תרומת המחשבים שהצילה את תקופת הסגר: עמותת אחינועם אפשרה לאלפי תלמידים ללמוד מרחוק

You are currently viewing תרומת המחשבים שהצילה את תקופת הסגר: עמותת אחינועם אפשרה לאלפי תלמידים ללמוד מרחוק

בעקבות כללי הריחוק החברתי על רקע מגפת הקורונה, מאות אלפי תלמידים מצאו את עצמם בסיטואציה חדשה: לימודים המתבצעים באמצעות המחשב, וזאת כחלק ממגבלות הריחוק אותו הטילה ממשלת ישראל, בדומה לממשלות רבות בעולם שהתמודדו עם עלייה הולכת וגוברת של נדבקים בנגיף. בעבור אוכלוסיות מוחלשות כמו נוער בסיכון, היכולת ללמוד מרחוק הייתה מוגבלת למדי וזאת בשל חוסר נגישות למחשב נייד. גם משפחות מבוססות התקשו להתמודד עם המצב החדש, וזאת בשל עלייה במחירי המחשבים הניידים בעקבות הביקוש הרב. מאחר והמצוקה הייתה גדולה, עמותת אחינועם אשר חרטה על דגלה את הנושא של שווין הזדמנויות בעבור בני נוער בסיכון החליטה להרים את הכפפה ולספק לכל תלמיד שזקוק לכך מענה בדמות גיוס מהציבור של מחשבים, טובת מתן אפשרות לאלפי תלמידים ללמוד מרחוק ובהתאם לכך להציל את תקופת הסגר.

כיצד הצליחה עמותת אחינועם לספק אלפי מחשבים לנוער בסיכון?

עמותת אחינועם הוקמה מתוך מטרה אחת: לאפשר לכל בן נוער את היכולת לממש את הפוטנציאל הגלום בו, וזאת באמצעות עשייה המתבצעת לכל אורך השנה. אחד הפרויקטים המרכזיים של העמותה אותה הקימו איל אדרעי ואחיו רפי אדרעי הוא שיפוץ ושדרוג של מחשבים קיימים אותם מעבירים לבני נוער שנמצאים בסיכון וזקוקים למחשב לטובת למידה מרוחקת. מדובר בפרויקט ענק שזכה לשבחים רבים מטעם מוסדות החינוך והממשלה, לא מעט בזכות הפלטפורמה האינטרנטית של העמותה אשר במסגרתה עודדו את הציבור למסור את המחשבים הישנים או חדשים בנקודות איסוף בפריסה ארצית ולאחר תהליך שדרוג וניקוי הועברו המחשבים לאלפי תלמידים בכל רחבי הארץ. ע"פ רפי אדרעי עמותת אחינועם פרויקט זה הפך לפרויקט דגל המתווסף לפעילות ענפה שהובילה את העמותה לנקודה שבה היא מחפשת מתנדבים וסיוע נוסף שבמסגרתו ניתן יהיה למנף את הפעילות המבורכת של חלוקת מחשבים לטובת אלו הזקוקים לכך.

תרומת המחשבים שהצילה את תקופת הסגר: עמותת אחינועם אפשרה לאלפי תלמידים ללמוד מרחוק

חלוקת מחשבים – הדרך למימוש הפוטנציאל של כל תלמיד

חלוקת מחשבים אשר התבצעה בזמן תקופת הקורונה והסגר החברתי ועודנה מתרחשת בימים אלו ממש היא הדרך הטובה ביותר למימוש הפוטנציאל של כל תלמיד. בעידן טכנולוגי שנמצא במגמת תאוצה, מחשב הוא חלק בלתי נפרד מהיכולת של כל תלמיד להשכיל אבל גם ליצור הזדמנויות בעולם מתקדם. על כן, תרומת המחשבים המסיבית אותה קידמה העמותה הובילה אלפי תלמידים המוגדרים כנוער בסיכון כמו גם כאלו שמגיעים מאוכלוסיות מוחלשות לקבל תמיכה ומענה בתקופה מורכבת כמו תקופת הקורונה. מדובר רק בפרויקט אחד מיני רבים שבהם מעורבות העמותה אשר רואה בכל בן/בת נוער פוטנציאל שאינו ממומש. חלוקת המחשבים וכן התוכניות המלוות את בני הנוער החל מגיל התיכון ועד להשתלבות בשוק התעסוקה מהוות חלק בלתי נפרד מעשייה מבורכת של עמותות כמו עמותת אחינועם.

לסיכום, עמותת אחינועם הצליחה להרים את הכפפה ולספק לאלפי תלמידים את המחשבים להם את זקוקים לטובת למידה מרחוק. מאחר וע"פ הערכות למידה מרחוק מהווה חלק בלתי נפרד מהעולם המודרני, ניתן בהחלט לומר כי הפעילות הענפה של העמותה וצוות המייסדים היא זו שהצליחה לספק תקווה והשראה בעבור תלמידים ותלמידות שזקוקים לדחיפה לטובת הגשמת השאיפות האישיות וכן יצירה של שווין הזדמנויות. ע"פ הערכות כ 200 אלף תלמידים זקוקים למחשבים ועל כן הפעילות של העמותה ממשיכה להתבצע בשיא הכוח באמצעות גיוס כספים וכן תרומה של מחשבים דרך האתר הרשמי של העמותה שממשיך לפעול לטובת יצירת שווין הזדמנויות וכן התגברות על מכשולים שעמם נתקלים תלמידים, בדרך למימוש הפוטנציאל הגלום בהם.