ילדים רבים בישראל חולים במחלות כרוניות – ועמותת משאלות מעניקה להם תקווה חדשה

You are currently viewing ילדים רבים בישראל חולים במחלות כרוניות – ועמותת משאלות מעניקה להם תקווה חדשה

בישראל חיים ילדים הסובלים ממחלות כרוניות, כמו סרטן, סיסטיק פיברוזיס והפרעות אוטואימוניות. מחלות אלו מצריכות פעמים רבות טיפולים רפואיים ואשפוזים ממושכים, ומותירות בילדים תחושת מבודדות וניתוק מבני גילם. עמותת המשאלות פועלת להביא קרן של תקווה ושמחה לילדים אלו ולמשפחותיהם על ידי הגשמת משאלותיהם, וכן סיוע בעבור בני המשפחה, כחלק ממעטפת המבוססת על התנדבות וללא כוונות רווח. כל מה שצריך לדעת אודות עמותת משאלות, בכתבה הבאה.

מגשימים חלומות לילדים חולים

עמותת המשאלות, שהוקמה בשנת 2015, היא ארגון ללא מטרות רווח המבקש לשפר את איכות החיים של ילדים עם מחלות כרוניות על ידי הגשמת חלומותיהם ומתן תמיכה רגשית. הארגון פועל בשיתוף פעולה הדוק עם בתי חולים ומרכזים רפואיים ברחבי ישראל על מנת לזהות ילדים הזקוקים לשירותיו ולהבטיח את הגשמת המשאלות, מתוך הבנה כי מדובר בהזדמנות פז להעניק להם תקווה חדשה וכן חיזוק בעקבות מצבם הרפואי הלא פשוט. אחת הדרכים העיקריות שבהן עמותת משאלות עוזרת לילדים היא על ידי מילוי הבקשות למשאלות שיכולות לנוע ממפגש עם מפורסמים או הספורטאי האהובים עליהם ועד לקבלה של מתנות. המתנדבים של העמותה פועלים רבות מתוך מטרה לקדם את הנושא הזה, כחלק מתפיסה הלוקחת בחשבון את הצרכים של הילדים, ובהתאם לכך מגשימה אותם באופן שנותן להם רוח של חיזוק ותמיכה לו הם זקוקים, כולל סיוע פרטני בעת הצורך הניתן על ידי המעגל של המתנדבים. פעילות שמחה ותקווה לילדים חולים לצד קידום של יכולת רגש ונתינה במוזיקה הם רק חלק מהסיבות שהפכו את העמותה לבולטת ומוערכת.

לאורך השנים הצליחו המתנדבים של העמותה לגייס את הציבור למען המטרות הללו, וזאת לאור העובדה כי מדובר בעמותה הפועלת ללא מטרות רווח. בכך, היא מקדמת את הבשורה של העשייה ואף דוגלת במשפט "אם אתם מסוגל לחלום – אתה מסוגל גם לבצע", ועדות לכך ניתן למצוא בעשייה חברתית נרחבת המתבצעת בכל רחבי הארץ, ומצליחה לא רק לעורר השראה אלא גם מחזקת את נפשם של ילדים.

 

 

ערבות הדדית במסגרת קידום הפעילות של עמותת משאלות

מאז הוקמה, לעמותת משאלות יש השפעה משמעותית על חייהם של ילדים ומשפחות רבות בכל רחבי הארץ. המתנדבים של העמותה רואים בפעילות כחלק מהותי וחשוב בנושא של ערבות הדדית, כאשר לאורך השנים עמותת משאלות עוזרת למשפחות בשביל לרומם את רוחם של ילדים המתמודדים עם מצבים רפואיים. באמצעות הגשמת חלומותיהם ומתן תמיכה רגשית, עמותת משאלות מסייעת לשיפור איכות החיים של ילדים, כפי שניתן להתרשם בין היתר גם מהאתר הרשמי של העמותה אשר מציג את מפעל הגשמת החלומות באופן שלא רק מעורר השראה, אלא גם נותן תקווה בעבור ילדים ובני המשפחות, לצד קידום של שיתופי פעולה עם ארגונים ומרכזים, כמו למשל בעת יציאה לטיול בספארי בעבור ילדים עם צרכים מיוחדים.

לסיכום

העבודה של עמותת משאלות אשר חרטה על דגלה לקדם את הנושא של ערבות ותמיכה בילדים ובמשפחות המאובחנים עם מחלות כרוניות מצליחה לעורר השראה ואפילו לרגש, כל זאת על רקע של עשייה התנדובתית המתבצעת ללא כוונות רווח ומבוססת על מעגל של תומכים וכן תמיכה ציבורית נרחבת. באמצעות הפעילות המתבצעת לטובת הגשמת חלומות, מצליחים המתנדבים של העמותה להביא  תקווה חדשה ושמחה לילדים אלו ולמשפחותיהם. לצד זה, במסגרת של תכנית הגשת משאלות ושירותי תמיכה רגשית, הארגון מסייע לחולל שינוי בחייהם של ילדים ומשפחות רבות בישראל