מערכת ERP: מהי ולמה כל ארגון צריך להכיר אותה

You are currently viewing מערכת ERP: מהי ולמה כל ארגון צריך להכיר אותה

אם רק יכולתם לרכז את כל הפעילות העסקית במערכת מחשוב מרכזית אחת ולרכז גם את כל המידע שם, זה יכול היה להיות מצוין, לא? ובכן, יש דבר כזה – מערכת ERP. מה זה אומר בפועל? ואיך זה יכול לתרום לניהול המשאבים של ארגונים או חברות?

ERP – כוח השילוב

ERP הם ראשי תיבות של Enterprise Resource Planning – מערכת לניהול משאבים ארגוני מרוכז. מדובר בפועל על ניהול משאבים לארגון ולחברות גדולות. דוגמה מהשטח למערכת כזו, תוכלו למצוא באתר https://www.tafniterp.co.il/ של חברת מטריקס. במקום תוכנות שונות לטיפול בהיבטים שונים של הפעילות, או תוכנות שנותנות אפשרויות מצומצמות בלבד, מדובר על תוכנה מרכזית אחת. במקום ריבוי מאגרי מידע – מאגר מידע מרכזי, אשר מצמצם למינימום האפשרי, מקרים של כפילויות מידע וחוסר יעילות בשימוש במידע.

מערכת ה-ERP תפנית

לתפנית יש מערכת ERP בולטת אשר מהווה פתרון מקיף, מודולארי ואינטגרטיבי. תפנית מציעה מודולים שונים עבור היבטי ניהול עסקיים מרכזיים, כולל ניהול קשרי לקוחות (CRM), ניהול מכירות ושירות, ניהול פיננסי וניהול לוגיסטי. כל מרכיב יכול למעשה לפעול בפני עצמו, אך כולם מחוברים יחד, באופן אינטגרטיבי מלא. המוצר כולל גם התאמות למגזרי שוק ספציפיים (ורטיקלים), כולל רשתות, קמעונאות, יבואני מוצרי צריכה, יבואני רכב, חברות מימון, ליסינג והשכרה, גופים פיננסיים, מוצרי גמר לבית (ריצוף, קרמיקה, סניטציה), גופים העוסקים בנכסים ונדל”ן מניב, בתי דיור מוגן, מוסדות אקדמיה ומלכ”רים, מרכזים הנותנים שירותים למוצרי צריכה וכן מוסדות רפואיים. Tafnit פותחה על ידי בית התוכנה הגדול בישראל – חטיבת מערכות עסקיות במטריקס, בעקבות התעמקות בדרישות השוק הישראלי ובסיוע הידע הרחב של החברה בתחום ה-ERP. פיתוח זה, ממשיך מזה כשני עשורים ועד היום, תוך שכלול מתמיד של המוצר.

מגוון יכולות שימושיות

בתור מערכת מרכזית לפעילות הארגון, תפנית מציעה מגוון רחב של יכולות שימושיות לפעילות השוטפת. היא כוללת אינטגרציה מובנית לחבילת אופיס של מיקרוסופט, באופן שמאפשר לעבוד מולה בקלות. למשל, יבוא ויצוא של נתונים מול גיליונות אקסל. לרשות משתמשי ומנהלי המערכת עומדים כלים כמו ארכיון מסמכים, מנגנון חתימה דיגיטאלית על מסמכים, שאלונים וסקרים, חיתום מרחוק, פורטלים ודפי נחיתה. מנגנון שולחן עבודה מתוחכם, אשר מציג לכל משתמש ריכוז של כלים ומידע שמתאימים לצרכיו באותו הרגע. ממשק המשתמש הנוח, נראה ומתופעל בצורה אחידה, לרוחב כל רכיבי המערכת.

התאמה למגזרים ספציפיים

המערכת של תפנית מציעה התאמה לתהליכים העסקיים של מגזרים מסוימים ונותנת להם מענה ייחודי שלא תמצאו באף תוכנה אחרת, ברמת המודולים, התהליכים, התפריטים, הטפסים, התדפיסים ועוד. התאמות אלה, ניתנות לביצוע בצורה קלה ומהירה, ללא צורך בידע מוקדם בתכנות. בין עזרי ההתאמה, ניתן למצוא מחולל מסכים שמאפשר לקבוע שדות שיוצגו, סדר הצגתם, ביצוע סיכומים ומיונים שונים.

מחולל מסמכים מהווה כלי נוח ליצירת מסמכים, בהם ניתן גם לשלב נתונים תפעוליים שונים מהמערכת. מחולל דו"חות מספק אותן יכולות התאמה לגבי דו"חות שונים. משלים זאת מחולל תהליכים (WorkFlow), אשר באמצעותו תוכלו להגדיר תהליכי אוטומציה מתוחכמים.

תשתיות מתקדמות

ניתן להתקין את מערכת תפנית על גבי שרת הלקוח, באחסון בענן או ב-hosting. כל הפעילויות יבוצעו בזמן אמת מול מאגר הנתונים המרכזי של Tafnit. כמו כן, ניתן לגשת למערכת גם דרך התקני מחשוב ניידים – סמארטפון, לפטופ או טאבלט.

לסיכום

שימוש במערכת ERP הוא הדבר המתבקש, בעסקים שרוצים לקחת את הניהול לרמה הגבוהה ביותר.