רפואת שיניים לילדים: איך מוצאים מרפאה מתאימה?

You are currently viewing רפואת שיניים לילדים: איך מוצאים מרפאה מתאימה?

לבחירה של מרפאת שיניים בעבור הילדים שלכם יש חשיבות עצומה מבחינת הבריאות שלהם אבל גם מבחינת התחושה האישית. כיצד תוכלו לוודא כי אתם מוצאים מרפאה מתאימה? להלן טיפים שיסייעו לכם בתהליך הבחירה.

בחירת מרפאת שיניים לילד: כך תוכלו לאתר מרפאה מובילה בקלות

אין ספק כי בחירה של מרפאת שיניים בעבור הילד היא בחירה חשובה. טיפולי שיניים הם חלק בלתי נפרד משמירה על הבריאות של הילדים שלנו, כאשר היום גם ניתן לקבל דרך המדינה מימון בעבור טיפולי שיניים לילדים. את הטיפולים צריך לבצע עוד בגילאים צעירים, וזאת בשל העובדה כי שיניים בריאות מבטיחות אכילה ולעיסה תקינים כמו גם תורמים למראה אסתטי של הילד גם בגילאים מבוגרים יותר. בנוסף לכך, האויב מספר אחד של ילדים (כמו גם מבוגרים) היא כמובן העששת שעלולה להוביל לכאבים, נפיחות ולטיפולים מורכבים כמו טיפול שורש או עקירה. בכדי למנוע את הפגיעה בשיניים, רצוי למצוא מרפאה מתאימה המתמחה בילדים, בהתאם לפרמטרים הבאים:

המלצות

רצוי לנצל את הרשת לטובת איתור של מרפאות שיניים מובילות אשר זוכות להמלצות חמות ברשת, מאחר ודרך המלצות של אחרים ניתן למצוא מרפאה מתאימה לצרכים שלכם. כך לדוגמה, המרפאה של ד"ר לם נחשבת לאחת המרפאות המובילות בארץ, ולא בכדי. לגרים באזור המרכז אפשר לפנות לרופא שיניים במודיעין שמעניק לא רק יחס אישי אלא גם מעסיק את המומחים הטובים ביותר במגוון תחומים: טיפולי שורש, רפואת שיניים לילדים, יישור שיניים ועוד.

אינטראקציה

האינטראקציה של רופא השיניים עם הילד היא חיונית לטובת בחירה מושכלת. למעשה, מדובר בקריטריון חשוב מאחר וילדים נוטים להילחץ מאוד בעת הגעה מרפאת השיניים ובוודאי כאשר הם נדרשים לבצע טיפולים שונים, גם כאשר מדובר בטיפול קל יחסית. שימו לב ליחס שמקבל הילד לא רק מהרופא אלא מהצוות של המרפאה, וזאת בכדי להבטיח כי הילד והצוות יבנו מערכת של אמון שתוביל בסופו של דבר להגעה קבועה למרפאת השיניים – ללא דרמות או התנגדויות ולמניעת פחד מפני רופא השיניים, שאותו אפשר למנוע באמצעות התנהלות נכונה וחיובית.

הכשרה

רצוי לבחור במרפאת שיניים המתמחה בתחום של טיפולי שיניים לילדים. מאחר וילדים מביעים התנגדות להתייצבות אצל רופא השיניים, רופא שאינו מתמחה בתחום ולא עבר הכשרה בטיפול בילדים עשוי להוביל להחמרה של המצב עד לכדי הימנעות מוחלטת מהגעה למרפאה בעקבות חרדה. בנקודה זו חשוב לציין כי רפואת השיניים לילדים התקדמה באופן משמעותי, ועל כן ההכשרה של הרופא והצוות היא חיונית לטובת ביצוע הטיפולים באופן מקצועי ויסודי.

אזור המתנה

אזור ההמתנה בעבור הילדים הוא אזור חשוב מאוד שעליו יש להקפיד בעת בחירה של מרפאה שיניים. כאשר אזור ההמתנה נעים ומשרה רוגע, כך תוכלו להיות בטוחים כי הילד דווקא ייהנה מהשהות וירצה להגיע למרפאה, לא מעט בזכות צעצועים כמו גם עזרים חזותיים שמפחיתים באופן משמעותי את הלחץ לפני קבלת הטיפול. זכרו כי הילדים מושפעים מאוד מההתנהגות שלנו כהורים, ועל כן חשוב לשמור על רוגע ולעודד את הילד לשחק או לצייר בחדר המתנה לפני ההתייצבות אצל הרופא.

קבוצות ברשת

דרך קבוצות ברשתות החברתיות תוכלו לקבל מידע מעולה לגבי מרפאות המתמחות בתחום של רפואת שיניים לילדים, כחלק מחוכמת ההמונים. עם זאת, יש לקחת את המידע באופן מוגבל ולתאם פגישת ייעוץ עם המרפאה בהתאם למקום המגורים שלכם, גיל הילד והצרכים השוטפים. רק לאחר פגישה אישית תוכלו לקבל החלטה נכונה ובריאה בעבור הילדים שלכם.

לסיכום, איתור של מרפאת שיניים מובילה הפכה לקלה יותר מאי פעם. הקדישו את הזמן לחקר, לתיאום של פגישת ייעוץ ובעיקר להתרשמות מהצוות, לטובת קבלת החלטה שתלווה את הילד שלכם גם בחייו הבוגרים.