כך תקבלו מענק בקורונה: אבנר הייזלר עושה סדר

You are currently viewing כך תקבלו מענק בקורונה: אבנר הייזלר עושה סדר

בימים אלו בעלי העסקים חיים בתקופה כלל לא פשוטה, שלא לומר מאתגרת, מערערת ומלאת סימני שאלה, ועל כן גם כשמדובר בקבלת כסף, עדיין רבים חשים מבולבלים. מצד אחד מגיע מענק, מצד שני לא לכולם. מצד אחד התנאים מגדירים איבוד ערך של 25% ביחס לחודשים של שנה שעברה ומצד שני קיימים חודשים שעבורם ההגדרה היא 40%. מצד אחד ניתן להצהיר זכאות ומצד שני רבים מעידים שדרשו מהם את המענקים בחזרה. לאור כל זאת קשה להישאר במעקב וכל יום מוליד סגר וקושי חדש, ופה אבנר הייזלר ניגש לעשות לכם מעט סדר בדברים:

פועלים ב3 אפיקים

יש עסקים שמוגדרים כמחזיקי שליטה, יש עסקים גדולים, יש עסקים קטנים ויש עסקים שפתחו את העסק רק לפני כמה חודשים, כך מה שנכון עבור עסק אחד אינו בהכרח נכון עבור עסק שני, ולצד עדכוני הקורונה שמתעדכנים מדי יום, הרי שמידע אודות המענקים אינו מתפרסם בצורה מסודרת, ועל כן אבנר הייזלר רואה חשבון במקצועו מציע שלושה אפיקים שמסייעים להישאר במעקב:

  1. הצטרפו לקבוצה של עצמאיים שמתפרסמים בה עדכונים. אפשרי למצוא קבוצות וואטסאפ אזוריות או פורומים רלוונטיים ברשתות החברתיות.
  2. היעזרו ברואה החשבון של בית העסק, אך זאת רק במידה שאתם משלמים לו על שירות מקיף, או שהוא מוכן להגדיל ראש ולתת מעבר לשירות הנקודתי שעליו סגרתם.
  3. כנסו מדי חודש לאתר של רשות המיסים ועקבו שם אחרי התקנות החדשות. אם רק תיכנסו, תמצאו פירוט אודות תנאי הזכאות, מהם מועדי הגשת הבקשה ותלמדו על תהליך הגשת הבקשה, שגם כן מתבצע דרך האתר באופן מקוון ויחסית פשוט.

מענק קורונה

לא בכל מחיר

כיום המדינה נוקטת בגישה הבאה: קודם כל היא מציעה מענק ורק לאחר מכן היא בודקת זכאות, ופה הייזלר מבקש להזהיר לא מעט עצמאיים, מזהיר שלקחת כסף זה אומנם מפתה (ולעיתים גם הכרחי), אך יש לוודא שהכסף מגיע כחוק בהתאם לתנאים שהוגדרו (מצוינים במפורט בתהליך קבלת המענק). מדוע? מאוד ייתכן שבעוד כמה חודשים פקיד נחמד מטעם מס הכנסה יודיע שלא רק שהמענק נילקח, אלא גם שיש לשלם עליו ריבית והצמדה. אי לכך מוטב להסתמך על כסף שאכן קיים ולא על כסף שנמצא בסימן שאלה ומוטב להיזהר מכסף שבסופו של יום עשוי לעלות לכם כסף. מוזמנים לקרוא על אבנר הייזלר בדה מרקר וללמוד אודות התנהלות כלכלית נכונה, עכשיו ובזמן שגרה.

ליווי מקצועי

אז כיצד יודעים אם אכן ישנה פגיעה של 25% או פגיעה של 40% וכיצד ניתן להגדיל את הסיכויים להיות זכאיים למענק שעבור רבים כה הכרחי? ובכן אבנר הייזלר מציע לשוחח על כך פרטנית עם רואה החשבון! למרות שלאף אחד אין ניסיון עם מענקים מעין אלו, עדיין מדובר בתחומים שבעלי מקצוע יודעים כיצד לתקוף וכיצד להפיק מהם את המרב. שווה בחינה.