ידיים ורגליים נרדמות: על התופעה – והפתרונות

You are currently viewing ידיים ורגליים נרדמות: על התופעה – והפתרונות

כמעט כל אחת ואחת מאיתנו חוו לפחות פעם אחת בחיים תופעה של ידיים או רגליים שנרדמות. אם התעוררתם עם תחושת נימול או כאשר אתם חשים אי נוחות, אתם ממש לא לבד. למעשה, מדובר בתופעה נפוצה שמתרחשת על רקע של דלקת או לחץ המופעל על שורשי העצבים, לצד סיבות נוספות שעלולות להוביל לתחושה של נימול שנמשכת מספר שניות ועד שעות ארוכות, תלוי בחומרה של הפגיעה. בנוסף, פעולות יומיות שגרתיות יכולות גם הן להוביל לתופעה של נימול הידיים או הרגליים, כאשר לרוב התופעה הזו חולפת מעצמה. יחד עם זאת, כאשר מדובר במצב כרוני, ההשפעה של הנימול היא דרמטית על איכות החיים וכן על היכולת לתפקד, בייחוד אצל מבוגרים שעוסקים בעבודות שדורשות עמידה ממושכת על הרגליים או עבודה עם הידיים. מהן הסיבות המרכזיות לתחושת נימול וכיצד ניתן לטפל? אנחנו כאן עם כל הפרטים.

מהן הסיבות להירדמות של ידיים ורגליים וכיצד מטפלים?

כפי שציינו בתחילת הסקירה, תופעה של ידיים ורגליים נרדמות היא תופעה שכיחה שמתרחשת גם אצל נשים וגם אצל גברים באופן שווה. על כן, תופעה זו עלולה להתרחש על רקע של לחץ, דלקת, עמידה לא מאוזנת וכן טראומה שנגרמת בעקבות שבר, נקע, ניתוח ותאונה. במקרים קיצוניים הנימול מתרחש על רקע של גידול, מחלות וכן דיסקים בולטים. במידה והתופעה הזו מתרחשת, רצוי קודם כל לנער את הרגליים והידיים וכן להיכנס למנוחה, מתוך מטרה לאפשר לגידים ולשרירים לפעול מבלי שמופעל לחץ. יחד עם זאת, במידה ומדובר בתופעה שחוזרת על עצמה, נדרש לפנות לקבלת טיפול, וזאת מתוך מטרה לאבחן את מקור הבעיה ובהתאם לכך לטפל בה. החדשות הטובות הן שכיום ניתן לקבל טיפול טבעי לידיים נרדמות, במרכז רפאל. מרכז רפאל הינו מרכז מתקדם המתמחה ברפואה הוליסטית המבוססת על שיטה אותה פיתח ד"ר רפאל פרטר שהינו כירופקטור בכיר בעל ניסיון של מעל ל 30 שנים בתחום. ד"ר פרטר פיתח שיטה שהקו המנחה שלה הוא המודעות של האדם על תוצאות הריפוי, וזאת ע"י חיזוק של מערכת הגוף והנפש באמצעות טכניקות טיפול טבעיות כמו שיאצו, דיקור ויוגה. התפיסה הזו היא זו שהופכת את השיטה לייחודית מאוד בנוף כמו גם בעלת השפעה אדירה על מבוגרים שסובלים מכאב כמו גם תופעה של נימול ידיים או רגליים, כאשר במסגרת הטיפול תוכלו גם אתם ליצור תמהיל המאפשר ליצור הקלה משמעותית, באופן טבעי לחלוטין וללא התערבות כירורגית או במסגרת של מתן כדורים משככי כאבים.

 

 

טכניקות טבעיות לטיפול בנימול – כל מה שרציתם לדעת

כאמור, תופעה של נימול ידיים כמו גם רגליים היא תופעה נפוצה שעלולה להתרחש בכל גיל. על מנת להתמודד עם התחושה הזו רצוי לפנות כבר עכשיו למרכז רפאל אשר מתמחה באבחון ובנייה של תוכנית טיפול פרטנית המבוססת על טכניקות מתקדמות מעולם הרפואה ההוליסטי. במרכז מועסקים מיטב אנשי המקצוע בתחום ההוליסטי, כאשר קשת הטיפולים לצד תוכנית טיפול פרטנית היא זו שיכולה לסייע לטובת התמודדות עם תחושת הנימול כמו גם הכאב הנלווה. נוסף לביקור במרפאה, ניתן גם לנקוט בפעולות נוספות לטובת הקלה ושחרור של הידיים כמו גם הרגליים ע"י עיסוי של המקום, הנעה של הרגליים והידיים בתנועות סיבוביות יכולה גם היא לסייע לכם. כאן תוכלו למצוא מידע נוסף אודות התופעה וכן שיטות מעולות שיקלו על המצב, מתוך מטרה ליצור שחרור. במידה ואתם חשים כי האזור נרדם שוב, חבטו על היד או הרגל בצורה חזקה, מתוך מטרה לעורר את האזור ובהתאם לכך להוביל להקלה משמעותית בתחושת הנימול.

לסיכום

נימול ידיים כמו גם רגליים היא תופעה שגרתית שמתרחשת על רקע של מגוון גורמים. יחד עם זאת, באמצעות טכניקות טבעיות כמו שיטת פרטר לצד פתרונות הוליסטים נוספים ניתן להוביל ליצירה של שיפור ממשי בתחושה, ובהתאם לכך גם איכות חיים משופרת – בגוף ולא פחות מכך, בנפש.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.