איך מתאימים רצועה ורתמה לכלב?

You are currently viewing איך מתאימים רצועה ורתמה לכלב?

כשאתם יוצאים לטייל עם הכלב, אתם רוצים לשמור על הבטיחות שלכם, שלו ושל הסביבה: לכן הכלב חייב להיות קשור ברצועה שמחוברת לרתמה נוחה. רתמות הן פריט מומלץ עבור כלבים גדולים וכאלה שדורשים יותר שליטה בטיול. רתמות מתאימות גם לכלבים בינוניים וקטנים משום שהן מאפשרות טיול ללא משיכת הכלב בצוואר, אלא עם אחיזה בגופו מה שמקל עליו מבחינת בריאותית ורגשית. כיום אפשר למצוא מגוון רחב של רתמות ורצועות במגוון דגמים, עיצובים, עוביים, מידות ואיכויות. אבל כיצד בוחרים את הרתמה והרצועה הנכונות? הנה כמה פרטים:

התאמת רתמה ורצועה על פי גודל הכלב

בעת רכישה און ליין או בחנות פיזית, חקרו את המידה המתאימה לכלב ובדקו האם יש טבלת מידות שמציינת התאמה למשקל, גובה, ולעיתים גם לגזע. כדי להכיר את הגדלים והתאמתם, הכנסו לחנויות לבעלי חיים בחנו את המוצרים השונים. אם תחפשו חנויות באינטרנט תמצאו מגוון של רצועות לכלבים ביונימל, כמו גם רתמות וקולרים.

כפי שהזכרנו, כלבים גדולים דורשים רתמה ורצועה מתאימה, כמו רתמה בגודל L או XL הכול תלוי בדגם וביצרן. רתמה עליה לעטוף את גופו של הכלב בקלות אבל גם באופן מהודק כך שהכלב לא יוכל לצאת ממנה, ולכם יהיה קל לצעוד מבלי שהוא ימשוך אתכם או יצא מהרתמה.

לכלבים קטנים התאימו רתמה קטנה יותר ודקה מבחינת הרצועות. הוסיפו לבחירה שלכם רצועה בעובי מתאים עשויה בדים כמו בד יוטה חזק, בד חבל קשיח, ושאר חומרים שמחזיקים מעמד זמן רב.

איך מתאימים - רצועה ורתמה לכלב

רתמה מיוחדת לכלבים חזקים

רבים מאיתנו יודעים שלעיתים הטיול עם הכלב יכול להפוך לסיוט מסוכן, בעיקר כאשר הכלב מגלה פיתוי כמו חתול או ציפור שהוא רוצה לצוד. כדי למנוע תאונה בחרו רתמת 'הלטי' נגד משיכות עם חיבור קדמי שמסובב את ראש הכלב הצידה בזמן שהוא רוצה למשוך אתכם בכוח. וודאו כי הרתמה שאתם בוחרים עומדת בכל תווי התקן ומחופה בבד נעים למניעת פצעים ושפשפות.

סוגים שונים של רתמות

אם תכנסו לכל חנות חיות, תמצאו מגוון רחב של רתמות ורצועות, כאשר הסטנדרטיות ביותר יוצגו בדרך כלל בקדמת החנות. כך כול אחד יכול לבחור רתמה פשוטה יחסית בעלות נוחה. לצד זאת, אפשר למצוא מגוון רחב של רתמות בהתאמה אישית כמו רתמות אורתופדיות שמספקות תמיכה בטורסו (בחלק האמצעי של גוף הכלב) ומספקות טיול נוח יותר לכלבים ולבעלים. בין היתר אפשר למצוא רתמות מכווננות המתאימות לאימוני ריצה. עוד תמצאו רתמת easy walk שמתאימה למי שכלבו מושך בזמן טיולים, ורוצה לשלוט בהליכה על ידי חיבור הרצועה מאזור החזה. רתמות כאלה בדרך כלל נמכרות עם רצועה מתאימה. בחנויות תוכלו לבחור גם רתמות מחזירות אור לכלבים כהים והליכה בחושך. בחרו את המוצרים הנוחים ביותר לכם ולחבר הטוב שלכם, והטיולים יהיו נעימים ורגועים.