מספנות ישראל השיקה ספינה שתגן על שדות הגז של קפריסין
 
ספינת הגנה ישראלית חדשה במים ידידותיים: מספנות ישראל השיקה ספינה שתגן על שדות הגז של קפריסין
מאת: שמעון בן עמי
 
מספנות ישראל השיקה אתמול (שלישי) בחיפה, ספינה חדשה, שתימסר בקרוב לחיל הים של קפריסין כדי להגן על אסדות הגז השכנות במים הכלכליים של קפריסין. עלות הפרויקט נאמדת בעשרות מיליוני יורו. שגרירת קפריסין בישראל, הגב' סלינה שמבוס, התכבדה להיות "הגברת המשיקה" ולנפץ את בקבוק השמפניה המסורתי על דופן הספינה וגם העניקה לה את שמה: P61.

ספינת ההגנה החדשה היא מהקו החדש והמתקדם של ספינות ההגנה החופיות של מספנות ישראל. אורכה 62 מטר, מהירותה 32 קשרים (כ- 60 קמ"ש) ומצוידת במערכות המתקדמות ביותר להגנה ולניווט ושהיה ארוכה בים.

בין היתר הותקנו על הספינה שני תותחים מסוג טייפון של רפא"ל, ומכ"מ שטח ואויר חדיש. על הספינה צפויים לשרת 30 אנשי צוות קפריסאים והיא תשייט לאורך חופי קפריסין למטרות הגנה על קידוחי הגז הימיים של המדינה. עלות הפרויקט נאמדת בעשרות מיליוני יורו.

עוד השתתפו בטקס מקפריסין: שר ההגנה של קפריסין ד"ר קריסטופורוס פוקהידס, מנכ"ל משרד הביטחון של קפריסין, מר קריסטוס מלכידיס ומפקד חיל הים של קפריסין, קפטן קיריאקוס פוחניס.
מישראל: ראש סיב"ט תת אלוף (במיל.) מישל בן ברוך, בכירי סיב"ט נוספים, בעלי המספנה, וכל עובדי המספנה.

בתמונה המצורפת (מימין לשמאל): שגרירת קפריסין בישראל, הגב' סלינה שמבוס; ראש סיב"ט, תא"ל (במיל') מישל בן ברוך; מנכ"ל משרד הביטחון של קפריסין, מר קריסטוס מלכידיס; שר ההגנה של קפריסין ד"ר קריסטופורוס פוקהידס; ראש האגף המדיני-ביטחוני במשרד הביטחון לשעבר, אלוף (במיל') עמוס גלעד; יו"ר קבוצת SK, מר סמי קצב; מנכ"ל מספנות ישראל, מר אבי שחף; ומפקד חיל הים של קפריסין, קפטן קיריאקוס פוחניס

קרדיט צילום: קבוצת SK
 
 
13/9/2017, 17:52