המדריך לרילוקיישן מוצלח: המדינות שהכי טוב לעבוד בהן

You are currently viewing המדריך לרילוקיישן מוצלח: המדינות שהכי טוב לעבוד בהן

מחפשים את העבודה החדשה הבאה שלכם? יכול להיות ששקלתם לעבוד בתפקיד דומה לזה שאתם עושים עכשיו רק עם משכורת טובה יותר, אולי חשבתם להחליף תחום לחלוטין ולנסות משהו חדש לשנים הקרובות ואולי אפילו שקלתם את האפשרות של לימודים אקדמיים או מקצועיים לקראת שינוי של מקום העבודה שלכם – אך האם יצא לכם לחשוב על אחת האפשרויות היותר מעניינות, מאתגרות, מיוחדות ולרוב גם רווחיות – רילוקיישן לצורך עבודה בחו"ל? ובכן, שווה לדעת שבמדינות רבות בעולם תוכלו להנות ממשכורות גבוהות בהרבה מאלו שאפשר להרוויח באותו המקצוע בארץ, מתנאים סוציאליים משופרים לעובדים וכמובן מחוויה שונה של מחייה וחיים במדינה אחרת. נכון, זאת אולי לא חוויה שמתאימה לכל אחד ויש לשקול אותה בכובד ראש לפני שיוצאים לדרך, אבל מי שזה מתאים לו בהחלט צפוי להנות ממנה במידה רבה ולהפיק ממנה הרבה יותר מאשר משכורת טובה יותר. אנחנו רוצים להכיר לכם כמה מדינות שממש שווה לעבוד בהן, אבל לפני שנתחיל – טיפ חשוב למציאת העבודה הבאה שלכם בחו"ל.

כך תמצאו עבודה בחו"ל

אם נגענו בדבר שמעניין אתכם באמת, אתם כנראה חושבים עכשיו איך בכלל אפשר למצוא עבודה בחו"ל. זה בוודאי נשמע מאתגר ואולי אפילו משהו שהוא לא כל כך נגיש, אבל חשוב לדעת שהיום יש הרבה מאד אופציות ופלטפורמות שיאפשרו זאת. כך למשל שווה מאד להכיר את פליי ג'וב ישראל – האתר החדש שיסייע לכם למצוא עבודה בחו"ל בקלות ובמהירות ובעיקר עבודה שמתאימה לכם באמת. דרך האתר תוכלו להגיע למעסיקים רבים שמחפשים במיוחד עובדים בישראל ותוכלו לחפש משרות לפני מדינות לחלופין לחפש עבודות ספציפיות ולמצוא מעסיקים במדינות שונות שמחפשים עובדים אליהן.

מחפשים את העבודה החדשה הבאה שלכם?

ועכשיו, בואו נעבור למדינות שהכי משתלם לעבוד בהן.

אסטוניה

תודו שזאת לא הייתה המדינה הראשונה שעלתה לכם בראש כשחשבתם על עבודה בחו"ל, אבל אין מה לעשות, הנתונים מדברים מעל עצמם. מתוך 1.3 מיליון תושבים שחיים במדינה, רק כשלושה אחוזים לערך עובדים בעבודות מזדמנות. המשמעות היא שמדובר על שוק עבודה שהוא אחד מהיציבים ביותר בעולם כולו.

בריטניה

על אף מה שאתם אולי שומעים מדי פעם בחדשות, אנגליה היא אחת מהמדינות הכי יציבות שיש וזה נכון גם לגבי שוק העבודה בה. נכון, יש הרבה מאד עובדים במשרות חלקיות, אבל יש סיכוי לא רע שתצליחו להשתלב שלב במשרות נחשקות ושוות, במיוחד אם אתם מגיעים מתחום ההייטק.

אוסטריה

העולם עבר הרבה מאד משברים כלכליים בשנים האחרונות ויש מדינות שצלחו אותו בצורה טובה, לעומת אחרות שרק נפלו לתהום עמוקה. אוסטריה היא דוגמה מצוינת למדינה שבהחלט השכילה לצמוח מתוך משברים ונראה כי היא רק התחזקה לאחר משברים שעברה. המדינה מתאימה במיוחד למי ששואף לעבוד בתעשיית התיירות.

אוסטרליה

אם אפשרויות התעסוקה הרבות שתוכלו למצוא ביבשת המרוחקת לא יספיקו לכם, אולי הים, השמש והמרחבים דווקא כן? מדובר במדינה עם תרבות עבודה עצלה ואיטית מצד אחד, מה שאומר שלא עובדים ממש קשה. מצד שני, השכר הממוצע במשק הוא מהגבוהים בעולם. נשמע טוב לא?

ארצות הברית

אם יש לכם אשרה לעבוד בארצות הברית של אמריקה, אין שום סיבה שלא לעשות זאת. בגלל שמדובר במדינה כל כך גדולה, האפשרויות הן פחות או יותר אינסופיות וכל מה שצריך זה להתמקד ולהחליט.

לסיכום – ממליצים לבדוק כמובן עוד כמה מדינות, אבל אלו הן בלי ספק כמה שאתם חייבים להכיר לקראת השינוי.