ZEPO
הפוך לדף הבית הוסף למועדפים בניית אתרים פרסום באתר
חדשות רכילות תרבות כלכלה וצרכנות אופנה משלוחים בחיפה משפט חינוך וחברה
רוחניות יחסים דעה מקומית בילוי ופנאי ספורט יהדות רכב בריאות
חיפה קריות נדלן משלוחים בקריות שלחו מאמר עסקים בחיפה עסקים בקריות האימייל האדום
ראשי מגזין שימושון קישורים אטרקציות חירום דרושים

יום שישי
17 בנובמבר, 2017
הודעה על פטירתו של שמעון בן עמי
בצער רב אנו נאלצים להודיע על מותו הפתאומי של הבעלים ועורך הא...
חדש!!!!מרינדו - מתחם G יקנעם קצבייה, מעדנייה, מסעדה
רשת ''מרינדו-הבשר מהגולן'', פתחה להרצה סניף שישי- קצבייה, מע...
דני דנון חוגג בת מצווה לביתו - טלי וענאן שמשום מגיעים לברך
בשבוע שחלף חגג דני דנון בת מצווה לביתו הילה באולם אווניו. מ...
  כתבה פנים
ראשי > מגזין > משפט > לחשושים בהיכל
דוח פעילות הסניגוריה הציבורית לשנת 2016 ? מחוז חיפה
דוח הסניגוריה הציבורית לשנת 2016 הוגש לשרת המשפטים ולוועדת הסניגוריה הציבורית.
מאת: שמעון בן עמי
הדוח סוקר בהרחבה את פעילותה של הסניגוריה הציבורית בשנה החולפת בייצוג עשרות אלפי לקוחותיה, וכן מתאר בהרחבה את פעילותה המוסדית הענפה של הסניגוריה. בדוח שלובים נתונים רבים על שיטות עבודתה של הסניגוריה הציבורית, על היקפי הפעילות שלה על חתכיה השונים. בדוח אף מתוארות מגמות והתפתחויות כלליות הנוגעות למשפט הפלילי בכלל, ולחירויות הפרט וזכויות חשודים, נאשמים ואסירים בפרט.

השנה נכלל בדוח הסניגוריה הציבורית גם פרק מיוחד בשם "האם ניתן לחוש ברוחות של שינוי?", הסוקר באופן כרונולוגי את ההתפתחויות המשמעותיות שחלו במערכת המשפט הפלילית בישראל בעשור האחרון. התפתחויות אלו מסמנות ניצנים של מעבר ממדיניות של החמרה בענישה ועלייה מתמדת בשיעורי הכליאה אל עבר מדיניות רציונאלית יותר מבוססת-נתונים המבקשת ליצור חלופות להעמדה לדין ולכליאה, ולתת משקל משמעותי יותר לשיקולים של שיקום. שיאן של ההתפתחויות הוא בהחלטת הממשלה לאמץ את המלצות הוועדה המקצועית לבחינת מדיניות הענישה והטיפול בעוברי חוק בראשות השופטת (בדימוס) דליה דורנר, וכן בהחלטת בג"ץ מהעת האחרונה המחייבת את המדינה להקצות לכל עצור ואסיר שטח מחייה ראוי, טומנות בחובן פוטנציאל להתמודדות צודקת יותר ויעילה יותר עם תופעות של עבריינות ופשיעה.
בסוף הפרק, הסניגוריה משרטטת את השינויים הנוספים הנדרשים לדעתה לצורך הרחבת והעמקת הנתיב המבורך שבו מתקדמים, נכון לעת הזו, מערכת המשפט הפלילית בישראל: הצורך בהגברת השימוש בשחרור על-תנאי ממאסר, הפחתת מספר המעצרים, הרחבת תחולתו של הסדר סגירת תיק מותנית, הרחבת השימוש בהליכים חלופיים לקטינים, יצירת כלים להתמודדות עם בעיות חברתיות שלא באמצעות המשפט הפלילי הגדרת קו ברור למקרים המצויים מתחת לרף הפליליות והימנעות מהגשת כתבי אישום בגין זוטות.

בדוח השנתי מושם דגש על הישגי הסניגוריה הציבורית בשנים האחרונות, על החידושים השונים בעבודתה ועל היעדים שהציבה לעצמה לשנים הבאות, ובין היתר: פירוט של זיכויים רבים ובולטים שהתקבלו במהלך השנה החולפת, ופיתוח הלכות משפטיות בבית המשפט העליון, בתחום הנוער ובתחום הפסיכיאטריה; קידום ופיתוח פרויקטים ייחודיים המתייחסים לבעיות העומק של לקוחות הסניגוריה הציבורית (ייעוץ שיקומי תומך, יצירת אפיקים לייעוץ משפטי הוליסטי, בתי משפט קהילתיים); קידום תכנית פעולה להתמודדות עם ריבוי המעצרים בישראל; העלאת שיעור העצורים הזוכים לקבל ייעוץ בידי סניגור לפני חקירתם במשטרה; העלאת המודעות של הקהילה המשפטית והציבור הרחב לתנאי המחייה בבתי הסוהר ובבתי המעצר; קידום מהלכים מערכתיים לחיזוק הסניגורים הציבוריים החיצוניים ולהידוק הקשר עמם; פיתוח פורטל הידע המקצועי לסניגורים החיצוניים; פיתוח תכנית ההסברה והמניעה של הסניגוריה הציבורית בבתי הספר; קידום החלטות האו"ם בנושא מנגנון סיוע הדדי בין סניגוריות ציבוריות בעולם.


בדוח יש התייחסות לפעילות מחוזות הסניגוריה ובכלל זה מחוז חיפה:
בשנת 2016 מחוז חיפה טיפל ב-18,509 הליכים פלילים וזאת לעומת 18,325 הליכים פלילים בשנת 2015.
בין הזיכויים של המחוז בשנה החולפת: החלטה של בית המשפט המחוזי בחיפה לזכות אדם שהואשם בניסיון שוד. כתב האישום ייחס לנאשם עבירה של ניסיון לשוד ונקבע כי הנאשם ישהה במעצר עד תום ההליכים. מהעובדות עולה כי הנאשם נכנס לסניף בנק דואר עם פתק שהציג בפני אחת הפקידות בו כתוב המסר הבא: "אני רציני, זה שוד, תהיי בשקט והכל יהיה בסדר". לאחר שאחת הפקידות לחצה על לחצן המצוקה, הנאשם נמלט. בהמשך שוב חזר לסניף הדואר ונעצר. הנאשם העיד כי לא הייתה לו כלל כוונה לשדוד, אלא רצה להיעצר מהסיבה שאין לו היכן לישון. בית המשפט קיבל את טענותיו של עו"ד עלאא עתאמנה שייצג את הנאשם מטעם הסניגוריה הציבורית מחוז חיפה והשתכנע כי לא פעמה בליבו של הנאשם מלכתחילה כוונה לבצע עבירת רכוש, וקבע כי אכן יש לזכות את הנאשם וכי גרסתו כי ביצע את המעשה על מנת להיעצר ולא לשדוד מתיישבת עם יתר הראיות בתיק.
בית משפט השלום בחדרה זיכה אדם שהואשם בירייה מנשק חם באזור מגורים ואיומים. על פי כתב האישום במהלך ויכוח בין הנאשם לבין אחיו המתלונן ירה הנאשם מאקדח אותו החזיק ברישיון, ירייה אחת באוויר, זאת ללא כל הסבר סביר וכשאנשים רבים עומדים מסביב ועדים למתרחש. המתלונן טען שמיד לאחר מכן הנאשם איים עליו בכך שכיוון את אקדחו בכוונה להפחידו. בית המשפט קיבל את הטענות של עו"ד עמיקם שוחט מהסניגוריה הציבורית מחוז חיפה ובחר להאמין לגרסת הנאשם, לפיה ביום האירוע הגיע המתלונן בליווי מספר אנשים לביתו של הנאשם כשהוא אוחז בסכין, במטרה לאיים על החשמלאי שביצע עבודות בביתו באותו הזמן. המתלונן איים על הנאשם באומרו "אני אשחט אותך". בתגובה, ותוך הפחד שאחז בו, התרחק הנאשם וירה ירייה אחת באוויר וברח לביתו. בית המשפט קבע כי אין ספק שגרסת הנאשם היא הנכונה וגרסת המתלונן אינה נכונה, והנאשם לא איים אלא אוים. נמצא כי הירי שביצע הנאשם הינו מוגן מכוח "הגנת בית מגורים", ועל כן יש לזכות את הנאשם.


הדוח גם מציף בעיות מהותיות בהתנהלות מערכת אכיפת החוק ומערכת המשפט, ובכלל זה:
- הדוח מצביע על כך שמרבית העצורים בישראל אינם זוכים לממש את זכות ההיוועצות שלהם בסניגור לפני חקירתם במשטרה. אומנם בשנה החולפת חל שיפור בשיעור ההודעה לסניגוריה הציבורית וקיימת עלייה במספר החשודים המגשימים את זכותם להתייעץ עם עו"ד, אך עדיין יש מקום לשיפור משמעותי במיוחד בתחנות משטרה בהם שיעוד ההודעות נמוך. על זכותם להיוועץ בסניגור בכלל, ובסניגור ציבורי בפרט, טרם חקירתם, ולאפשר להם היוועצות כזו. התוצאה היא כי מרבית החשודים המובאים לתחנת המשטרה נחקרים ומוסרים הודעותיהם מבלי שקיימו את זכותם להיוועץ בעורך דין.
אחוז ההודעות על בקשת עצורים לייצוג, שמעבירה המשטרה למשרדי הסניגוריה לפני תחילת החקירה עמד בשנת 2016 על 44.16% וזאת לעומת 36.83% בשנת 2015. במחוז חיפה שיעור ההודעות של המשטרה עמד על 39.8% בשנת 2016 לעומת 24.8% בשנת 2015. כאשר שיעור ההודעות לגבי קטינים עמד על 83% שיפור משמעותי לעומת שנת 2015 אז עמד שיעור ההודעות על 55.9% ושיעור ההודעות לגבי בגירים עמד על 35.9% בשנת 2016 לעומת 21.8% בשנת 2015.
פילוח לפי תחנות משטרה מצביע על הנתונים הבאים: בתחנת זבולון שיעור ההודעות עמד על 44.9%, בתחנת זכרון יעקב 51.2%, בתחנת חדרה 51.4%, בתחנת חיפה 50.3%, טירת הכרמל 40.6%, כרמיאל 30.6%, עכו 26.8% שיעור ההודעות הנמוך ביותר הן מתחנת שפרעם 8% ומשגב 8.6%.
כחלק מפעילות להגשמת זכות ההיוועצות של חשוד הנמצא בחקירה משטרתית, המשיכה הסניגוריה הציבורית לפעול להגשמת זכות זו באמצעות העלאת טיעונים משפטיים המסתמכים על הוראות החוק הרלוונטיות ועל פסיקת בתי המשפט כך למשל במקרה שבו בית המשפט השלום בחיפה התייחס לפגיעה בזכות ההיוועצות של חשוד, אשר הוזהר, ביקש להיוועץ בסניגור טרם תחילת חקירתו, אך בהתייעצות עם קצין אח"מ הובהר לחשוד כי הוא אינו זכאי להתייעצות נוספת עם סניגור לאור העובדה כי נפגש עם סניגורו בדיון בבית המשפט. בית המשפט קיבל את טענותיו של עו"ד משה נעמן שייצג מטעם הסניגוריה הציבורית מחוז חיפה ולא מצא כל הסבר מניח את הדעת לעמדה זו של המשטרה וקבע כי מצופה היה מהיחידה החוקרת כאשר אין מדובר בחקירה דחופה, לאפשר לחשוד להיוועץ בסניגור. בית המשפט הורה על שחרור המשיב, כאשר ערר המדינה לבית המשפט המחוזי התקבל אמנם באופן חלקי, אך בית המשפט המחוזי גיבה את החלטת בית משפט השלום לעניין הביקורת בסוגיית זכות ההיוועצות.
- שימוש מופרז בסמכויות המשפט הפלילי. הסניגוריה הציבורית נתקלת שוב ושוב בהגשת כתבי אישום העוסקים בזוטות שאינן מגיעות כלל לרף הפלילי או במקרים בהם עושה המדינה שימוש במשפט הפלילי על אף קיומם של כלים מידתיים יותר. המדובר בכתבי אישום העוסקים במעשים פחותי ערך, הרחוקים לעמדתנו מן הרף הפלילי, שאינם מצדיקים את השימוש בכלי הפוגעני והחריג של הגשת כתב אישום. העמדה לדין במקרים כאלה מהווה גם בזבוז משווע של זמן שיפוטי ומשאבי ציבור. מגמה בעייתית נוספת היא השימוש בכלי המעצר, כדרך להתמודד עם אנשים בעלי מוגבלות נפשית. בהקשר זה התריעו בתי המשפט כי פעמים רבות "קל להתפתות ולפנות להליך הפלילי" בעניינם של אנשים בעלי מוגבלות נפשית, במקום למצות את הכלים האזרחיים הקיימים.
- שימוש חסר במנגנון השיקומי של שחרור המוקדם ממאסר. הנתונים מלמדים כי בעשורים האחרונים ישנה ירידה עקבית ומשמעותית בשיעור השחרור המוקדם של אסירים ממאסר. מדוח של מרכז המידע והמחקר של הכנסת שפורסם לאחרונה עולה כי על פי נתוני שב"ס רק 13% מבין האסירים משתחררים לתכנית שיקום במסגרת שחרור על-תנאי. ירידה זו בשימוש בכלי החשוב של שחרור על-תנאי, נובעת, כך נראה, מתפיסה שגויה הרואה בשחרור על-תנאי בעיקרו מעין "פרס" לאסיר, ולא מכירה בחשיבותו של השחרור על-תנאי, המאפשר יציאה הדרגתית, מפוקחת ומוגבלת בחזרה לחברה, ככלי ראשון במעלה להפחתת חזרתיות ולשיקום אסירים. בהקשר זה חשוב לזכור כי מי שלא משתחרר בשחרור מוקדם על-תנאי, ומרצה את העונש המלא שנגזר עליו מאחורי סורג ובריח, חוזר לחיק החברה ללא כל ליווי ותכנית שיקומית, ועל כן הסיכוי שיחזור לבצע עבירות גדול בהרבה.
- קשיים בהשמת קטינים במסגרות שיקומיות-טיפוליות. קטינים רבים נאלצים לשהות במאסר ובמעצר רק בשל מחסור מקומות במעונות מותאמים ותקופות ההמתנה למעונות שאורכות חודשים רבים. משמעות הדבר היא גזירת עתידם של קטינים רבים, אשר במקום לשהות במסגרת טיפולית, המקדמת שיקומם וחזרתם לחברה, נשלחים למסלול העונשי בכלא. בתי המשפט, ובכלל זה בית המשפט העליון, מתחו ביקורת חריפה על תופעה זו. השנה הובהר כי המחסור במקומות במעונות הנעולים אינו נובע רק ממחסור במיטות או בתקציבים, אלא גם ממצוקת ההעסקה ואיוש תקני אנשי הדרכה, שאינה מאפשרת מימוש המכסות הקיימות במעונות. בעיה מתמשכת נוספת נוגעת לתקופות המתנה ארוכות ביותר גם לחלופות המעצר המוסדיות. קטינים רבים שוהים שבועות ארוכים בבית הסוהר בהמתנה לצורך "ראיון קבלה" לחלופת מעצר, דווקא בתקופה הקריטית של חלון ההזדמנויות הצר המאפשר לקטינים להשתלב בתהליכי טיפול ושיקום. לעתים קטינים (המונעים בין היתר מראייה קצרת-טווח), מעדיפים במהלכה לוותר על האפשרות השיקומית, ולסיים לרצות את עונשם בכלא. כך למשל בתיק של קטין שיוצג מטעם הסניגוריה הציבורית מחוז דרום על ידי עו"ד פאולה ברוש קבע בית המשפט המחוזי לנוער בבאר שבע בהחלטה יוצאת דופן, כי הקטין ישובץ במעון נעול למרות עמדת חסות הנוער, שכן "זהו איננו מצב זמני, החוסר קבוע, והאפשרות המעשית להשתמש בכלי של מעון נעול הולכת ונהיית מורכבת יותר ויותר". עוד הודגש כי מדובר בהזדמנות הטיפולית האחרונה לפני הידרדרותו של הקטין למדרון שלא ניתן לצפות את קצהו.
- שימוש מופרז במנגנון המאסר חלף קנס. על פי מידע שהועבר לסניגוריה בשנה האחרונה, מדי שנה נכלאים מאחורי סורג ובריח כ-500 אנשים בשל העובדה כי לא שילמו קנס שהוטל עליהם בהליך פלילי. עוד עולה כי בתי המשפט בישראל משתמשים, כעניין שבשגרה, בסמכותם להורות במסגרת גזר הדין על אפשרות נשיאת מאסר מקום בו הקנס לא שולם. יצוין, כי במדינות רבות בעולם הועלתה ביקורת ציבורית ומשפטית כלפי כליאתם של אנשים בשל אי תשלום קנסות פליליים. כיום, במדינות רבות צומצמה האפשרות לכליאתם של חייבים בשל אי תשלום קנס, וחלף זאת הוקמו מערכי גביה אלטרנטיביים שאינם כוללים מאסר. זאת, בין היתר, לאור מחקרים המלמדים כי מאסר חלף קנס פוגע במיוחד באוכלוסיות מוחלשות.
- טיפול לקוי בתלונות על אלימות שוטרים. במסגרת עבודתה השוטפת בייצוג לקוחותיה, נתקלת הסניגוריה הציבורית במקרים רבים של תלונות בגין אלימות שוטרים. הנתונים מלמדים כי אל מול השיעור הגבוה של תיקי החקירה הנפתחים כנגד אזרחים המייחסים להם עבירות נגד שוטרים, בולטת החולשה בהתמודדות עם תלונות של אזרחים המלינים על אלימות שננקטה כלפיהם על ידי שוטרים. כאשר מדובר בתלונות הנוגעות לאלימות משטרתית, שיעור התלונות שנחקרו וכן שיעור התלונות שהסתיימו בהעמדה לדין פלילי או משמעתי הינו נמוך יחסית. לאחרונה, הליקויים במיצוי הטיפול בתלונות אודות אלימות שוטרים אף נדונו בדוח מיוחד שפורסם על ידי מבקר המדינה. הסניגוריה הציבורית סבורה כי אלימות של שוטרים כנגד אזרחים היא תופעה שאין להשלים עמה במדינה דמוקרטית. מצב בו תלונות של אזרחים בנושא זה לא נחקרות עד תום משדר מסר בלתי ראוי לאזרחים ומביא לאובדן האמון שלהם במערכת. אי מיצוי החקירה משדר גם מסר בעייתי לשוטרים אלימים, כאילו המדובר בהתנהגות שניתן לעבור עליה לסדר היום. מן הראוי לאמץ את המלצות מבקר המדינה ולפעול ליישומן בהקדם, על מנת לשפר את הטיפול מערכתי בהתמודדות עם מקרים של אלימות פסולה מצד שוטרים כלפי אזרחים.
- בדוח מוזכרים שני מקרים במחוז חיפה שטענות הסניגורים כנגד התנהלות השוטרים הובילו לביטול כתב האישום: בית המשפט השלום בעכו קיבל את טענותיה של עו"ד אנגאם ספייה מהסניגוריה הציבורית מחוז חיפה וביטל כתב אישום שהוגש כנגד אזרח שיוחסה לו עבירה של הפרעה לשוטר בעת מילוי תפקידו, לאחר שהתברר שטענותיו של האזרח לאלימות שננקטה כנגדו מצד השוטרים לא נבדקו על-ידי מח"ש. זאת, לאחר שבבירור שנערך במח"ש נמסר כי תלונתו של האזרח נגנזה משום שלא היתה בידי מח"ש כתובתו המדויקת של האזרח ועל כן לא נעשתה אליו כל פניה מטעמה.
במקרה נוסף, בית משפט השלום לנוער בחיפה קיבל את טענותיו של עו"ד אסף צברי שייצג מטעם הסניגוריה הציבורית מחוז חיפה והחליט לבטל כתב אישום כנגד קטין שיוחסו לו עבירות של תקיפת שוטר והתנגדות למעצר. הקטין העלה כבר בחקירתו במשטרה טענות לכך שהוא זה שהותקף על ידי השוטרים ללא כל הצדקה, והוא ואביו אף פנו בתלונה למח"ש, אולם טענותיו לא נבדקו כלל ע"י מח"ש ולא נפתחה חקירה. לאחר שמיעת הראיות במלואן, מצא בית המשפט שהתנהגותם של השוטרים כנגד הקטין היתה פסולה, כי הוא עוכב על ידם ללא הצדקה וכי נעשה כנגדו שימוש בכח בלתי מוצדק. לצד זאת, מתח בית המשפט ביקורת חריפה על החלטת מח"ש שלא לפתוח כלל בחקירה בנסיבות המקרה. בית המשפט קבע כי מדובר באפליה חמורה ופסולה, בכך שלא נערכה כל בדיקה ביחס לטענותיו של הקטין כנגד השוטרים, בעוד שההליך הפלילי נגדו מוצה עד כדי העמדתו לדין, וכי הדבר "מעלה תחושה קשה של קיום סטנדרט אחד כלפי אזרחים וסטנדרט אחר כלפי שוטרים".

הסניגור הציבורי הארצי, ד"ר יואב ספיר: "לאורך השנים, הסניגוריה הציבורית קראה להתמודדות רציונלית ויעילה יותר עם תופעות של עבריינות ופשיעה, ולאחרונה נראה כי תפיסה זו חלחלה גם לבכירי הקהילה המשפטית ולדרג מקבלי ההחלטות. בדוח הפעילות השנתי שזורים הישגיה הרבים של הסניגוריה הציבורית בשנה החולפת, הן בייצוג לקוחותיה והן בפעילותה המוסדית לשמירה על זכויותיהם של חשודים, נאשמים ואסירים. לצד זאת, אנו מתריעים על שורה של אתגרים ובעיות שעדיין ניצבים לפתחה של מערכת המשפט הפלילית בישראל, מתוך תקווה כי הגורמים האמונים על הנושא יידרשו אליהם בהקדם. הדוח משקף גם את עבודתם המסורה והמקצועית של הסניגורים הציבוריים, אשר מייצגים את לקוחותיהם נאמנה ומעניקים להם ייצוג משפטי איכותי".
הסניגורית הציבורית המחוזית מחוז חיפה, עו"ד ענת מיסד-כנען: "אל שורות הסנגוריה הציבורית במחוז חיפה מבקשים להצטרף טובי עורכי הדין- סנגורים מצטיינים, מנוסים ובעלי מוניטין. תופעה מבורכת זו קשורה קשר הדוק לרמתם המקצועית הגבוהה ביותר של הסנגורים הקיימים כמו גם לשליחות החברתית הנלוות לעבודתנו. כפי שעולה מדו"ח הסנגוריה הציבורית לשנת 2016 המפורסם עתה, מחוז חיפה, כשאר המחוזות, תורם תרומה ממשית למערכת עשיית הצדק במדינתנו. בשנה זו ייצגנו בנאמנות ובמסירות אלפי חשודים ונאשמים בשעתם הקשה, פעלנו נמרצות לזיכויים של חפים מפשע, לניתובם של רבים אחרים למסלול של שיקום ולשחרורם של רבים שלא היתה הצדקה למעצרם. בשנה זו חלה עליה דרמטית בשיעור לקוחות הסנגוריה הזוכים לייצוג לפני חקירה. עד לאחרונה נהגה המשטרה במחוז להפר את הוראות החוק והפסיקה ולא לאפשר למרבית החשודים לממש את זכותם להיוועץ בעו"ד בטרם חקירתם. לשמחתי הרבה מאמצינו נושאים פרי, גם הפיקוד במשטרה הכיר בחשיבות הנושא ותופעה פסולה זו הצטמצמה משמעותית. אני גאה במיוחד בשיעורי הייעוץ הגבוהים בקרב בני נוער, אחת האוכלוסיות הפגיעות והחלשות ביותר שאנו מייצגים. מחקרים מראים שקטינים מועדים במיוחד להודות הודאות שווא בחקירות משטרה ומכאן החשיבות היתרה של הקפדה על זכויותיהם בחקירה. נמשיך לפעול להמשך מגמה חיובית זו עד אשר כל החשודים במחוז המעוניינים בכך יזכו לממש את זכותם להיוועץ בסנגור- פרטי או ציבורי".

 
10/9/2017, 07:48
גירסה להדפסה שלח לחבר
תגובות
  תגובות >הוסף תגובה
 
 
אינדקס עסקים
מסעדות ומשלוחים מסעדות ומשלוחים
עסקים בחיפה והקריות עסקים בחיפה והקריות
רפואה וטיפוח רפואה וטיפוח
נותני שירות נותני שירות
אירועים בחיפה והקריות אירועים בחיפה והקריות
רכב רכב
חינוך וחברה חינוך וחברה
תרבות פנאי ובילוי תרבות פנאי ובילוי
נסיעות נסיעות
כניסה לבעלי עסקים כניסה לבעלי עסקים
איה אנגל מונתה למנהלת רשת המתנ''סים בנשר
37.83%
ברחוב חנה סנש בחיפה צעיר כבן 20 רוכב אופנוע נפצע קשה מפגיעת מכונית
13.02%
צעיר כבן 28 רוכב אופנוע פצע בינוני לאחר שהתנגש ברכב חונה בחיפה.
11.09%
דף הבית | מגזין חיפה קריות | שימושון חיפה קריות | קישורים חיפה קריות | אינדקס חיפה קריות | אטרקציות חיפה קריות | חירום חיפה קריות | לוח חיפה קריות
אירועים - חיפה, קריות | ידיעות חיפה | חדשות הקריות | עיצוב חופות | הובלות לכל הארץ | רהיטי עץ פטל | רהיטי עץ חיים | ריהוט ועץ | פרסם באתר | בעלי עסקים | אודות | תנאי שימוש | כתבו אלינו | שלח לחבר
מתנות | עיצוב ארועים
- פיתוח אתרים -