ZEPO
הפוך לדף הבית הוסף למועדפים בניית אתרים פרסום באתר
חדשות רכילות תרבות כלכלה וצרכנות אופנה משלוחים בחיפה משפט חינוך וחברה
רוחניות יחסים דעה מקומית בילוי ופנאי ספורט יהדות רכב בריאות
חיפה קריות נדלן משלוחים בקריות שלחו מאמר עסקים בחיפה עסקים בקריות האימייל האדום
ראשי מגזין שימושון קישורים אטרקציות חירום דרושים

יום ראשון
19 בנובמבר, 2017
הודעה על פטירתו של שמעון בן עמי
בצער רב אנו נאלצים להודיע על מותו הפתאומי של הבעלים ועורך הא...
חדש!!!!מרינדו - מתחם G יקנעם קצבייה, מעדנייה, מסעדה
רשת ''מרינדו-הבשר מהגולן'', פתחה להרצה סניף שישי- קצבייה, מע...
דני דנון חוגג בת מצווה לביתו - טלי וענאן שמשום מגיעים לברך
בשבוע שחלף חגג דני דנון בת מצווה לביתו הילה באולם אווניו. מ...
  כתבה פנים
ראשי > מגזין > חינוך וחברה > אונ' חיפה
כחלון בפורום בכירי המשק של אוניברסיטת חיפה:
''נתניהו אימץ את מתווה הגדלת קצבאות הנכים שהצעתי''
מאת: שמעון בן עמי
היום (שלישי) התכנס פורום בכירי המשק של אוניברסיטת חיפה ואגודת הידידים של האוניברסיטה. במעמד שר האוצר משה כחלון והצמרת העסקית של ישראל.

הפורום, אשר הוקם במטרה להוביל לשותפויות פוריות בין המנהיגות העסקית והכלכלית במדינת ישראל לבין מפעלים של מצוינות באוניברסיטה התקיים בחסות יוסי אלבז, בוגר אוניברסיטת חיפה ומנכ"ל "דומינוס פיצה", ואירח את מיטב הבכירים במשק העסקי בישראל, ביניהם יוסי בכר, יו"ר דירקטוריון בנק דיסקונט; ג. יפית, בעלים ומנכ"לית, קבוצת ג.יפית בע"מ; גוידו פרדו-רוקואס, נשיא ומנכ"ל פיליפס ישראל; רוני קוברובסקי, נשיא החברה המרכזית לייצור משקאות קלים בע"מ; מוריס קאהן ועוד.

שר האוצר, מר משה כחלון ציין כי: "אני חיפאי. הקשר שלי לאונ' חיפה חזק עוד כשאני הייתי סטודנט. אישתי סיימה שם את התואר שלה, הבת שלי סיימה שם תואר שני במשפטים השנה וממשיכה לדוקטורט, וגם הבן שלי גם סיים שם. אני שמח להיות כאן כסטודנט לשעבר וכחיפאי. אני מאמין כי חיפה חזקה, משמעותה צפון חזק. חיפה חייבת להיות עוגן של מיליון וחצי תושבים מזיכרון צפונה ומזרחה. לכן גם בשנים האחרונות אני משקיע רבות בצפון- בבריאות, תשתיות ועוד. הפער בין המרכז לצפון הוא בלתי נסבל ואסור שהדבר יימשך במדינה. בטח אסור לנו כממשלה להיות המכונה המשומנת שמייצרת את הפערים הללו. על כך אנחנו עובדים במסגרת תכנית הצפון מידי יום".

נשיא אוניברסיטת חיפה, פרופ' רון רובין ציין כי: "אנחנו על סף פריסה של קמפוסים חדשים במסגרת ההפיכה שלנו ל"מולטיברסיטה" שתכלול קמפוס למחקר רפואי בביה"ח רמב"ם, קמפוס להנדסה בכרמיאל, קמפוס לעיצוב וארכיטקטורה במושבה הגרמנית בשילוס עם ויצ"ו ועוד. זאת, במקביל להתמחות שלנו במדעי הים ובתחומים נוספים- ביניהם פקולטה לחקלאות, שאנו נמצאים בשיחות נמרצות לקראת הקמתה. אוניברסיטת חיפה רואה עצמה חלק מסוכני השינוי של התכנית של שר האוצר להתעוררות ולהזרמה של דם חדש לצפון המדינה. אונ' חיפה תהפוך בקרוב לאוניברסיטה של כלל צפון המדינה".

על התמיכה במגוון אוכלוסיות אמר כחלון כי: "היסודות שמנחים את משרד האוצר הם צמיחה בפריון. במסגרת הזאת אנו עושים המון למען אוכלוסיית הערבים והחרדים. רק אתמול העברנו 100 מיליון ₪ להכשרות מקצועיות לשם צמצום הפערים. בהקשר זה, בדיוק קיבלתי הודעה מרה"מ שהוא מאמץ את המתווה שלי של הגדלת הקצבאות של הנכים".

על משבר הדיור ותכנית "נטו משפחה": "היזמים הקבלנים ושאר האינטרסנטים נבהלים מההצלחה של מחיר למשתכן ומהכמויות האדירות האדירות שאנחנו משווקים. לכן כל ההתקפות שאתם רואים. ידענו שהמרכז למשתכן יגדיל את הביקושים אך גם שייקח זמן לטפל במשבר. מחולל העוני הוא היעדר דיור- למי שאין דירה לא יכול להשקיע בפנאי ועוד. מטרתי היא לאפשר רווחה לבני המשפחה- וזה מה שעשינו בתכנית "נטו משפחה"- התמקדנו בזוגות הצעירים שבדיוק בנקודת הזמן הזאת צריכים להתפתח וצריכים לשלם את מוצרי היסוד- ולכן עזרנו בצהרונים.

כחלון הודיע עוד על תוכנית לגיבוש חבילת עזרה לתעשיינים: "המדינה חייבת רגל של תעשיה שעוברת תקופה קשה, בעיקר בקרב היצואנים קשה בגלל הדולר. נחשוב בדרך יצירתית איך אפשר לעזור ליצואנים. יש מספר רעיונות ונבוא עם זה תוך חודש חודשיים לציבור. התוכנית תקרא 'נטו תעשייה' כמו תוכנית נטו משפחה".

על מתווה הכותל והגיור: "יש פער גדול בין מה שהוצג לנו ביום ראשון לבין מה שאני שומע בתקשורת ובפרשנויות".

הקמת רשות ים ממשלתית חדשה: "הים הוא כלכלה שלמה שצריך לנצל אותה- בים יש אנרגיה, תחבורה, חקלאות ונדל"ן גז, וכל הנושאים הללו אינם מתוכללים לכדי רשות מסודרת. אני מתכוון להעלות את הנושא בפני לרה"מ ולהציע להקים רשות ים שתיקח אליה את כל הסמכויות- ממני האוצר, מהתכנון, ממשרד התשתיות- אנרגיה, מהתחבורה- תחבורה ימית ועוד. כל שר יידע איזה סמכויות ייגרעו ממנו לטובת רשות הים. יש המון מדינות שמנצלות את הים שהוא משאב כלכלי וביטחוני והכוונה שלנו היא להתחיל להשקיע בנושאי הים.

לגבי סוגיית יהדות העולם: "החשיבות של העניין ידועה וברורה, ורה"מ מבין אותה. מה שהוצג לשרים ומה שהוסכם הוא שונה, ולכן העניין עדיין בבדיקה".

כחלון על הממסד הדתי בישראל: "יש שעות שעם ישראל צריך הסכמה יותר רחבה, לא בכל הנושאים, אך בכל הנוגע לנושאים החברתיים, יחסי גומלין בין מגזר חברתי וציבורי- פעלתי עד הדקה האחרונה למען ממשלה רחבה. בוזי הרצוג לא התקפל בניגוד למה שאומרים, אלא לא נכנס לממשלה בשל עקרונותיו שלו".

בברכה,
 
27/6/2017, 18:54
גירסה להדפסה שלח לחבר
תגובות
  תגובות >הוסף תגובה
 
 
אינדקס עסקים
מסעדות ומשלוחים מסעדות ומשלוחים
עסקים בחיפה והקריות עסקים בחיפה והקריות
רפואה וטיפוח רפואה וטיפוח
נותני שירות נותני שירות
אירועים בחיפה והקריות אירועים בחיפה והקריות
רכב רכב
חינוך וחברה חינוך וחברה
תרבות פנאי ובילוי תרבות פנאי ובילוי
נסיעות נסיעות
כניסה לבעלי עסקים כניסה לבעלי עסקים
איה אנגל מונתה למנהלת רשת המתנ''סים בנשר
37.86%
ברחוב חנה סנש בחיפה צעיר כבן 20 רוכב אופנוע נפצע קשה מפגיעת מכונית
13.02%
צעיר כבן 28 רוכב אופנוע פצע בינוני לאחר שהתנגש ברכב חונה בחיפה.
11.10%
דף הבית | מגזין חיפה קריות | שימושון חיפה קריות | קישורים חיפה קריות | אינדקס חיפה קריות | אטרקציות חיפה קריות | חירום חיפה קריות | לוח חיפה קריות
אירועים - חיפה, קריות | ידיעות חיפה | חדשות הקריות | עיצוב חופות | הובלות לכל הארץ | רהיטי עץ פטל | רהיטי עץ חיים | ריהוט ועץ | פרסם באתר | בעלי עסקים | אודות | תנאי שימוש | כתבו אלינו | שלח לחבר
מתנות | עיצוב ארועים
- פיתוח אתרים -