ZEPO
הפוך לדף הבית הוסף למועדפים בניית אתרים פרסום באתר
חדשות רכילות תרבות כלכלה וצרכנות אופנה משלוחים בחיפה משפט חינוך וחברה
רוחניות יחסים דעה מקומית בילוי ופנאי ספורט יהדות רכב בריאות
חיפה קריות נדלן משלוחים בקריות שלחו מאמר עסקים בחיפה עסקים בקריות האימייל האדום
ראשי מגזין שימושון קישורים אטרקציות חירום דרושים

יום חמישי
19 באוקטובר, 2017
הודעה על פטירתו של שמעון בן עמי
בצער רב אנו נאלצים להודיע על מותו הפתאומי של הבעלים ועורך הא...
חדש!!!!מרינדו - מתחם G יקנעם קצבייה, מעדנייה, מסעדה
רשת ''מרינדו-הבשר מהגולן'', פתחה להרצה סניף שישי- קצבייה, מע...
דני דנון חוגג בת מצווה לביתו - טלי וענאן שמשום מגיעים לברך
בשבוע שחלף חגג דני דנון בת מצווה לביתו הילה באולם אווניו. מ...
  כתבה פנים
ראשי > מגזין > חדשות > חדשות נשר
ביהמ''ש המחוזי בחיפה קיבל את בקשתו של שלומי זינו וקבע לכנס ישיבות מועצת העיר נשר
ביהמ''ש המחוזי בחיפה קיבל את בקשתו של שלומי זינו וקבע כי אין לכנס ישיבות מועצת העיר עד למינוי זינו כחבר מועצת עיר נשר
מאת: שמעון בן עמי
שופט ביהמ"ש המחוזי, ד"ר מנחם רניאל קיבל היום את הבקשה שהגיש שלומי זינו לצו הביניים וקבע הבוקר כי לא תתכנס מועצת העיר נשר, עד להכרזת זינו כחבר מועצת העיר. כמו כן, ביהמ"ש קבע כי כהונתו של דוד עמר הופסקה בשל היעדרויותיו הרבות.
זינו:"תודה לאל ותודה ענקית לעו"ד יוסי נקר על הנחישות במלחמה נגד השחיתות ולמען הצדק.יש הרבה עבודה ואני קורא לכל התושבים להצטרף אליי בפעולות למען העיר ולשינוי סדרי העדיפויות בעיריית נשר למען כל התושבים."
עו"ד יוסי נקר: "בית המשפט המחוזי בחיפה הורה בצו ביניים במסגרת עתירה מינהלית שהגשתי לאסור את כל ישיבות מועצת העיר נשר עד אשר ימונה מר שלומי זינו כחבר מועצה במקום ראש העיר הקודם, דוד עמר, שכהונתו פגה עקב אי התייצבותו לישיבות. לא מבין את ההאחזות של דוד עמר בכסא, את הופעתו לישיבת מועצת עיר כאשר הוא אינו חבר מועצה עוד. מגוחך.

דוד עמר איש בעל הישגים, ראש עיר שנים רבות, לא ידע לעזוב בזמן. עזב דרך בית משפט."

בעניין הבקשה, קבע השופט ד"ר מנחם רניאל:

"בזהירות הדרושה לדיון בצו ביניים, הגם שמדובר בצו ביניים העלול לשתק את פעולת המועצה, לאחר עיון בגירסת המשיב 4 (דוד עמר) כמופיע בתגובתו, אני קובע לצורך צו הביניים, שלא נסתרה החזקה על פי סעיף 57ג לפקודת הראיות, לפיה דבר הדואר הרשום מיום 21.5.17 שנשלח למענו הידוע האחרון של המשיב 4, אכן נמסר לו במועד הקבוע בסעיף 57ג לפקודת הראיות. "
בעניין התנהלות עיריית נשר וראש העירייה, קבע השופט ד"ר מנחם רניאל:

"בהקשר זה יש לתמוה על תגובת המשיבה 2 (עיריית נשר), המביאה את חוות דעת היועץ המשפטי שלה, המתעלמת לחלוטין מההודעה מיום 21.5.17, כאילו לא היתה מעולם, אף שאין חולק על משלוחה, ואף שמשלוחה הוצג בפני בית המשפט בהליך אחר, שלו היו שותפים המשיבים 1-2, ואף שמשרד הפנים הורה במכתבו מיום 3.7.17 לפעול על בסיס ההנחה שההודעה נשלחה ביום 21.5.17. "
לעניין צירופו של דוד עמר להליך וביחס לתגובתו, קבע השופט ד"ר רניאל:


"המשיב 4 טען שלא קיבל הודעות קודמות למרות שהוא נעדר זה זמן, וכי היה המשיב 1 לשוחח איתו בטלפון, וכדומה. אין חובה לשוחח קודם בטלפון עם מי שנעדר מישיבות המועצה. נשלחו למשיב 4 הודעות קודמות בימים 2.2.16, 19.10.16, ו- 13.3.17, והעובדה שהמשיב טוען שהוא ממשיך למלא את תפקידו כשליח ציבור גם בלי להיות נוכח בישיבות המועצה, דינה להידחות. תפקידו של חבר המועצה להשתתף בישיבות המועצה, ואם אינו עושה כן, על ראש העיר לפעול להפסקת כהונתו, כפי שפעל. "
"המשיב 4 לא עתר לבית המשפט לעניינים מינהליים, ושולח ההודעה, הוא המשיב 1, לא ביטל אותה. העובדה שהמשיב 4 התייצב לישיבה ביום 12.7.17, לאחר שכבר נפסקה כהונתו, אינה ולא כלום. ודוק – החוק קובע שהכהונה "תיפסק" דהיינו מאליה, ללא פעולה נוספת. על כן, לצורך צו הביניים אני קובע, שנפסקה כהונתו של המשיב 4. משנפסקה כהונתו של המשיב 4 במועצת העיר, חל האמור בסעיף 125 לפקודת העיריות, כי יבוא במקום חבר המועצה שנפסקה כהונתו הבא אחריו ברשימה. מכיוון ששני מועמדים התפטרו, הבא במקומו של המשיב 4 הוא העותר. "
בעניין חוקיות ישיבת מועצת העיר האחרונה שהתקיימה ביום 12.7, קבע השופט ד"ר מנחם רניאל:

"ב"כ המשיב 1 טען שלפי סעיף 160א לפקודת העיריות וסעיף 21 לתוספת השניה, מנין חוקי לישיבות המועצה הוא רוב חברי המועצה, ולפי סעיף 138 לפקודת העיריות, שום פעולה או הליך של המועצה לא יהיו נטולי תוקף משום כך שנתפנה מקום במועצה. אכן, סעיף 138 לפקודת העיריות קובע כך, אבל הדברים אמורים כאשר נתפנה מקום במועצה ולא ניתן למנות חבר אחר, עקב מניעה חוקית או פיזית או אחרת. אין מדובר במקרה שבו המקום החסר אינו מתמלא משום שראש העיר ומועצת העיר אינם פועלים למילוי המקום. במקרה זה יש להחיל, מכוח היקש או מכוח סעיף 61 (ב) לחוק החוזים (חלק כללי), את העקרון בסעיף 28 לאותו חוק, לפיו אם היה חיוב מותנה בתנאי, וצד אחד גרם לאי קיום התנאי, אין הוא זכאי להסתמך על אי קיומו.
למרות שהמשיבים לא טענו בענין זה, שקלתי את התוצאה של מניעת מועצת העיר מלדון למשך כמה חודשים, ולא מצאתי שהיא גוברת על זכותו של הציבור שבחר ברשימת "נשר בתנופה" להיות מיוצג במועצת העיר על ידי שני חברים. "
לסיום קבע השופט, ד"ר רניאל:

"על פי כל האמור אני מקבל את הבקשה לצו ביניים, וקובע, כי עד להכרעה בעתירה, או עד להחלטה אחרת, לפי המוקדם, יאשר על המשיבים 1 ו- 2 לזמן ולכנס ישיבות מועצת העיר, אלא אם המבקש יוכר על ידם כחבר מועצת העיר נשר.
הוצאות לחובת המשיבים 1-2 יחושבו בפסק הדין.
 
24/7/2017, 15:07
גירסה להדפסה שלח לחבר
תגובות
  תגובות >הוסף תגובה
 
 
אינדקס עסקים
מסעדות ומשלוחים מסעדות ומשלוחים
עסקים בחיפה והקריות עסקים בחיפה והקריות
רפואה וטיפוח רפואה וטיפוח
נותני שירות נותני שירות
אירועים בחיפה והקריות אירועים בחיפה והקריות
רכב רכב
חינוך וחברה חינוך וחברה
תרבות פנאי ובילוי תרבות פנאי ובילוי
נסיעות נסיעות
כניסה לבעלי עסקים כניסה לבעלי עסקים
איה אנגל מונתה למנהלת רשת המתנ''סים בנשר
37.02%
ברחוב חנה סנש בחיפה צעיר כבן 20 רוכב אופנוע נפצע קשה מפגיעת מכונית
13.17%
צעיר כבן 28 רוכב אופנוע פצע בינוני לאחר שהתנגש ברכב חונה בחיפה.
11.17%
דף הבית | מגזין חיפה קריות | שימושון חיפה קריות | קישורים חיפה קריות | אינדקס חיפה קריות | אטרקציות חיפה קריות | חירום חיפה קריות | לוח חיפה קריות
אירועים - חיפה, קריות | ידיעות חיפה | חדשות הקריות | עיצוב חופות | הובלות לכל הארץ | רהיטי עץ פטל | רהיטי עץ חיים | ריהוט ועץ | פרסם באתר | בעלי עסקים | אודות | תנאי שימוש | כתבו אלינו | שלח לחבר
מתנות | עיצוב ארועים
- פיתוח אתרים -