ZEPO
הפוך לדף הבית הוסף למועדפים בניית אתרים פרסום באתר
חדשות רכילות תרבות כלכלה וצרכנות אופנה משלוחים בחיפה משפט חינוך וחברה
רוחניות יחסים דעה מקומית בילוי ופנאי ספורט יהדות רכב בריאות
חיפה קריות נדלן משלוחים בקריות שלחו מאמר עסקים בחיפה עסקים בקריות האימייל האדום
ראשי מגזין שימושון קישורים אטרקציות חירום דרושים

יום חמישי
19 באוקטובר, 2017
הודעה על פטירתו של שמעון בן עמי
בצער רב אנו נאלצים להודיע על מותו הפתאומי של הבעלים ועורך הא...
דני דנון חוגג בת מצווה לביתו - טלי וענאן שמשום מגיעים לברך
בשבוע שחלף חגג דני דנון בת מצווה לביתו הילה באולם אווניו. מ...
חדש ברנה קריון בקריית ביאליק מפנקים את הלקוחות על מנת שיוכלו לפנק אחרים
ב''רנה קריון'' בקריית ביאליק מפנקים את הלקוחות, כדי שיוכלו ...
  כתבה פנים
ראשי > מגזין > דעה מקומית
ירידה של כ-28% במספר התאונות הקטלניות בעבודה
במחצית הראשונה של 2017 חלה ירידה של כ-28% במספר התאונות הקטלניות בעבודה
מאת: שמעון בן עמי
שר העבודה והרווחה חיים כץ: "מגמת הירידה בהיקף התאונות מעודדת אך עדיין לצערי נהרגו 21 פועלים יותר מידי. התחושה בשטח היא שהקבלנים החלו להפנים ששווה להשקיע בבטיחות ובמקביל ניכרת הצלחתו של מינהל הבטיחות לרתום שותפים משמעותיים למאבק בתאונות העבודה בענף הבנייה. אני מודה למפקחים שפועלים ללא הרף למען שלומם ובריאותם של העובדים״.

במחצית הראשונה של 2017 (ינואר-יוני) חלה ירידה של כ-28% במספר התאונות הקטלניות בעבודה בכלל ענפי המשק, בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד, כך עולה מסיכום חצי שנתי של נתוני מנהל הבטיחות והבריאות התעסוקתית במשרד העבודה והרווחה. גם בענף הבינוי נרשמה ירידה של %20 במספר התאונות הקטלניות בהשוואה לתקופה המקבילה בשנה הקודמת. בין החודשים ינואר-יוני 2017 נהרגו 21 עובדים ב-20 אירועי תאונות עבודה, מהם 12 עובדים בענף הבינוי, 5 בענפי תעשייה, 3 בענפי השירותים והמסחר ועובד נוסף בחקלאות. זאת לעומת התקופה המקבילה אשתקד, במהלכה נהרגו 29 עובדים, מהם 15 בענף הבינוי. נתונים אלה מתווספים למגמה החיובית שנרשמה בדו"ח תאונות העבודה והתחלואה התעסוקתית, אשר הצביעה על ירידה מצטברת של כ-12% בשיעור ההרוגים מתאונות במקומות העבודה בין השנים 2016-2012. כמו כן, הסיכום הנוכחי מצביע שוב על ירידה במספר התאונות הקטלניות בענף הבינוי, לאחר שבשנת 2016 נרשמה עלייה של כ- %6 במספר תאונות העבודה בענף.

גם במניין כלל אירועי התמותה במקומות העבודה במחצית הראשונה של 2017 (לרבות מוות במקום עבודה שלא כתוצאה מתאונות עבודה אשר בפיקוח המשרד, כמו אובדנות ותאונות דרכים) ובמסגרת זו גם ירידה של כ-%24 באירועי התמותה באתרי בנייה. כך, במחצית הראשונה של שנת 2017 מצאו את מותם 29 אנשים במקומות עבודה, 16 מהם באתרי בנייה, לעומת 40 אנשים שמתו במקומות עבודה בתקופה המקבילה אשתקד, 21 מהם באתרי בנייה. הנתונים מציגים שינוי חיובי גם ביחס למחצית השנייה של שנת 2016 (יולי-דצמבר), במהלכה 40 אנשים מצאו את מותם במקומות עבודה, 28 מהם באתרי בנייה.

את השינוי החיובי בנתוני המחצית הראשונה של 2017 מייחסים גורמי מקצוע במשרד לאיחוד משרדי העבודה והרווחה ולהעברת מינהל הבטיחות והבריאות התעסוקתית לאחריות שר העבודה והרווחה חיים כץ ולשורת הצעדים בהם נקט כחלק ממאבק נחוש ברשלנות בבטיחות וגהות במקומות עבודה בכלל ובענף הבינוי בפרט. במסגרת הפעילות נערכו בחודשים האחרונים מבצע אכיפה בפרויקטים להתחדשות עירונית (תמ"א 38) ברעננה, וכן מבצע אכיפה משולב עם מינהל הסדרה ואכיפה להגברת האכיפה ב-30 אתרי בנייה בהם מועסקים בני נוער. כמו כן הוביל המשרד קורס להכשרתם של בודקים נוספים לעגורני צריח והשתלמות בשיתוף איגוד המהנדסים לביסוס עגורני צריח, שתתרום להתמקצעות העוסקים בתחום ולהגברת הבטיחות בעת הקמת וביסוס עגורנים באתרי בנייה.

בנוסף לפעילות האכיפה מוביל המשרד פעולות רגולציה שונות להרתעה. במסגרת פעילות זו, לפני מספר שבועות אושרה הצעתו של השר כץ להטלת אחריות אישית ועיצומים כספיים על קבלנים באתרי בנייה שנמצאו בהם כשלים בטיחותיים של עד 35,000 ש''ח בגין כל עבירה. בנוסף הוקמה בהנחיית השר כץ וועדה בשיתוף הביטוח הלאומי, במטרה להחיל תשלומי פרמייה דיפרנציאלית על מעסיקים שנמצאו מפרים חוקי ותקנות בטיחות בעבודה. כך, גובה התשלום שמעביר המעסיק לביטוח לאומי יביא בחשבון את הסיכונים להם חשופים עובדיו בהתאם לרקורד הפרות הבטיחות בעבודה והפיצויים ששולמו לעובדים בעבר, במקום שציבור משלמי המיסים יישאו לבד בנטל הכלכלי לפיצוי עובדים שנפגעו בתאונת עבודה, מקופת הביטוח הלאומי. כמו כן, בהנחיית השר חיים כץ פורסמה טיוטה לעדכון תקנות הבטיחות בעבודה. לפיה, תקופת ההכשרה בפועל (סטאז') במסלול להסמכת עגורנאים תיעשה לראשונה בידי מאמן מורשה שהוסמך לכך באגף להכשרה מקצועית במשרד העבודה והרווחה. בנוסף לכך, כחלק ממסלול ההסמכה וחידוש הרישיון לעגורנאים יידרש כל מועמד לעמוד בהצלחה במבחן פסיכוטכני ייעודי שייערך במכון אבחון. עוד במסגרת התקנות החדשות לראשונה תידרש הסמכה מקצועית לצורך הפעלתן של מכונות שעד כה ניתן היה להפעילן ללא כל הסמכה, כגון: משאבת בטון ניידת, עגורן נייד זעיר ועגורן להקמה מהירה.
 
13/8/2017, 15:11
גירסה להדפסה שלח לחבר
תגובות
  תגובות >הוסף תגובה
 
 
אינדקס עסקים
מסעדות ומשלוחים מסעדות ומשלוחים
עסקים בחיפה והקריות עסקים בחיפה והקריות
רפואה וטיפוח רפואה וטיפוח
נותני שירות נותני שירות
אירועים בחיפה והקריות אירועים בחיפה והקריות
רכב רכב
חינוך וחברה חינוך וחברה
תרבות פנאי ובילוי תרבות פנאי ובילוי
נסיעות נסיעות
כניסה לבעלי עסקים כניסה לבעלי עסקים
איה אנגל מונתה למנהלת רשת המתנ''סים בנשר
37.04%
ברחוב חנה סנש בחיפה צעיר כבן 20 רוכב אופנוע נפצע קשה מפגיעת מכונית
13.17%
צעיר כבן 28 רוכב אופנוע פצע בינוני לאחר שהתנגש ברכב חונה בחיפה.
11.17%
דף הבית | מגזין חיפה קריות | שימושון חיפה קריות | קישורים חיפה קריות | אינדקס חיפה קריות | אטרקציות חיפה קריות | חירום חיפה קריות | לוח חיפה קריות
אירועים - חיפה, קריות | ידיעות חיפה | חדשות הקריות | עיצוב חופות | הובלות לכל הארץ | רהיטי עץ פטל | רהיטי עץ חיים | ריהוט ועץ | פרסם באתר | בעלי עסקים | אודות | תנאי שימוש | כתבו אלינו | שלח לחבר
מתנות | עיצוב ארועים
- פיתוח אתרים -