נרחיב ונציין שיש לצפות מעורך הדין שיהיה זמין לקדם את התביעה, וזאת כי לא מעט אנשים תלויים בסיוע של ביטוח לאומי כדי לקיים אורח חיים תקין. כמו כן, יש לצפות מעורך הדין שלא רק יכין כראוי לוועדה מטעם ביטוח לאומי, (וכמובן כדאי לדעת ולקרוא מעט על איך עובד התהליך), אלא שגם יטרח להיות נוכח. מדוע? נוכחות של עורך דין מסייעת להדגיש נתונים רלוונטיים, נוסכת ביטחון ואף מוודאת שהפגישה מתקיימת בהתאם לתקנות.

טיפ לדרך

לסיכום נציין שליווי של עורך דין ייעודי חשוב ביותר. עורך דין יתחיל מאבחון הפנייה, יציין מהי הסבירות להשיג את המטרה (מכאן שחשוב להתייעץ גם אם חושבים שהסיכויים קלושים), יימנע התנהלות מוטעית ואף יעניק ביטחון לצד לדרך שכרוכה בלא מעט בירוקרטיה. מכאן שאם מבקשים לקבל דמי פגיעה, טיפולים רפואיים בחינם, שיקום מקצועי ושלל הטבות נוספות, בהחלט מוטב לצאת לדרך בליווי של עו"ד ייעודי. טיפ אחרון לדרך? אם מבקשים לוודא שעורך הדין שעומד מולכם אכן מתאים לתפקיד, מומלץ לדבר עם לקוחות קודמים ולשאול לגבי עלות שכר טרחה (המחיר הנמוך ביותר אינו בהכרח הבחירה הטובה ביותר). בהצלחה!