ערב יום השואה: ערים רבות ברחבי הארץ יחלקו נרות נשמה אישיים עם שמות נספים
 
ערב יום השואה: ערים רבות ברחבי הארץ יחלקו נרות נשמה אישיים עם שמות נספים
מאת: שמעון בן עמי
 
לקראת ערב יום השואה בערים תל אביב, ירושלים, חיפה, חולון וקריית מוצקין יחלקו אלפי נרות נשמה עם שמות נספים לעוברים ושבים, ברחובות שנקראים על שמם של נספים ובאתרים בעלי זיקה לשואה, וזאת כחלק מהצטרפות הערים לפרויקט של "עמותת שם ונר" לקידום מסורת לאומית חדשה להנצחת קורבנות השואה.

הפיילוט בשנה שעברה רק בעיר תל אביב: נרות הנשמה שהוצבו בשדרות רוטשילדלקראת ערב יום השואה שיחול ב-23.4 , ערים רבות ברחבי הארץ, בניהן, תל אביב, חיפה, ירושלים, חולון וקרית מוצקין, יאפשרו חלוקה של נרות נשמה ברחובות שנקראו על שמם של נספים ובאתרים בעלי זיקה לשואה וזאת כחלק מההירתמות הערים לקידום מסורת לאומית חדשה של עמותת "שם ונר" להנצחת השואה לפיה בכל בית בישראל יודלק כל שנה בערב השואה נר נשמה אישי.

החלוקה בערים מרכזיות תאפשר לכלל האזרחים להצטרף למסורת על ידי לקיחת נר אישי הביתה, אותו ידליקו בערב יום השואה בביתם יחד עם המשפחה.

בעיר תל אביב נרות הנשמה יחולקו ביום חמישי ה- 20.4 ברחוב דובנוב שמעון ואילו ביתר הערים יחולקו הנרות ביום ראשון ה- 23.4 כך שבעיר ירושלים יחולקו הנרות בכיכר לונדון בסמוך להר הרצל ומוזיאון יד ושם, בעיר חולון יחולקו הנרות ברחוב מרדכי אנילביץ, בעיר חיפה יחולקו הנרות בגן חסידי אומות העולם ובעיר קריית מוצקין יחולקו הנרות ברחובות חנה סנש, יאנוש קורצ'ק ומרדכי אניבלביץ.

אלישה יעקבי , יוזמת ומייסדת עמותת "שם ונר": "חלוקת הנרות נועדה לשתף את תושבי העיר והעוברים ושבים ברחובות ובפארקים באופן אקטיבי במסורת לאומית מתהווה של הדלקת נר נשמה להנצחה אישית של אדם שנספה בשואה. ההתמקדות בפרט ובחייו, מאפשרת חיבור אישי לנושא מאד מורכב וקשה להבנה, ובדרך זו להנחיל את הזיכרון גם לדור הצעיר ולדורות הבאים. כך שביום שלא יהיו עוד ניצולים לספר את סיפורם, תהיה מסורת של הדלקת נר שתבטיח את זיכרון השואה".

למי שלא מתאפשר להגיע לרחובות לפני ערב יום השואה, ישנה אפשרות להיכנס לאתר האינטרנט של "שם ונר" ולהדפיס תווית שנושאת שם ופרטיו של נספה מתוך מאגר השמות הקיים באתר העמותה או ליצור תווית באופן עצמאי עם פרטי קרוב משפחה או אדם בעל משמעות אישית.


 
 
21/4/2017, 07:52