ZEPO
הפוך לדף הבית הוסף למועדפים בניית אתרים פרסום באתר
חדשות רכילות תרבות כלכלה וצרכנות אופנה משלוחים בחיפה משפט חינוך וחברה
רוחניות יחסים דעה מקומית בילוי ופנאי ספורט יהדות רכב בריאות
חיפה קריות נדלן משלוחים בקריות שלחו מאמר עסקים בחיפה עסקים בקריות האימייל האדום
ראשי מגזין שימושון קישורים אטרקציות חירום דרושים

יום ראשון
19 בנובמבר, 2017
הודעה על פטירתו של שמעון בן עמי
בצער רב אנו נאלצים להודיע על מותו הפתאומי של הבעלים ועורך הא...
חדש!!!!מרינדו - מתחם G יקנעם קצבייה, מעדנייה, מסעדה
רשת ''מרינדו-הבשר מהגולן'', פתחה להרצה סניף שישי- קצבייה, מע...
דני דנון חוגג בת מצווה לביתו - טלי וענאן שמשום מגיעים לברך
בשבוע שחלף חגג דני דנון בת מצווה לביתו הילה באולם אווניו. מ...
  כתבה פנים
ראשי > מגזין > חדשות > חדשות נשר
הערב התקיימה ישיבת מועצת עיר בנשר בצל פסק הדין שקבע כי נפל קלון בהרשעתו של משיח עמר.
קלון למשיח עמר - ראש עיריית נשר אבי בינמו סרב להודיע על כניסתה של יפה בללי למועצת העיר במקום עמר וישיבת מועצת העיר התפוצצה
מאת: שמעון בן עמי
פקודת העיריות קובעת :כי במקרה בו קבע בית המשפט כי יש עם העבירה שבה הורשע חבר המועצה משום קלון, יושעה חבר המועצה מכהונתו עד למתן פסק דין סופי בענינו ויחל לכהן המועמד הבא ברשימת המועמדים כחבר המועצה.
מועמדת מס' 3 ברשימת הליכוד למועצת העיר, הגברת יפה בללי, שלחה מיד לאחר פסק הדין בעניין משיח עמר, מכתב לראש העירייה אבי בינמו בצירוף פסק דין ובצירוף מכתב מהמפקח הארצי על הבחירות ברשויות המקומות מיום 27.3.17 המאשר את תוקף מועמדתה ברשימת סיעת הליכוד למועצת העיר נשר.
במכתב ביקשה בללי מבינמו להודיע מידית על שינוי ההרכב במועצת העיר ולהודיע כי תמונה לחברת מועצת העיר בתור הבאה בתור ברשימת הסיעה מטעמה מונה חבר המועצה שהושעה וזאת לישיבה שהתקיימה אתמול בערב.
הישיבה נפתחה לאחר שבינמו הודיע על שינויים בסדרי הקלטות הישיבה ופרוטוקולים של המועצה, חברי מועצת העיר מהאופוזיציה,דן תיכון ורועי לוי, ביקשו להכריז על בללי כחברת מועצת העיר מן המניין ולאחר סרובם של בינמו ואדרי, דרשו מיועמ"ש העירייה ליתן חוות דעת בעניין, לאחר שהיועמ"ש ניסה בהתחלה לדחות את העניין לישיבה הבאה, התעקשו חברי מועצת העיר מהאופוזיציה לצטט מהחוק בלבד, בינמו שלא הצליח להמשיך את ניהול הישיבה, הודיע על הפסקה של 5 דקות.
שלומי זינו, דובר ורכז סיעת נשר בתנופה, שוחח במסדרון העירייה עם יועמ"ש העירייה והפנה אותו למכתב של הגברת בללי ואף הפנה אותו לסעיפים המפורשים בחוק.
מיד לאחר כניסת חברי מועצת העיר למליאה וחידוש הישיבה, הודיע יועמ"ש העירייה כי בהתאם למצב שנוצר, הוא מציע להודיע על דחיית ישבת מועצת העיר למועד מאוחר יותר עד לבירור העניין.
ברקע, התפרץ מועמד מס' 4 ברשימת הליכוד, מר ניסים בן לולו בטענה כי הוא המועמד הבא בתור להיכנס כחבר מועצת העיר, חבר מועצת העיר דן תיכון ביקש להוציא אותו החוצה, יצוין כי הגברת בללי גם הופיע בדוח מבקר המדינה כמינוי פוליטי, בללי היתה עד לאחרונה יועצת ראש העיר לענייני נשים, היא מונתה במסגרת ההסכם לכינון קואליציה בין סיעת הליכוד לאבי בינמו בתחילת הקדנציה ונדרשה לכתוב מכתב התפטרות מרשימת הליכוד אך חזרה בה לאחרונה מהתפטרותה ברישמת מועצת העיר ופוטרה לאחרונה, לפני מספר חודשים מתפקידה כיועצת ראש העיר לענייני נשים בישיבת מועצת העיר על ידי בינמו ומשיח עמר.
מיד לאחר מכן הודיעו כל חברי מועצת העיר מהאופוזיציה, דן תיכון מנשר בתנופה, רועי לוי, ישי איבגי ואדוה קאופמן מסיעת יש עתיד על עזיבתם את הישיבה בהתאם להצעת יועמ"ש העירייה - בינמו מצידו - הודיע למועצת העיר כי הוא ממשיך את ניהול הישיבה על אף דברי יועמ"ש העירייה .
יצוין כי על סדר היום, הוצבו נושאים רבים כגון הצבעה על הצעת דן תיכון וחברי האופוזיציה נגד הצטרפות לתאגיד המים וכן מספר הצעות בנושא תכנון ובניה בהם מציע בינמו כי עיריית נשר תצטרף למספר יזמים בהגשת תוכנית בניה וכן הגדלת כמות יחידות הדיור ונושא אישור הקו הכחול של תוכנית פינוי בינוי - נושאים אלו מוערכים בהיקף של מאות מיליוני שקלים.

כך גם היתה הצעה בעניין מינוי נהג ועוזר אישי לראש העיריה של 2 עובדי עירייה שהופיעו כמינויים פוליטיים בדו"ח האחרון של מבקר המדינה.
יצוין כי נושאים אלו הובאו הערב לדיון חוזר לאחר שלטענת חבר מועצת העיר דן תיכון, במשרד הפנים - נושאים אלו שהוצבעו בישיבה הקודמת, הועברו ללא דיון ו"בגניבת הצבעות" לכאורה של ראש העירייה, אבי בינמו.
חבר מועצת העיר דן תיכון פנה היום במכתב לממונה על המחוז ודרש לבטל את ישיבת מועצת העיר מאתמול בערב תוך שהוא מאשים את בינמו בחשד לגניבת הצבעות ללא דיון ובניגוד לחוות דעת היועץ המשפטי של העירייה.
תיכון ציין כי בינמו המשיך את הדיון והעביר החלטות בנושאים שעלותם מגעת לכדי עשרות רבות של מיליוני שקלים וכן אושרו מינויים פוליטיים שנדחו בעבר ע"י מבקר המדינה בדו"ח מיוחד על מינויים פוליטיים.
תיכון הדגיש כי בינמו ניצל את היעדרותם של חברי מועצת העיר שעזבו את המליאה לאישור תמיכות לגופים מקורבים בהיקף מיליוני שקלים ללא הצגת תבחינים אחידים ושוויוניים.
תיכון מסכם את מכתבו לממונה על המחוז במשרד הפנים:"נראה כי דרושה התערבותכם בשל אובדן היכולת לפעול ע"פ עקרונות ציבוריים ! "

שלומי זינו שהוביל את המאבק נגד סגן ראש העיר נשר, משיח עמר, מסר בתגובה: " אבי בינמו ויחיאל אדרי ממשיכים לצפצף על החוק, התנהלותם היום פוגעת במאזן הכוחות במועצת העיר ומנוגדת לחוק - אנו נפנה למשרד הפנים ונדרוש שוב, לבטל ישיבה זו ואת החחלטות ש"התקבלו" בה ונדרוש להודיע מיד על כניסת הגברת יפה בללי למועצת העיר כחברה מן המניין. בעניין פסק הדין שניתן היום -אני שמח שבית המשפט בהליך זה, אימץ בהחלטתו את הסעד אליו עתרתי בבית המשפט המחוזי בחיפה לפני מספר חודשים בהליך המנהלי נגד בינמו ועמר. מדובר בהחלטה אמיצה, הקובעת כי אי קיום צווי הריסה והפסקת שימוש על ידי נבחר ציבור, המשמש כחבר מועצת העיר, היא בבחינת עבירה שיש עמה קלון. משמעות ההחלטה היא שהעבריין המורשע, משיח עמר לא יוכל להמשיך לכהן כחבר המועצה. ההחלטה מדגישה את ההכרה כי עבירות תכנון ובנייה ? ובמיוחד עבירות של אי קיום צווי בית משפט - הן עבירות חמורות, שנזקן רב, לא רק במישור התכנוני המיידי, אלא גם במישור שמירת שלטון החוק, ויש בהן לעתים גם פגם מוסרי של ממש.

מדובר בהתנהלות של מי ששם לו מטרה אחת בלבד ? דחיית הקץ, תוך פיזור הבטחות חסרות בסיס, מתוך ציפיה ותקווה, ככל הנראה, כי 'מחר יהיה בסדר'. אין מדובר בבנייה לא חוקית שולית או זניחה, העובדה שמשיח עמר כיהן גם כחבר מועצת העיר ובפרט כסגן ראש העיר מחד של ראש העירייה החבר בועדת התכנון והבניה המרחבית, ומפר את הוראות החוק מנגד, מחדדת מדוע ראוי שמי שהורשע בעבירות שיש להטיל עליהן קלון, לא ימשיך לכהן כנבחר ציבור.

על נבחר ציבור הממלא תפקיד בכיר כגון סגן ראש העירייה, לשמש דוגמה, אות ומופת לציבור, ניתן להתרשם מהתנהלותו של משיח עמר לאורך כל השנים במועצה הדתית ובמועצת העיר נשר ובפרט בישיבות מועצת העיר שבהם תקף במשך שעות באלימות מילולית קשה את חבר מועצת העיר דן תיכון ואותי ולא בפעם הראשונה, כהתנהלות של איש שאינו ראוי לשמש כנבחר ציבור או בכל תפקיד ציבורי אחר, הציבור בנשר ראוי למנהיגות אחרת ".
 
4/5/2017, 17:46
גירסה להדפסה שלח לחבר
תגובות
  תגובות >הוסף תגובה
 
 
אינדקס עסקים
מסעדות ומשלוחים מסעדות ומשלוחים
עסקים בחיפה והקריות עסקים בחיפה והקריות
רפואה וטיפוח רפואה וטיפוח
נותני שירות נותני שירות
אירועים בחיפה והקריות אירועים בחיפה והקריות
רכב רכב
חינוך וחברה חינוך וחברה
תרבות פנאי ובילוי תרבות פנאי ובילוי
נסיעות נסיעות
כניסה לבעלי עסקים כניסה לבעלי עסקים
איה אנגל מונתה למנהלת רשת המתנ''סים בנשר
37.86%
ברחוב חנה סנש בחיפה צעיר כבן 20 רוכב אופנוע נפצע קשה מפגיעת מכונית
13.02%
צעיר כבן 28 רוכב אופנוע פצע בינוני לאחר שהתנגש ברכב חונה בחיפה.
11.09%
דף הבית | מגזין חיפה קריות | שימושון חיפה קריות | קישורים חיפה קריות | אינדקס חיפה קריות | אטרקציות חיפה קריות | חירום חיפה קריות | לוח חיפה קריות
אירועים - חיפה, קריות | ידיעות חיפה | חדשות הקריות | עיצוב חופות | הובלות לכל הארץ | רהיטי עץ פטל | רהיטי עץ חיים | ריהוט ועץ | פרסם באתר | בעלי עסקים | אודות | תנאי שימוש | כתבו אלינו | שלח לחבר
מתנות | עיצוב ארועים
- פיתוח אתרים -